Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

VIDEO TRÉNING: Vyformujte si ukážkové nohy vďaka tomuto cvičeniu

Redakcia

Tvarované, pevné a štíhle nohy sú snom mnohých žien, a to nielen v lete. Ako ich docieliť? Odpoveď je – správnym a efektívnym tréningom. Poďte si s nami zacvičiť!

VIDEO TRÉNING: Vyformujte si ukážkové nohy vďaka tomuto cvičeniu
11. JUL 2023

Formovanie nôh by malo byť súčasťou vášho tréningového plánu. Tvarované a esteticky pôsobiace nohy docielite pomocou pravidelného cvičenia a vhodnej stravy. Pomôžu vám rôznorodé cviky, ktoré zapoja rôzne svalové skupiny. Stavte na drepy, výpady, zdvíhanie päty a ďalšie cviky, ktoré pomáhajú tvarovať nohy zo všetkých uhlov.

Do svojej rutiny zaraďte:

1. Drepy

Drepy sú skvelým cvičením na formovanie stehien a zadku. Držte rovný chrbát, nohy majte v šírke ramien a pomaly sa spúšťajte dolu, tak, aby boli vaše stehná paralelne s podlahou alebo mierne nižšie. Potom sa pomaly zdvíhajte naspäť do východiskovej polohy. Opakujte 3 až 4 série po 10 až 15 opakovaní.

2. Výpady

Výpady sú účinným cvikom na tvarovanie stehien a zadku. Urobte veľký krok vpred a pokrčte kolená tak, aby obidve nohy boli v uhle 90 stupňov. Potom sa vráťte späť do východiskovej polohy a opakujte s druhou nohou. Vykonajte 3 až 4 série po 10 až 12 opakovaní na každú nohu.

3. Zdvíhanie päty

Zdvíhanie päty je skvelý spôsob ako vyformovať lýtka. Postavte sa na rovný povrch a zdvíhajte päty tak vysoko, ako sa vám len dá, potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy. Urobte 3 série po 15 až 20 opakovaní.

Prečítajte si aj: 10 spôsobov ako spáliť viac kalórií počas tréningov

Doprajte si aj účinný kardio tréning

Do svojho tréningového plánu zaraďte kardio cvičenia ako beh, cyklistika alebo skákanie cez švihadlo. Tieto cvičenia vám pomôžu spáliť prebytočný tuk a vyformovať nohy.

Nohy zrkadlia aj vašu výživu

Je dôležité mať vyváženú stravu, ktorá zahŕňa dostatok bielkovín, zdravých tukov a sacharidov. Bielkoviny sú zvlášť dôležité pre rast svalov, takže sa uistite, že máte v strave dostatok mäsa, hydiny, rýb, mliečnych výrobkov a rastlinných zdrojov bielkovín. A ako hovorí uznávaný výživový poradca Michal Páleník, nemali by ste zabúdať ani na dostatočný pitný režim. Ak málo pijete, respektíve, pri nedostatku vody v tele si ju telo ukladá do končatín a vy sa tak cítite neprimerane zavodnení.

Skúste účinný tréning na tvarovanie stehien a nôh

Je dôležité si uvedomiť, že formovanie nôh je dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť a pravidelnosť. Ak budete dodržiavať stanovený tréningový plán a budete vytrvalí vo svojom cvičebnom režime, sme si istí, že uvidíte postupné zlepšenie.

Vytvarujte si nohy a celé telo účinne a v pohodí domova! V rámci Supershape Premium členstva získate neobmedzený prístup k desiatkam hodín profesionálnych video tréningov, vedeným výzvam a jedálničkom od výživových špecialistov. Účinné tréningy na spaľovanie tuku a spevnenie tela, taktiež všetky programy na domáce cvičenie, máte k dispozícii v online fitku Supershape

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Vyformujte si ukážkové nohy vďaka tomuto cvičeniu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.