VIDEO TRÉNING: Daj si poriadne do tela za 25 minút

redakcia

Ako spaľovať tuky a formovať figúru? Zacvič si spolu s nami so skvelou trénerkou Leou Grančič.

VIDEO TRÉNING: Daj si poriadne do tela za 25 minút
Zdroj: INTERSPORT
10. MAR 2020

Hľadáš vo svojom nabitom diári priestor, do ktorého by si zmestila cvičenie? Máme pre teba skvelú správu. Na to, aby si bola zdravá, šťastná, sebavedomá a mala sexy krivky, nemusíš cvičiť dve hodiny denne vo fitcentre a ani cestovať za skupinovými cvičeniami.

Stačí ti trochu miesta vo vlastnej obývačke a tréning, ktorý ti ponúkame pod záštitou značky INTERSPORT. Pripravila si ho pre teba úžasná profesionálna trénerka Lea Grančič.

V prvej časti INTERSPORT mini seriálu sme ti predstavili silovo-kondičný tréning, v ktorom boli použité cvičebné pomôcky ako stepper a medicinbal. V dnešnom pokračovaní ťa zoznámime so švihadlom, bosu a pri strečingu využijeme blackroll.

Ideš to skúsiť? 

Cvičenie so švihadlom je v móde

Spomínaš si na to, ako si v detstve s radosťou skákala cez švihadlo? Toto bezstarostné obdobie si môžeš pripomenúť aj prostredníctvom vyššie uvedeného tréningu.

Cvičenie so švihadlom je zábavné a má viacero benefitov – je stvorené pre začiatočníkov i pokročilých, prináša množstvo zábavy a uvoľňovanie čarovných hormónov šťastia, je výborné na spaľovanie kalórií, posilňuje a tvaruje svalstvo, zlepšuje kondičku.

Navyše švihadlo je spratné a ľahko prenosné, zlepšuje fungovanie kardiovaskulárneho aparátu, denzitu kostí, rovnováhu, vytrvalosť a aj obratnosť.

Intersport svihadlo

Prečo cvičiť s bosu?

Bosu je jednou z najznámejších a najefektívnejších pomôcok na cvičenie. Vďaka bosu pocítiš aj svaly, o ktorých si si myslela, že ani nemáš. Bosu sa dá využiť pri všetkých cvikoch, ktoré sa vykonávajú na podlahe, napríklad pri drepoch, výpadoch, kľukoch, skracovačkách či planku.

Jedná sa o pomôcku, ktorá je vhodná pre každého bez rozdielu pohlavia či veku. Je stvorená pre aktívnych športovcov, baby túžiace po vyformovanej a štíhlej postave, a dokonca i pre seniorov či ľudí so zdravotnými ťažkosťami aj z toho dôvodu, že menej zaťažuje kĺby.

Bosu sa podieľa na zlepšení rovnováhy a držania tela, zvýšení vytrvalosti a sily a, samozrejme, do cvičenia sa zapája aj hlboký stabilizačný systém. Ďalšou nespochybniteľnou výhodou bosu je to, že do tréningu prináša zábavu.

Interposrt bosu

Blackroll a strečing

Určite ti nemusíme pripomínať, že pred každým tréningom by si sa mala rozohriať a dopriať si krátky dynamický strečing. Naopak, po skončení cvičenia je nevyhnutnosťou ochladenie a záverečný statický strečing.

Pri strečingu môžeš využiť terapeutickú pomôcku s názvom blackroll. Je stvorená pre všetkých bez ohľadu na vek či kondíciu.Používanie tejto pomôcky má viacero výhod. Za všetky môžeme spomenúť zlepšenie sily, kondície a rozsahu pohybu. V tréningu ho Lea využíva pri záverečnom strečingu – predstavuje teda aj výbornú prevenciu pred vznikom zranení. Za zmienku stojí aj to, že zmierňuje viditeľnosť celulitídy, zlepšuje krvný obeh, je ľahko spratný a vodovzdorný.

Všetky pomôcky, ktoré sme použili vo videu nájdeš v predajniach INTERSPORT na celom Slovensku. 

Chceš ďalší tréning?

Veríme, že ti jeden tréning nestačil a chceš na sebe pracovať aj naďalej. Pre telo je najlepšie, ak sa tréningy a cviky striedajú. Má to väčší efekt a výsledky na sebe uvidíš skôr. Preto si vyskúšaj aj ďalší tréning na domáce cvičenie, ktorý sme si pre teba s INTERSPORT pripravili. 

Intersport trening


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Daj si poriadne do tela za 25 minút

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Activa
Activa
 29.3.2020 10:49

ovela radšej mam pohyb na čerstvom vzduchu. Preto sa snažim každy den(ak to dovoli počasie) sadnut s detmi na bicykel a vyvetrat sa na čerstvom vzduchu

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2444
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.