Máme ďalší dôkaz, že váha je len číslo!

Romanka je príkladom toho, že hmotnosť je pri chudnutí nepodstatná – vyformovala si telo a získala cennú svalovú hmotu, aj keď váhový úbytok až taký značný nebol. 

Máme ďalší dôkaz, že váha je len číslo!
9. SEP 2016

Romanka sa rozhodla schudnúť preto, aby vyzerala skvelo vo svadobných šatách. Teda cieľ mala jasne daný. „Mala som veľkú motiváciu a to svadbu. Každá žena chce byť pekná a cítiť sa dobre, a to hlavne v takýto dôležitý deň. Tak to bolo aj so mnou. Samozrejme, keď som bola skúšať vysnívané šaty, nevmestila som sa do nich a povedala som si, že to takto ďalej nejde,“ priznáva sa. V tú chvíľu sa rozhodla pre zmenu a vyhľadala trénera Michala Achbergera, ktorý jej na tejto neľahkej ceste po celý čas pomáhal.

Keď chcete niečo dosiahnuť, ľahké to nebude

Mnoho ľudí má stále skreslenú predstavu o tom, že sa im podarí schudnúť pomocou „zázračných“ tabletiek či diét. Bohužiaľ, takto to nefunguje. Ak chce človek získať naozaj sexi telo zdravým spôsobom, vyžaduje si to mnohé zmeny, ktoré nie sú vôbec jednoduché. Chce to pevnú vôľu, čas, motiváciu a veľa obetí. Bez okolkov to priznáva aj Romanka, ktorá na otázku, čo bolo pre ňu najťažšie, odpovedala: „Ťažké bolo všetko. Či už skoro vstávať, aby som stihla odcvičiť pred prácou, alebo samotný tréning, počas ktorého sa mi veľakrát chcelo plakať. No najťažšie a asi aj najkľúčovejšie bolo zmeniť stravu. Ja stále hovorím, že odcvičiť si hodinu na tréningu nie je to najhoršie, ale strážiť si ďalších 23 hodín stravu, to je ťažké. Ak si niekto myslí, že sa zdravo a diétne stravuje, ako som si to myslela aj ja, tak je na omyle. Toto človek pochopí až pri naozajstnej diéte.“

Drina stojí za to!

Mnoho žien berie ako jediný ukazovateľ úspešnosti pri chudnutí váhu. Je to však chyba, pretože oveľa dôležitejšie sú miery, vizuálny obraz v zrkadle, množstvo tuku či svalovej hmoty. V prípade, že sa človek riadi iba váhou, môže byť sklamaný, hoci sklamanie nie je namieste – svalová hmota je ťažšia ako tuk, tým pádom telesná hmotnosť nemá dostatočnú výpovednú hodnotu. Platí to aj v prípade Romanky. Prvé meranie prebehlo začiatkom februára – vážila 62,5 kg, tuk tvoril 37,3 % a viscerálny tuk bol na úrovni stupňa 5. Pri poslednom meraní mala Romanka 60,4 kg, ale tuk klesol na 31,7 % a viscerálny tuk klesol na stupeň číslo 4 – čo sú naozaj podstatné údaje. To znamená, že váhový úbytok až taký veľký nie je, no výsledná zmena stojí za to.

Chudnutie však nie je len o meraní a o postave, ale aj o vnútornej premene. „Vďaka náročnej diéte sa cítim oveľa silnejšia a viem, že toho dokážem naozaj veľa, dokonca viac, ako som si sama myslela. Veľakrát som niečo neurobila preto, lebo som si myslela, že to nezvládnem. Teraz si to už nemyslím,“ priznáva sympatická mladá žena.

Romie
Zdroj foto: Michael Achberger

Prídu aj zlyhania

Ak si človek plní sen, ktorý naozaj stojí za to, musí si byť vedomý toho, že prídu aj prekážky a len od neho závisí, ako sa k nim postaví. Do cieľa príde len ten, kto sa nevzdá ani v ťažkých chvíľach. „Treba veľmi chcieť, alebo mať veľkú motiváciu a pevnú vôľu, potom to ide ľahšie. Tak isto sa netreba vzdávať, aj keď náhodou niečo nejde podľa vašich predstáv. Ja som sa tak isto niekedy doslova prejedla zmrzliny a zemiakových lupienkov, aj keď som nemohla. Dôležité je si to uvedomiť a pokračovať, nevzdávať sa. A keď človek vidí výsledky, motivuje ho to ešte viac,“ hovorí zo skúseností Romi.

Romanka má ďalšie ciele

Nie vždy nám okolie praje. Presvedčila sa o tom aj Romana. „Keď som čítala komentáre na sociálnych sieťach pod fotografiou mojej premeny, že po svadbe aj tak priberiem, takže je jedno, ako vyzerám teraz, musela som sa len zasmiať. Tento polrok pred svadbou, bol len začiatok,“ hovorí a dodáva, že by chcela nabrať viac svalovej hmoty a ďalej pokračovať v tvarovaní postavy.

V tomto jej, samozrejme, pomáha tréner Michal, ktorý „je nielen super tréner a odborník, ale aj človek. Celý čas ma podporoval, niekoľkokrát denne odpovedal na moje otázky, ktoré som mala, a tak isto ma vedel potiahnuť na tréningoch, keď som už nevládala. A aj keď som ho niekedy neznášala za to, ako mi naložil a ako ma cvičenie bolelo, v šatni ma to prešlo :). Keby som ho nemala, neviem, či by som sa dostala tak ďaleko.“ Ako hodnotí spoluprácu s Romankou Michal? „Spolupracovalo sa mi s ňou nadmieru dobre, je extrémne dochvíľna a cieľavedomá bojovníčka. Občas to mala náročné, ale nikdy to nevzdala.“

Motivoval vás Romankin príbeh alebo ste niečo podobné zažili na vlastnej koži? Napíšte nám do redakcie. 

Zdroj foto: Michal Achberger

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Olívia pohánková miluje, keď môže prekonávať svoje limityOlívia Pohánková: Milujem, keď môžem prekonávať svoje limity

„Konaj tak, aby si ráno pri pohľade do zrkadla mohla byť na seba úprimne pyšná.“ 

 

Ako byť skoro v 50-tke fit?Ako byť skoro v 50-tke fit?

„Váš stav nezávisí od veku, ale od vitality a chuti do života. Ak si ju chcete udržať čo najdlhšie, zamerajte sa na kondičku,“ hovorí 48-ročný Vladimír Homola. 

 

Nezastavil ho ani hendikep. spartan race zvládol so cťouNezastavil ho ani hendikep. Reebok Spartan Race zvládol so cťou

Maroš Kudlík sa riadi heslom, že kde je vôľa, tam je aj cesta. Tento mladý muž môže byť vzorom pre nás všetkých, ktorí sme zdraví, ale často leniví. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Máme ďalší dôkaz, že váha je len číslo!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2429
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.