Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Perfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavíc

Určite takmer každý počas sviatkov pribral nejaké to kilečko, a keďže sa bude leto iba približovať, je treba sa opäť dostať do formy. 

Perfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavíc
17. JAN 2017

V prvom rade si treba uvedomiť, že najdôležitejšiu úlohu tu bude hrať vaša pevná vôľa.

Nebude treba dodržiavať žiadne drastické diéty, práve naopak. Chudnutie by sa malo stať vašou záľubou a aj životným štýlom. Vtedy dosiahnete to, čo si zaumienite a následne sa vám podarí pri tom aj zotrvať.

Pomôcť vám môžu 4 jednoduché pravidlá

Stanovte si cieľ

Stanovte si cieľ a držte sa ho. Nezáleží až tak na tom, či sa vám podarí dosiahnuť svoje za mesiac alebo tri. Dôležité je zotrvať aj po prvých nechutiach a bolestiach.

Pohybujte sa

Zo začiatku môžete začať iba s jednoduchým cvičením doma, s vlastným telom. A neskôr môžete prejsť aj na cvičenie s činkami, prípadne na HIIT. Veľmi dôležité je vždy precvičiť celé telo a nezameriavať sa iba na určitú oblasť (napríklad na zadok a brucho, keď chcete schudnúť do nohavíc). Telo totižto nevie využívať ako zdroj energie práve tuk zo zaťažovanej oblasti, ale berie si energiu z jemu najefektívnejšieho zdroja. Práve preto treba pri cvičení zotrvať, aj keď sa výsledky budú dostavovať pomalšie – určite sa dostane aj k tuku práve v oblasti, z ktorej chcete schudnúť vy.  

Správne stravovanie

Žiadne diéty! Žiadne hladovky vám určite nepomôžu. Tým, že obmedzíte príjem dôležitých výživných látok, si iba ohrozíte svoje zdravie.

Strava by mala byť v prvom rade vyvážená a mala by obsahovať všetky makro- a mikronutrienty. Teda dostatok bielkovín, zeleniny, zdravých tukov a aj malé množstvo sacharidov.

Začnite!

Nie od budúceho týždňa, ale hneď! Začať môžete už tak, že si odpustíte práve rozjedenú sladkosť alebo hneď, ako dočítate tento článok, si pôjdete zacvičiť. 

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

3 efektívne cviky, ktorými posilníte celé telo3 efektívne cviky, ktorými posilníte celé telo

Ak máte počas dňa iba niekoľko minút a radi by ste počas nich precvičili celé telo, určite to docielite tak, že sa zameriate na tri hlavné svalové partie.

 

Tréning na spaľovanie povianočných tukovTréning na spaľovanie povianočných tukov

Vianočné sviatky prinášajú so sebou jeden problém a tým je priberanie. 

 

Fitness cviky na pevný zadokFitnes cviky na pevný zadok

Ženy vždy hľadajú spôsob, ako zhodiť niečo z telesného tuku a spevniť určitú oblasť. 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Perfektný návod, ako sa opäť dostať do obľúbených nohavíc

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.