Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Lucia zvíťazila v boji s nadváhou

Lucia

Prinášame vám príbeh, ktorý je dôkazom toho, že schudnúť sa dá zdravou cestou a bez akejkoľvek hrozby jojo efektu. 

Luciia zvíťazila v boji s nadváhou. Musela si siahnuť na úplne dno, aby si zachránila život
5. FEB 2016

Cesta k prvej fotke bola v podstate veľmi jednoduchá a zároveň zložitá. Odmalička som počúvala jednu vec: „Nejedz toľko, lebo budeš tučná." Keďže som chcela byť výnimočná, naopak, jedla som stále viac a viac, s tým sa spojili depresie z toho, ako vyzerám a vyhýbala som sa spoločnosti.

Pri svojej závislosti na jedle som sa dostala na úplné dno a vedela som, že zmena je jediná možnosť, ako si zachrániť život. O pomoc som požiadala našich spoločných priateľov, ktorí mi jednoznačne odporučili trénera Rada, za čo im veľmi pekne ďakujem.

„Môj prvý kontakt s Luckou bol prostredníctvom mailu, keď ma po odporučení od svojich známych oslovila ohľadom spolupráce, vysvetlila mi svoj problém. Tiež mi dala otázku, či si vôbec trúfam na takýto typ klientky. Moja reakcia bola úsmevná a odpovedal som jej, že si trúfam a dôležitejšie je, aby si trúfala ona,“ poznamenáva Radoslav Cabúk.

A dodáva: „Po komplexnej vstupnej diagnostike sme sa začali stretávať na tréningoch trikrát do týždňa. Najdôležitejšie bolo prispôsobiť tréning Luckiným možnostiam, keďže mala značnú nadváhu a predtým necvičila. Zároveň bolo potrebné vykonávať čo najviac komplexných cvikov, v ktorým zapájala celé telo alebo čo najviac svalových partií naraz."

Začína sa tréning a chudnutie

Cestu k druhej fotke popíšem viac. Začala sa 10. februára prvým stretnutím s Radoslavom Cabúkom. To prebehlo už vo fitcentre: základné meranie, váženie, pýtal sa ma na stravovanie, choroby. Tréningy počas prvého týždňa boli asi najhoršie, bez kondičky človek nevládal ani dýchať. Ďalší týždeň sme už prešli na 3 tréningy týždenne a Rado mi odporučil aj samostatné aerobné tréningy (pás, steper, orbitrek, bicykel).

Po troch mesiacoch a cca dvadsiatich stratených kilách sme prešli na 4 spoločné tréningy a 2 „aeróbky". Naše spoločné tréningy sú vždy zábavné a určite nie stereotypné. Na úvod krátke rozohriatie, rozcvička, samotný tréning, ktorý je vždy v réžii trénera a nakoniec ešte strečing, ktorý je veľmi dôležitý. Najťažšie pre mňa vždy boli a aj sú funkčné tréningy (odporúčam zažiť), precvičí sa celé telo, zlepší sa kondička, úžasná vec na chudnutie. Postupne sa mojím kamarátom stal ďalší nástroj a tým je systém TRX, jednoduchá, ale účinná pomôcka. 

pribeh kleintky

K tréningu sa vyjadruje aj Radoslav Cabúk: „Keďže som dnes školený tréner aj v iných fitnes oblastiach, využíval som hlavne závesný posilňovací systém TRX a funkčný tréning, ktorý bol nenahraditeľnou časťou našich tréningov. Tréningy prebiehali aj v posilňovni, kde sme využívali ako základné posilňovacie cviky najmä tie s jednoručnými činkami, ale spájané do celkov s maximálnym využitím princípu funkčného tréningu. Dôležitá bola intenzita a z môjho pohľadu technika a prevedenie cviku, na ktoré kladiem veľký dôraz! Po tréningu vždy nasledovalo 30-minútové kardio. Najprv Lucka zvládla iba bicykel, neskôr sa prepracovala aj k bežiacemu pásu."

Každý mesiac váha išla váha postupne dole a po 5-tich mesiacoch som ľahšia o 30 kíl. Nie je to môj konečný cieľ, určite chcem s tréningami s Radom pokračovať aj naďalej a verím, že kilá pôjdu stále dole. Za svoj pokrok a, samozrejme, stratené kilá ďakujem práve Radovi, ktorý sa venuje každému tak, ako keby bol jeho najdôležitejší klient. Upozorní, pochváli, povzbudí, pretože presne vie, čím prechádzate a všetko prežíva s nami.

Najväčším problémom bola strava

Pre mňa asi najťažšie však bolo dodržiavať upravený jedálniček. Jesť pravidelne, piť viac vody, zaradiť do stravy viac zeleniny, nikdy to nie je jednoduché a stále sa učím.

Potvrdzuje to aj tréner Cabúk: „Pokiaľ ide o stravu, v prvom rade bolo potrebné naučiť Lucku pravidelne sa stravovať, vo večerných hodinách vynechať sacharidy, zaradiť do jedálnička ryby, biele mäso, zeleninu, zdravé tuky a piť dostatok tekutín. Neskôr sme obmedzili sacharidy aj poobede a nakoniec prišli na rad sacharidové vlny."

Úspešný koniec

Radoslav Cabúk uzatvára celý príbeh takto: „Veľmi dôležitá je zmena, telo si veľmi rýchlo zvyká, prispôsobuje sa, preto je nevyhnutné pristupovať ku každému klientovi individuálne, neustále meniť tréning aj stravu. Štandardná schéma a návod na stravu a tréning asi neexistuje. Nakoniec nezabudnite, že všetko je v hlave! Bez optimistického myslenia a dôvery medzi klientom a trénerom to nepôjde! Na záver chcem poďakovať Lucke, že mi dôverovala a popriať jej veľa úspechov v jej snažení."

Zdroj text a foto: Ing. Radoslav Cabúk, tréner I.,II. a III. stupnňa v kulturistike, fitness a silovom trojboji: SAKFST, TRX: osobný tréner, MOVE IT: funkčný tréning, Kontakt:+421917568291, www.realfit.sk

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Tréningový plán pre biceps, triceps a ramenáTréningový plán pre biceps, triceps a ramená

Zbavte sa ovisnutej kože a ochabnutých svalov na rukách. Postačia vám jednoduché cviky.

 

Svoje telo zmenil kvôli láske. ako to dopadlo?Svoje telo zmenil kvôli láske. Ako to dopadlo?

„Moja váha sa vyšplhala na neskutočných 208 kilogramov, vtedy nastali zdravotné problémy a čo som nečakal, skončila aj veľká láska.“

 

Ako odstrániť tuk na bruchu?Ako odstrániť tuk na bruchu?

Stačí tisíc brušákov denne? Určite by bolo fajn, keby bolo možné schudnúť len z brucha. Väčšina ľudí má najviditeľnejší tuk práve tu. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Lucia zvíťazila v boji s nadváhou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

vlocka
vlocka
 1.10.2023 22:13

aj u mňa je obrovský problém strava ... myslíte, že cielené programy/plány známych diét pomôžu natrvalo ? Zvažujem najmä tento plan - https://www.ketodiet.sk/stranky/dietny-plan-medium/ Cvičím 3x týždenne pilates