Odborníci predpovedajú fitnes trendy na rok 2017

Top fitnes trendom v roku 2016 bola podľa odborníkov nositeľná elektronika. Bude to tak aj v roku 2017?

Odborníci predpovedajú fitnes trendy na rok 2017
30. DEC 2016

Prieskum fitnes trendov každoročne organizuje American College of Sport Medicine. Tento rok sa uskutočnil už po jedenásty raz a zúčastnilo sa ho 1800 odborníkov z oblasti zdravia a fitnes z celého sveta.

Ak si trošku zaspomíname, tak ešte v roku 2015 bol top fitnes trendom tréning s váhou vlastného tela. V roku 2016 sa na prvú priečku dostala nositeľná elektronika a zdá sa, že v roku 2017 to nebude inak.

Top fitnes trendy roku 2017

1. Nositeľná elektronika

Technické vymoženosti sa stávajú neodmysliteľnou súčasťou fitnes sektora. Patria sem rozličné merače pulzovej frekvencie, GPS zariadenia a množstvo ďalších elektronických „vychytávok“.

2. Cvičenie s váhou vlastného tela

Podľa celosvetovo uznávaných fitnes odborníkov sa upúšťa od cvičenia s činkami a do popredia sa dostáva cvičenie s váhou vlastného tela.

3. HIIT

Vysoko intenzívny intervalový tréning naberá na popularite a zaraďuje sa do rozličných športov. Striedanie fáz intenzívnej aktivity s odpočinkom je efektívnym tréningom, ktorý šetrí čas.

4. Vzdelaní a skúsení fitnes profesionáli

Mnohí z nás sa na vlastnej koži presvedčili, že nie je tréner ako tréner. Preto sa aj v roku 2017 bude zvyšovať dopyt po kvalifikovaných a skúsených tréneroch.

5. Silový tréning

Minulý rok bol silový tréning na štvrtej priečke top fitnes trendov, v roku 2017 mu bude patriť piata priečka. Stále platí, že silový tréning je súčasťou komplexného tréningového plánu pre mužov i ženy.

6. Skupinový tréning

Cvičenie v skupine pod dohľadom skúseného inštruktora je zábavné a veľmi motivujúce. Preto mu bude v roku 2017 patriť šieste miesto vo fitnes trendoch.

7. Cvičenie ako liek

Jedná sa o činnosti, ktorých cieľom je, aby lekári v rámci starostlivosti o pacienta odporúčali pohyb ako doplnkovú liečbu zdravotných problémov.

8. Joga

Joga je balzamom pre telo i dušu. Množstvo štýlov jogy umožňuje, aby si vybral naozaj každý.

9. Individuálny tréning

Individuálne tréningy majú stále miesto vo fitnes trendoch budúceho roku, avšak je potrebné, aby ich vykonávali kvalifikovaní a skúsení tréneri.

10. Cvičenie a chudnutie

Pri chudnutí je kľúčová strava, no podstatnú úlohu zohráva aj šport. Preto cvičeniu v rámci diéty patrí desiata priečka v top fitnes trendoch.

Zdroj: http://www.acsm.org/about-acsm/media-room/news-releases/2016/10/26/top-fitness-trend-for-2017-is-wearable-technology

Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako rozhýbať metabolizmus aj po 40-tke?Ako rozhýbať metabolizmus aj po 40-tke?

Ak je vaším cieľom schudnúť, určite sa vyhnite diéte. Oveľa lepšou voľbou je rozhýbať metabolizmus. Dá sa to v každom veku, dokonca ešte aj po 40-tke!

 

Tréner pribral 30 kíl, len aby pomohol svojej klientkeTréner pribral 30 kíl len preto, aby pomohol svojej klientke

Vraví sa, že náš zákazník, náš pán. Toto je však trochu extrém, alebo nie? 

 

Tréning vo vysokej intenzite? áno!Tréning vo vysokej intenzite? Áno!

Tréning vo vysokej intenzite je metódou intenzívneho kardiovaskulárneho tréningu, ktorý pomáha spaľovať telesný tuk. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Odborníci predpovedajú fitnes trendy na rok 2017

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2185
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.