Zuzka Light: V dvadsiatke som mala celulitídu, dnes je preč

Svetovo uznávaná trénerka prezradí, ako sa zbaviť celulitídy, mať veľa energie a hlavne sexy vyšportované telo, ktoré pôsobí žensky.

Zuzka Light: V dvadsiatke som mala celulitídu, dnes je preč
14. JUN 2016

Pred niekoľkými dňami pobudla fitnes trénerka Zuzka Light nejaký čas na Slovensku. Stretnúť sa s ňou musí byť nezabudnuteľným zážitkom, ktorý sa nie každému splní. No našej šéfke Janke sa to podarilo, a preto vám môžeme ponúknuť návod priamo od Zuzky, ako mať sexy a vyformované telo, a pritom nevyzerať ako mužatka.

Zuzka light

Dôležité je pravidelné a intenzívne cvičenie

Určite vás zaujíma, akým štýlom cvičí Zuzka, ktorá má telo hodné obdivu. Zrejme vás prekvapíme, ale Zuzka kvôli nedostatku času odcvičí denne „iba“ jeden svoj tréning, hoci by sa rada venovala aj iným pohybovým aktivitám. Takisto sa nevyhýba stredným váham. Často robí kettlebell swing s dvadsiatimi kilami, aj keď kettlebell nezdvíha až nad hlavu. To sa jej darí s polovičnou váhou. Takže, dámy, nebojte sa zdvíhať závažia, pri správnom stravovaní môžete mať vyrysované, ale sexy ženské krivky aj vy. Nuž a ani Zuzkine videá z vás kulturistku neurobia, takže žiadny strach. „Moje cviky nemajú taký účinok, ktorý by viedol k získaniu mužských svalov. Sú cielené skôr na získanie atletickej postavy a, samozrejme, dôležitá je strava. Ak človek cvičí intenzívne a k tomu veľa je, svaly rásť budú. Dá sa pribrať a mať nadváhu, aj keď jete zdravo, pretože to závisí aj od veľkosti porcií. Človek si musí dávať pozor na to, koľko zje a tiež, aby bolo jedlo zdravé,“ hovorí Zuzka. 

Bez obmedzenia sacharidov to nepôjde

O škodlivosti nadmerného príjmu sacharidov sa hovorí v súvislosti so zdravým životným štýlom naozaj často. Spája sa nielen s nadváhou a obezitou, ale aj s mnohými ochoreniami. Cukor vo svojom jedálničku obmedzila aj Zuzka. Dopraje si ho až po cvičení. „Po intenzívnom cvičení je telo pripravené prijať sacharidy ako energiu namiesto toho, aby ich ukladalo do tukov. To je najlepší čas pre sacharidy, pretože v tomto čase vám cukry nebudú spôsobovať výkyvy krvného cukru, nebude sa vám meniť nálada alebo sa to odzrkadľovať na stave pleti.  Ženy sa ma často pýtajú, čo robiť s celulitídou. Ja im odporúčam obmedziť na minimum cukor a zaslúžiť si ho tréningom,“ radí uznávaná trénerka, ktorá bez okolkov priznáva, že aj ona sama mala v dvadsiatke celulitídu. Teraz má 34 a niet po nej ani chýru, ani slychu. „Je to tým, že pijem veľmi veľa vody, asi 3 litre, a vylúčila som cukry. Cukor spôsobuje, že koža stráca elasticitu. Naopak, vôbec sa neobmedzujem v tukoch. Musím povedať, že aj s pleťou som viac spokojná ako pred desiatimi rokmi.“

Jedlo pred a po tréningu

Aké je teda vhodné jedlo pred a po tréningu, a čo večera? Pred tréningom a vlastne aj kedykoľvek počas dňa je podľa Zuzky vhodným zdrojom energie kyslejšie ovocie (jablká, čučoriedky, jahody, maliny, kivi, broskyne, čerešne), zelenina, mäso, mliečne výrobky či oriešky. Po tréningu si môžete dopriať sacharidy aj v podobe pečiva, cestovín, zemiakov či sladkého ovocia. Aj sama Zuzka si do troch hodín po cvičení dá presne to, na čo má chuť. Pokojne aj pizzu. Samozrejme, musí si byť istá, že dve hodiny dozadu cvičila a jej telo je pripravené túto energiu prijať. Čo sa týka večere, jediné pravidlo, ktoré dodržiava, je, že neje dve hodiny pred spánkom.

Zuzka light

Skúsite to tiež?

Nás v redakcii Zuzka inšpirovala a skúsime to podľa jej odporúčaní – základom nášho tréningového plánu budú 15-minútové videá a upravíme aj jedálny lístok. Ak to chcete skúsiť tiež, dávame vám do pozornosti Zuzkinu knihu Fit za 15 minút denne, vďaka ktorej si zlepšíte kondíciu.

Odporúčame: Fit za 15 minút denne

Zuzka light

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Bývalá modelka eva dvoráčková: práca trénerky má oveľa hlbší zmyselBývalá modelka Eva Dvoráčková: Práca trénerky má oveľa hlbší význam

Na prácu fitnes trénerky som oveľa viac hrdá.

 

Ich životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudíIch životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudí

Patris a Stanley zo Žiliny majú spoločnú vášeň a tou je fitnes. Výnimoční sú v tom, že cvičia vo dvojici a niektoré kúsky naozaj stoja za to.

 

Jana earl: malé zmeny robia veľké rozdielyJana Earl: Malé zmeny robia veľké rozdiely

Mojím cieľom je vysvetliť ľuďom, že nezáleží na ich práci, na tom, kde žijú, či majú možnosť ísť do fitcentra alebo majú dostatok financií.


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zuzka Light: V dvadsiatke som mala celulitídu, dnes je preč

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.