Svoje telo zmenil kvôli láske. Ako to dopadlo?

„Moja váha sa vyšplhala na neskutočných 208 kilogramov, vtedy nastali zdravotné problémy a čo som nečakal, skončila aj veľká láska.“

Svoje telo zmenil kvôli láske. Ako to dopadlo?
27. JAN 2016

Čo je vašou hlavnou motiváciou pri chudnutí? Ste to vy, alebo niekto, na kom vám záleží? Ak chcete zhodiť prebytočné kilá iba preto, že si to „želá“ niekto z vášho okolia alebo to urobí radosť vašej láske, zabudnite na to. Trvalý úspech môžete dosiahnuť iba vtedy, keď budete bojovať s pevným vnútorným odhodlaním. To vám nedá nikto. Musíte to nájsť v sebe. Aj keď je pravda, že ľudia okolo vás vám môžu byť skvelou oporou. Hlavným aktérom ste tu však vy!  

Ak by si toto uvedomil Ján, ktorý začal meniť svoje telo preto, že bol zamilovaný, ušetril by si viacero problémov. „Bol som zamilovaný až po uši, a tak som chcel splniť všetky priania mojej veľkej lásky. Tvrdila, že sa jej páčia silní muži. Pri výške 198 centimetrov som mal 120-125 kilogramov. Jej sa zdalo, že som chudý, a preto som začal jesť. Jedol som stále a všetko. Moja váha sa vyšplhala na 208 kilogramov, vtedy nastali i zdravotné problémy a čo som nečakal, skončila aj moja veľká láska,“ hovorí o svojej situácii Ján. Nikdy nezabudne na to, ako dokázal v nočných hodinách zjesť niekoľko porcií tučných jedál. Obezita mu robila problémy pri šoférovaní i zdolávaní niekoľkých schodov. Vtedy si uvedomil, že je čas na zmenu.

Ako to celé prebiehalo? Ján mal, našťastie, pri sebe ľudí, ktorí pri ňom stáli a dodali mu silu. Začal cvičiť. Lenže netrvalo dlho a dostal sa do druhého extrému. „Cvičil som 2-3 razy denne a úplne nevhodne som sa stravoval. Po 2-3 mesiacoch som síce schudol, ale cítil som sa veľmi zle, bol som unavený a nevládal som ďalej cvičiť. Prišla vynútená prestávka,“ spomína Ján. O nejaký čas mu však opäť podali pomocnú ruku priatelia a začal tvrdo trénovať, ale s jednou veľkou zmenou. Nepodcenil význam stravovania! „Momentálne cvičím preto, lebo ma to vnútorne napĺňa a hlavne sa snažím správne stravovať. Jem v podstate skoro všetko, ale naučil som sa raňajkovať. Snažím sa jesť 6-8 ráz denne. Mám rád mäso, ryby a raz do týždňa som sám sebe dovolil, že môžem zhrešiť a dám si niečo sladké,“ hovorí.

Dnes má na svoju výšku ideálnu váhu a cíti sa skvelo. Čo odkazuje všetkým čitateľom, ktorí chcú zmeniť svoje telo a tým aj svoj život? Základom je pevná vôľa. Treba si všetko usporiadať v hlave, lebo psychika je pri chudnutí kľúčová. Samozrejme, nevyhnutné je správne zloženie jedálnička a tréningového plánu, ktoré si niekedy vyžadujú experimentovanie. No každý po čase nájde to, čo mu vyhovuje. „Na záver chcem ešte dodať, že mne osobne pomohlo hlavne to, že som sa psychicky vyrovnal s tým, že som taký, aký som. Vždy je všetko len na vás a vašich rozhodnutiach. Môžu vám radiť a pomáhať, no vy musíte CHCIEŤ! Ja som to dokázal a verím, že sa to podarí i vám,“ dodáva dnes spokojný muž. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

10 dôvodov, prečo sme často hladní. ako sa tomu vyhnúť?10 dôvodov, prečo sme často hladní. Ako sa tomu vyhnúť?

Pri nepravidelnej strave, redukčných diétach, tehotenstve, nadmernom športovom výkone vždy vieme, prečo sme hladní.

 

3 najväčšie mýty v oblasti diét3 najväčšie mýty v oblasti diét

Článkov tohto typu je na internete požehnane. Ani ja si však jeden neodpustím a rozoberiem tri mýty, ktoré v oblasti chudnutia stále pretrvávajú. 

 

Ako bojovať proti hladuAko bojovať proti hladu?

Hlad sa môže stať veľmi ľahko nepriateľom. Regulácia hladu a jeho hravé zvládnutie však nemusí byť ťažkým orieškom, ak máte potrebné znalosti. 


Holko
Holko
Holko
3 fotografie >>
Skryť
Holko
Holko
Holko

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Svoje telo zmenil kvôli láske. Ako to dopadlo?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2248
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.