VIDEO TRÉNING: Domáce cvičenie so stepperom a medicinbalom

redakcia

Krátky, ale efektívny tréning s účinnými pomôckami zameraný na precvičenie celého tela s profesionálnou trénerkou Leou Grančič.

Stepper_Zena_Fitness
Zdroj: INTERSPORT
22. JAN 2020

Cvičenie je návykové. Raz začneš a už nikdy neprestaneš! Ak pravidelne trénuješ, určite vieš, o čom hovoríme. Takisto ti je dôverne známe nutkanie, ktorá ťa neustále nabáda k tomu, aby si hľadala spôsoby, ako sa zlepšiť. Preto sme si pre teba pripravili seriál video tréningov spolu so značkou INTERSPORT. Tento krát bude trochu iný. 

Máš pocit, že cvičenie s vlastnou váhou je pre teba ľahké? Chceš svoje telo dokopať k ešte lepším výkonom a získať figúru, na ktorú budeš naozaj hrdá? Túžiť búrať limity a prekonávať samú seba? Skús svoje tréningy spestriť použitím cvičebných pomôcok.

Prečo trénovať s cvičebnými pomôckami?

Cvičenie s pomôckami nie je nikdy rovnaké. To znamená, že niečo ako nuda alebo stereotyp pri cvičení nehrozí. Avšak nie je to len o zábave a pestrosti tréningov.

Cvičebné pomôcky sú stvorené na zefektívnenie a zintenzívnenie tréningu. Môžeme ich rozdeliť do niekoľkých kategórií.

V prípade, že chceš zlepšiť zdravie kardiovaskulárneho systému a aeróbnu kapacitu, na nezaplatenie je v tomto smere používanie švihadla, steppera alebo šikovnej trampolíny.

Naopak, ak chceš dôkladne posilniť všetky svaly, výbornou voľbou sú činky, kettlebell či rôzne posilňovacie gumy.

Pri cvičení je dôležité zlepšovať aj koordináciu, stabilitu a rovnováhu. Na to sú stvorené balančné pomôcky, ako napríklad BOSU.

Premýšľaš, akými cvičebnými pomôckami oživiť svoje tréningy? Pestrú škálu náradia na cvičenie nájdeš v obchodoch INTERSPORT. Jednoducho sa zorientuješ aj v internetovom obchode INTERSPORT – ak si zvolíš kategóriu fitness, pomôcky sú roztriedené do kategórií, ako napríklad rotopedy, eliptické trenažéry, trampolíny, gymnastika, jogu a posilňovanie… Potom si stačí už len vybrať to, čo potrebuješ.

Chceš skúsiť cvičenie so športovým náčiním?

Máme tu pre teba silovo-kondičný tréning na posilnenie celého tela so skúsenou trénerkou Leou Grančič, ktorá ťa naučí, ako pri cvičení použiť stepper a medicinbal. A rovno si tréning môžeš zacvičiť podľa nasledujúceho video tréningu, ktorý sme si pre teba pripravili.

Aké sú ich plusy?

Stepper

Stepper je cvičebná pomôcka simulujúca chôdzu po schodoch, vďaka ktorej vynikajúco precvičíme stehenné a sedacie svalstvo a aj kardiovaskulárny aparát. Pokiaľ si zvolíme správnu intenzitu, pomôže aj pri spaľovaní kalórií, teda pri chudnutí.

Tréning so stepperom nevyžaduje žiadne špeciálne vedomosti, pretože je jednoduchý na použitie. Plusom je aj skladnosť, ľahká manipulácia a nenáročná údržba. Steppery zvyčajne disponujú počítačom so základnými funkciami, ako sú počet krokov, spálená energia, vzdialenosť, rýchlosť či pulzová frekvencia. Vďaka tomu vždy vieš, ako poctivo si cvičila.

Stepper na aerobic od značky Energetics má nastaviteľnú výšku a protišmykový povrch.

Intersport stepper

Medicinbal

Medicinbal ako cvičebnú pomôcku príliš predstavovať netreba, pretože väčšina z nás ju pozná už zo základnej školy. Ťažká kožená lopta slúži na posilňovanie celého tela – drepy, kľuky či výpady s medicinbalom sú nielen zábavné, ale hlavne efektívne. Medicinbal sa využíva nielen na zvyšovanie fyzickej kondície, ale aj pri rehabilitácii. Aj táto cvičebná pomôcka je ľahko uskladniteľná, zaberá málo miesta, je cenovo dostupná, dá sa s ňou cvičiť vnútri i vonku a po celý rok.

Medicinbal od Energetics je úžasný tréningový nástroj pre posilňovací a silový tréning, dostupný v dvoch hmotnostiach. Je veľmi odolný, zachováva si tvar, je umývateľný, dobre skáče, dá sa bezpečne uchopiť.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Domáce cvičenie so stepperom a medicinbalom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2444
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.