Ich životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudí

Patris a Stanley zo Žiliny majú spoločnú vášeň a tou je fitnes. Výnimoční sú v tom, že cvičia vo dvojici a niektoré kúsky naozaj stoja za to.

Ich životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudí
10. FEB 2016

Aj vy sa s obdivom pozeráte na fitnes fotky týchto dvoch ľudí? Čo vo vás vyvolávajú? Iste, nemožno im uprieť, že z nich sála láska, dôvera a rešpekt. No zároveň sú aj dôkazom toho, že za vyšportovanými telami je množstvo tvrdej driny. Ako sa mladý pár k takémuto niečomu dopracoval? Zvládli by ste to aj vy so svojím partnerom?

Láska prichádza vtedy, keď ju človek nečaká

Všetko začalo úplne nevinne. Patris hľadala niekoho, s kým by mohla cvičiť, no zároveň to mal byť človek, ktorý by ju v jej snažení podporil. Tak sa rozhodla osloviť trénera Stanleyho. „Obaja sme boli odjakživa športové typy, a preto si každý z nás hľadal človeka, s ktorým môže zdieľať spoločné záujmy. Tento sen sa stal skutočnosťou. Na začiatku sme čas trávili výhradne vo fitcentre. Tam to celé začalo. Dokonca ani neoslavujeme spoločné výročie, ale vždy ,sté výročie tréningov᾿,“ smeje sa mladá dvojica, ktorá je stelesnením toho, že pre fungujúci vzťah sú rovnaké záujmy nevyhnutnosťou.

we lift together
Zdroj foto: Facebook/We lift together

Po čase sa ich spoločný koníček stal inšpiráciou pre ďalších ľudí. „Ani sme neverili, koľko ľudí môžeme inšpirovať k tomu, aby začali športovať. Denne nám prichádzajú správy o tom, ako chcú vo svojom živote niečo zmeniť, a to len na základe našich fotiek. Spočiatku bolo našou najväčšou motiváciou to, že sme mali jeden druhého. Navzájom sme sa podporovali a spoločnými silami hnali dopredu. Lenže, ako my inšpirujeme ostatných, tak aj ľudia zo sociálnych sietí inšpirujú nás,“ tešia sa Patris a Stanley. Zároveň si uvedomujú, že to je i zodpovednosť, a chcú ľuďom poskytnúť viac, ako len fotografie a informácie zdieľané na sociálnych sieťach. Preto sa v blízkej budúcnosti môžeme tešiť na webovú stránku, ktorá bude venovaná nielen fitnes životu, postupom a návodom k cvičeniu vo dvojici, ale všetkému, čo so zdravým životným štýlom súvisí. Samozrejme, všetko čisto v réžii tejto sympatickej dvojice.

we lift togetherwe lift together
Zdroj foto: Facebook/We lift together

Dámy, chcete zhodiť? Diéty nepomôžu

Skôr ako začala Patris cvičiť so Stanleym, vážila 73 kilogramov. Dnes má presne o 13 menej a jej telo sa zmenilo na nepoznanie. Ako to dokázala? „Podotýkame, že neschudla vďaka žiadnej drastickej diéte, ktorá ničí telo, ale nenásilnou formou zdravého stravovania,“ vysvetľuje Stanley. Dokonca si mohla občas dopriať aj svoje obľúbené nezdravé jedlá.

Ako to teda vyzerá v ich chladničke dnes? Obaja milujú mäso (kuracie, hovädzinu, ryby), ktoré je výborným zdrojom kvalitných bielkovín. Nechýbajú ani slepačie vajíčka,  tvaroh či grécky jogurt. „V našej špajze máme aj veľa zeleniny, ryžu, rozličné druhy orechov, prípadne arašidové maslo,“ dopĺňajú. Základom jedálnička sú teda kvalitné proteíny, zdravé tuky, sacharidy s nízkym glykemickým indexom a veľa zeleniny. „Samozrejme, nie sme stroje a z času na čas si doprajeme poriadny cheat.“ Ak teda chcete badať pozitívne zmeny na svojom tele, musíte si uvedomiť, že 70 % tvorí strava a 30 % cvičenie.

Všetci vieme, že pri zhadzovaní kilogramov je dôležitá predovšetkým strava, no ďalším kľúčovým faktorom je vhodne zvolený tréning. Ten by mal byť zacielený nielen na spevnenie tela, ale aj získanie svalovej hmoty. „Laicky povedané, čím viac svalov človek má, tým lepšie spaľujú a to aj v pokoji,“ podotýka Stanley. Platí to pre mužov i pre ženy.

we lift together
Zdroj foto: Facebook/We lift together

Ako znie rada od profesionálov?

Rýchle a drastické diéty nemôžu byť zdravé. Tiež nie je možné schudnúť lokálne, teda iba v určitej telesnej partii. Ak ste kilá naberali roky, je samozrejmé, že sa ich nezbavíte za jeden či dva mesiace. „Čo sa týka stravovania, každému môže vyhovovať niečo iné. Určite neodporúčame nasadiť radikálne diéty s drasticky nízkym prísunom kalórií. Keď sa po takejto diéte človek vráti do svojho pôvodného stravovacieho režimu, všetko má veľmi rýchlo naspäť aj s kilami navyše. Okrem toho spomalený metabolizmus nezvláda spracovať živiny tak, ako predtým,“ upozorňuje táto akčná dvojka. Teda ak chcete trvalú zmenu, nechcite zázraky na počkanie, riaďte sa zdravým rozumom, zdravo jedzte a pravidelne trénujte.

we lift together
Zdroj foto: Facebook/We lift together

Zdroj titulnej foto: Facebook We lift together 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Bývalá modelka eva dvoráčková: práca trénerky má oveľa hlbší zmyselBývalá modelka Eva Dvoráčková: Práca trénerky má oveľa hlbší význam

„Na prácu fitnes trénerky som oveľa viac hrdá, pretože potrebujem mať vedomosti a nie iba peknú tvár. Pracujem srdcom a dávam do toho svoju dušu.“

 

Fitneska tina: cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudíFitneska Tina: Cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudí

Trénerka Tina prezradí aj to, ako schudnúť natrvalo. 

 

Jana earl: malé zmeny robia veľké rozdielyJana Earl: Malé zmeny robia veľké rozdiely

„Mojím cieľom je vysvetliť ľuďom, že nezáleží na ich práci, na tom, kde žijú, či majú možnosť ísť do fitcentra alebo majú dostatok financií. Aj tak môžu viesť zdravý životný štýl.“ 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ich životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.