TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

VIDEO TRÉNING: Cviky na doma s gumou a ďalšími pomôckami

redakcia

Vhodné pomôcky na cvičenie ako posilňovacia guma, závažia na zápästia a členky, či Blackroll vedia zefektívniť tvoj tréning. Vyskúšaj ten nasledujúci, ktorý zvládneš do 25 minút.

VIDEO TRÉNING: Ako cvičiť a mať lepšie výsledky?
Zdroj: INTERSPORT
18. MÁJ 2020

Rozhodla si sa zmeniť svoje telo a zamilovala si sa do krátkych, ale efektívnych tréningov pod vedením skúsených trénerov? Potom ti určite neušli predošlé diely mini seriálu pod záštitou značky INTERSPORT.

V prvej časti silovo-kondičného tréningu VIDEO TRÉNING: Domáce cvičenie so stepperom a medicinbalom si sa zoznámila s dvomi cvičebnými pomôckami, ktoré tréning spestria a sú dostupné pre každého.

Druhá časť VIDEO TRÉNING: Daj si poriadne do tela za 25 minút bola zameraná na spaľovanie tuku a formovanie figúry, v rámci ktorej ti trénerka ukázala, ako makať so švihadlom, používať bosu a pri strečingu blackroll.

V tretej časti VIDEO TRÉNING: Ako schudnúť a spevniť telo s jednoručkami sme sa zamerali na veľmi praktické a univerzálne pomôcky, akými sú činky.

Čo ťa čaká v tejto časti? Spolu s Leou Grančič ti ukážeme, ako zefektívniť svoj tréning doma použitím ďalších pomôcok na cvičenie. To znamená, že vďaka nim môžeš na svojom tele vidieť vytúžené výsledky oveľa skôr, ako keby si cvičila bez nich.

Jedná sa o posilňovacie pásy (gumy) a závažia, ktoré sa dajú použiť na ruky alebo nohy. V závere nebude chýbať relaxácia s blackrollom. Všetky tieto pomôcky bez problémov zoženieš v sieti obchodov INTERSPORT.

Vyskúšaj spolu s nami silovo-kondičný tréning pozostávajúci zo 4 cvičení pod vedením skvelej trénerky Ley Grančič. Pásy použiješ na posilnenie dolnej časti tela, závažia pri precvičovaní rúk a blackroll v závere na relaxáciu a uvoľnenie.

Čo by si mala o použitých pomôckach na cvičenie vedieť? 

Posilňovacia guma

Posilňovacie gumy (pásy) patria medzi praktické, skladné, prenosné a hlavne efektívne pomôcky pri cvičení. Vďaka nim je tréning nielen zaujímavejší a zábavnejší, ale hlavne náročnejší. Ak sa rozhodneš používať ich pri cvičení pravidelne, získaš viditeľne štíhlejšie a pevnejšie proporcie. 

Dajú sa použiť pri širokej škále cvikov na posilnenie hornej i dolnej časti tela. Skvelé sú nielen pri drepoch alebo výpadoch, ale aj pri strečingu. Vyrábajú sa v rôznych dĺžkach a stupňoch záťaže. Ak si začiatočník, postačí ti guma s ľahkou záťažou. Neskôr môžeš prejsť na tréning s pásom so strednou či vysokou záťažou. 

intersport

 

Závažia na zápästia a členky

Závažia na zápästia sú oveľa praktickejšie ako jednoručky – jednoducho si ich suchým zipsom pripevníš na zápästie a cvičíš. Úžasné sú aj v tom, že sa bez problémov dajú použiť i na členky, teda na posilnenie dolných končatín.

Ver nám, že prekrižovanie nôh v ľahu (tzv. nožnice) dostane s použitím tejto pomôcky úplne iné grády. Vďaka závažiam bude tvoj tréning intenzívnejší a tým pádom aj efektívnejší, čiže získaš lepšie výsledky za kratší čas. Závažia sú dostupné v rôznych hmotnostiach, sú stabilné a poskytujú komfort pri nosení. V sete sú dva kusy.

intersport

Blackroll

Blackroll je pomerne známou fitness pomôckou, ktorú si zamilovali vrcholoví, ale i rekreační športovci. S obľubou je využívaný aj pri regenerácii alebo masážach aj u tých, ktorí neholdujú cvičeniu. 

Tento terapeutický valec sa využíva na zlepšenie pohyblivosti, sily i stability. Za jedno z jeho najväčších pozitív je považované to, že pôsobí na svaly i fascie, teda na štruktúry okolo svalu.

INTERSPORT


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Cviky na doma s gumou a ďalšími pomôckami

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.