Bootcamp ma naučil tešiť sa viac zo života

Veronika Shoebridge

Nič mi nedodalo takú chuť do života, nikde som necítila takú radosť z pohybu a nič mi tak dramaticky nezmenilo postavu k lepšiemu ako práve bootcamp.

Bootcamp ma naučil tešiť sa viac zo života
6. DEC 2016

Pohyb je môj život

Vždy som bola aktívny človek. Pohyb beriem ako prirodzenú súčasť svojho života a venujem sa  mu odjakživa. Baví ma bicyklovanie, korčuľovanie, lyžovanie, tenis či plávanie. Už ako dieťa som tancovala vo folklórnom súbore, neskôr som ľudový tanec vymenila za moderný. Následne prišlo obdobie aerobiku, ktoré ma držalo dobrých 10 rokov. Vyskúšala som rôzne druhy: step aerobik, bodywork, tae-bo, zumbu či body pump. Všetky mi niečo dali. Až som nakoniec objavila bootcamp. Tu sa už kľudne môžeme začať baviť o tom, že ten ma nielen baví, ale, doslova, bez neho neviem žiť.

Štýl života

Množstvo ľudí sa ma už pýtalo, načo vlastne cvičím. Veď mám peknú postavu, som prirodzene vysoká a dosť chudá. Každému na to odpovedám rovnako. Necvičím preto, aby som bola štíhla. Nikdy to tak nebolo. So svojou postavou som veľmi spokojná. Cvičím jednoducho pre radosť. Pohyb milujem a neviem bez neho žiť. Hýbem sa každý deň a aktívne cvičím 5-krát do týždňa. Keď som úplne vyčerpaná, je to práve pohyb, ktorý mi chýbajúcu energiu dodá späť.

60 minút šťastia

Bootcamp som objavila 2 roky dozadu. Spoznala som tak nový štýl cvičenia, ktorý mi zásadne zmenil postavu k lepšiemu, zvýšil silu a zlepšil kondíciu. Toto všetko len vďaka veľmi jednoduchým cvikom, s použitím váhy vlastného tela, kettlebellov, činiek, kruhov, expanderov či TRX. No okrem všetkých týchto výhod som spoznala neskutočne úžasných ľudí, ktorých by som, nebyť tohto cvičenia, nikdy nemala šancu volať kamarátmi. Sme skvelá partia a vzájomne sa podporujeme.

Vďaka nášmu skvelému trénerovi, na ktorom je vidieť, že cvičeniu skutočne rozumie, je každá hodina iná, cviky sú vždy iné a takmer každý nám ukáže hneď v niekoľkých verziách – od začiatočníckej až po pokročilú. Za 2 roky, čo sa bootcampu venujem 3-krát do týždňa, som sa nenudila ešte ani raz. Moje svaly si tiež nemali šancu na určitý pohyb zvyknúť, tak neustále napredujem a zlepšujem sa.

bootcamp
Zdroj: Veronika Shoebridge

bootcamp
Zdroj: Veronika Shoebridge

Správna technika je základ

Spomínala som, že cvičím už nejaký ten piatok. Z toľkého cvičenia som teda aj ja začala mať problémy s kolenom. Bolievalo ma a sem-tam ma obmedzovalo v pohybe. No až vďaka bootcampu a nášmu trénerovi som zistila, že dôvodom bolo jednoducho to, že som niektoré cviky a pohyby robila zle. Nemala som správnu techniku. Tú som sa tiež naučila až na „boote”. Len malé zmeny stačili na to, že i napriek veľkému množstvu vykonaných drepov či výpadov, ma koleno prestalo bolieť úplne. Nevyriešili to teda žiadne tabletky, návštevy u ortopéda či, nedajbože, chirurgický zákrok, ale cvičenie  s dodržiavaním správnej techniky.

Týmto článkom by som zároveň chcela poďakovať nášmu trénerovi za to, čo pre nás všetkých, ktorí pravidelne na bootcamp chodíme, robí, za jeho nadšenie a čas, ktorý nám venuje. Taktiež ďakujem všetkým tým úžasným ľuďom, ktorých môžem vďaka bootcampu volať kamarátmi.

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Bootcamp – drina, ktorá prináša úžasné výsledkyBootcamp – drina, ktorá prináša úžasné výsledky

Počas cvičenia budete bootcamp nenávidieť, no potom príde neuveriteľná radosť z toho, že ste to zvládli a ste zasa o niečo lepší ako včera. 

 

Bootcamp je vojenský dril stvorený aj pre ženyBootcamp je vojenský dril stvorený aj pre ženy

 „Pre nás je bootcamp cvičením, kde má človek šancu zistiť svoje možnosti a prekonať svoje slabiny.“

 

V čom spočíva efektivita funkčného tréningu?V čom spočíva efektivita funkčného tréningu?

Predností funkčného tréningu je viacero, ako napríklad súčasné zapojenie viacerých svalových skupín, vrátane hlbokého stabilizačného systému. 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Bootcamp ma naučil tešiť sa viac zo života

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2257
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.