Olívia Pohánková: Milujem, keď môžem prekonávať svoje limity

„Konaj tak, aby si ráno pri pohľade do zrkadla mohla byť na seba úprimne pyšná.“ 

Olívia Pohánková miluje, keď môže prekonávať svoje limity
26. AUG 2016

Fitneska Olívia Pohánková má za sebou viacero úspechov, ktoré prichádzali postupne a každý jeden z nich si poctivo vybojovala. Najviac si cení dvojnásobný titul vicemajsterky sveta. „Je krásne byť svetovou špičkou aj napriek tomu, že si cestu razím sama,“ hovorí Olívia a dodáva, že jej snom je, pre niektorých možno trošku klišé, aby raz zahrali slovenskú hymnu na počesť jej víťazstva. Nepochybujeme o tom, že sa jej tento sen čoskoro splní.

Ste zvedaví na to, ako sa Olívia dostala k súťaženiu a čo radí všetkým ženám, ktoré nie sú spokojné so svojou postavou? Čítajte ďalej.

Začalo to dovolenkou v Taliansku

O Talianoch je známe, že si jedlo vychutnávajú s maximálnym pôžitkom. Talianske špeciality sú vychýrené po celom svete a podľahla im aj Olívia. „K cvičeniu som sa dostala v momente, keď som bola na dovolenke v Taliansku trochu ,mohutnejšia᾿. Ako isto viete, talianske jedlo je veľmi chutné, no aj veľmi kalorické. Nabrala som niekoľko kíl navyše, na ktoré som nebola zvyknutá. Ako som sa dostala k súťaženiu? Dlhú dobu som cvičila len sama pre seba, až na mňa natrafil na sociálnych sieťach vtedy známy tréner a nalákal ma na súťaž,“ spomína sympatická fitneska. Rozhodla sa ponuku prijať a pracovať na sebe.

Olívia
Zdroj: Olívia Pohánková

Fitnes je často veľký biznis

Cvičenie a zdravá strava sú dnes veľmi populárne. Mnohí sa rozhodnú pre zmenu životného štýlu preto, lebo chcú byť zdraví, štíhli a spokojní. Na druhej strane sú tu takí, pre ktorých je fitnes veľký biznis. „Na fitnes ma nebaví, ako by to povedala Evelyn ,foa gra᾿. Fitnes sa stal super biznisom a všade sa točí veľa peňazí. Takisto je aj veľa ľudí, ktorí po nich bažia a idú cez mŕtvoly, čím často ničia športovú stránku tohto celého,“ hovorí Olívia.

Pre ňu osobne je fitnes srdcovou záležitosťou a najradšej má základ fitnes, ktorým je cvičenie. „Milujem, keď môžem prekonávať svoje limity. Baví ma zároveň tá ,sochárčina᾿, ktorá s tým súvisí. Človek musí vždy premýšľať, kde treba na svaloch pridať a, naopak, kde ubrať. Kompozícia celej postavy a komplexu, ako takého, je veľmi podstatná. Na to dievčatá často zabúdajú. Potom prídu pripravené so zbytočne veľkými ramenami, až neprimerane veľkými nohami alebo inými partiami,“ dodáva.

Olívia
Zdroj: Olívia Pohánková

Ako schudnúť a byť úspešná?

Rád, tipov a trikov, ako schudnúť a nepribrať je neúrekom. Napriek tomu sa mnohé z nás stále spoliehajú na rýchle diéty so „zaručeným účinkom“, hoci v kútiku srdca tušia, že tadiaľ cesta nevedie. Ako ísť na to správne? „V prvom rade treba nájsť odbornú pomoc skúseného trénera. Chyba môže byť v čomkoľvek. Možno jedia príliš veľa alebo, naopak, príčina môže byť aj úplne opačná – nedostatok jedla a nutričných látok. To má za následok spomalenie metabolizmu. Základ je 4 – 5 jedál denne v menších porciách a vyhnúť sa múčnym a vyprážaným pokrmom. Pravidelný pohyb anaeróbneho aj aeróbneho typu aspoň 3 – 4 razy týždenne je namieste. Takisto sa netreba báť činiek. Nie sme fyzicky stavané na to, aby sme nabrali toľko svaloviny ako muži,“ radí Olívia. 

Zdroj foto: FB Olívia Pohánková

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Ako byť skoro v 50-tke fit?Ako byť skoro v 50-tke fit?

„Váš stav nezávisí od veku, ale od vitality a chuti do života. Ak si ju chcete udržať čo najdlhšie, zamerajte sa na kondičku."

 

Zdravé sebavedomie jej pomohlo vybudovať práve cvičenieZdravé sebavedomie jej pomohlo vybudovať práve cvičenie

„Aj ja som mala obdobie, keď som sa vyslovene opúšťala. Napríklad moje zdravotné ťažkosti veľmi ovplyvňovali aj partnerský život,“ priznáva víťazka MasterChef 2016.

 

Nezastavil ho ani hendikep. spartan race zvládol so cťouNezastavil ho ani hendikep. Reebok Spartan Race zvládol so cťou

Maroš Kudlík sa riadi heslom, že kde je vôľa, tam je aj cesta. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Olívia Pohánková: Milujem, keď môžem prekonávať svoje limity

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.