Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Zuzka Vlasáková: Chudnem pomaly, ale som šťastná

Bez pohybu nevie žiť a miluje zdravú stravu. Ako je to možné?

Zuzka Vlasáková: Chudnem pomaly, ale som šťastná
Zdroj: Zuzka Vlasáková
13. DEC 2019

Ešte stále sú pre mnohých meradlom úspechu pri chudnutí stratené kilá, v lepšom prípade centimetre. Áno, každého z nás poteší, keď sa ručička na váhe hýbe smerom nadol čo najrýchlejšie alebo zistíme, že súrne potrebujeme o číslo menšie oblečenie. Lenže niekedy získame pomalou a postupnou premenou svojho teľa oveľa viac – nefalšovanú lásku k športu a k zdravej strave.

Podobne to cíti aj Zuzka, ktorá s chudnutím začala preto, lebo nebola spokojná so svojím telom, necítila sa v ňom dobre. Od januára tohto roku schudla takmer 9 kíl, čo sa môže niekomu javiť málo. V skutočnosti je to obrovský úspech, ktorý so sebou prináša veľa radosti a nadšenia. „Teraz sa cítim oveľa lepšie. Som viac spokojná so svojím telom, aj keď ešte nie som v cieli, zmena životného štýlu mi priniesla radosť z pohybu a cvičenia. Mám vytvorený návyk ísť cvičiť, nemusím sa do cvičenia nútiť. Pohyb mám rada a ten pocit po cvičení je úžasný,“ hovorí.

Zuzka Vlasáková

Základom pri chudnutí je zdravá strava a pravidelný pohyb

To, že strava a cvičenie sú kľúčmi k trvalému schudnutiu, vieme všetci. Možno preto sa mnohým do tejto zmeny nechce – vystúpiť zo zóny komfortu bolí a potom treba prekonávať prekážky.

Ako sa stravuje Zuzka? „Varím ešte viac zdravo. Čítame všetky etikety na potravinách, a keď majú zloženie ako Mendelejova sústava chemických prvkov, tovar vraciame do regálu. Minimalizujem jedenie v reštauráciách, vyhýbam sa rýchlemu občerstveniu. Snažím sa piecť domáce pečivo a premýšľam aj nad výrobou domácej šunky,“ prezrádza cieľavedomá milovníčka zdravej a chutnej stravy.

Netají sa ani tým, že v začiatkoch jej pomohlo zapisovanie a váženie si jednotlivých jedál, čiže počítanie kalórií – vďaka tomu vedela lepšie posúdiť zloženie svojho jedálnička. Odporúča to všetkým, ktorí sa nedokážu zorientovať v stravovaní, čo sa týka napríklad zastúpenia jednotlivých makroživín, veľkosti porcií a tak ďalej. 

Čo sa týka cvičenia, Zuzka frčí na video programoch SUPER BODY a je aj aktívnou členkou výzvy NEBUĎ LOKŠA na sociálnej sieti. „Cvičila som všetky výzvy zo skupiny Nebuď lokša. Zakúpila som si aj online program Super body 2, ktorý obsahuje HIT tréningy s Olinkou a Leou. Cvičím ich každý druhý deň. Okrem toho každodenne absolvujem dlhé prechádzky, snažím sa čo najviac chodiť peši. V lete sme veľa bicyklovali,“ hovorí Zuzana, ktorej cieľom je aj postupné zlepšovanie celkovej kondície a zdokonalenie techniky jednotlivých cvikov. „Drepy mi už celkom idú, za čo ďakujem trénerke Lei Grančič,“ dodáva.

Zuzka Vlasakova

Krízy nás posúvajú vpred. Ako ich rieši Zuzka?

Každý, kto má stanovený cieľ, vie, že sa mu nesplní len tak. Musí vynaložiť veľa driny a prekonať mnohé prekážky. Platí to aj pre oblasť redukcie hmotnosti – neraz sa musíme popasovať s lenivosťou, nepriazňou počasia, nepríjemnou svalovicou či neodolateľnou chuťou na sladké.

„Krízu zažije občas každý. Keď príde na mňa, pozriem sa na Instagram na Janku Šimkovičovú, a keď vidím, s akou radosťou cvičí, hneď ma to motivuje ísť trénovať. Takisto mám kamarátku, ktorá ma motivuje do cvičenia. Je to super parťáčka, aj keď len na diaľku,“ vymenúva tipy na prekonanie pohodlnosti Zuzka a zdôrazňuje, že úplne najdôležitejšie je, aby sme mali všetko správne nastavené v hlave. „Bez hlavy to nepôjde. Potrebujete vedieť, prečo chcete schudnúť. Dôvodov je veľa a každá z nás má ten svoj – zdravotné problémy, nízke sebavedomie, nespokojnosť so svojím telom atď. Takisto je dôležité pustiť sa do plnenia svojho cieľa hneď, nečakať na pondelok či nový rok,“ dodáva s úsmevom na perách. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zuzka Vlasáková: Chudnem pomaly, ale som šťastná

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.