Bootcamp – drina, ktorá prináša úžasné výsledky

Veronika Shoebridge

Počas cvičenia budete bootcamp nenávidieť, no potom príde neuveriteľná radosť z toho, že ste to zvládli a ste zasa o niečo lepší ako včera. 

Bootcamp – drina, ktorá prináša úžasné výsledky
30. SEP 2016

Bootcamp je slovo, ktoré v poslednom období skloňuje čoraz viac ľudí, ktorí sa venujú cvičeniu a zdravému životnému štýlu. Zažíva u nás obrovský boom a hodiny bootcampu zaraďuje do rozvrhu mnoho fitcentier po celom území Slovenska.

Prečo je táto forma cvičenia taká populárna? Odkiaľ sa bootcamp vlastne vzal a o čom to celé je? Presne na tieto otázky sme sa pre vás snažili nájsť odpovede i my.

Tréning ako pre armádu

Doslova. Slovo bootcamp už na prvý pohľad nie je originál slovenské. Bolo prevzaté z anglického jazyka, kde sa ním označuje tréning nových vojakov amerického námorníctva a armády. Celý koncept tohto cvičenia bol nimi taktiež vyvinutý. Do slovenčiny by sa dal voľne preložiť ako intenzívny kruhový tréning, ktorý sa cvičí v skupine, či už menšej, alebo väčšej.

Mení telá aj náladu. Samozrejme k lepšiemu

Bootcamp je veľmi intenzívne a náročné cvičenie, no medzi ľuďmi je mimoriadne populárny. Je to najmä preto, že výsledky sú viditeľné pomerne rýchlo. Primárnou funkciou je rýchle vyformovanie postavy, spaľovanie tuku a naberanie sily. Postava sa pri tejto forme tréningu dokáže veľmi rýchlo zmeniť k lepšiemu. „Bootcamp je efektívny kondičný tréning. Rozvíja schopnosti, ako je sila, rýchlosť či vytrvalosť, čím človek získava komplexnú tréningovú prípravu. Bootcamp využíva moderné techniky, ako je práca s kettlebelmi, TRX, sandbagmi či rebríkmi,“ hovorí profesionálna trénerka Alexandra Hillová.

To je aj dôvod, prečo bootcamp ľudí len tak rýchlo neomrzí a neustále ich motivuje. Cviky sú síce na každom tréningu veľmi podobné, prípadne tie isté, ale ich poradie sa vždy mení. Rovnako ako záťaž, ktorú si k niektorým z nich môžete úmerne so svojou narastajúcou kondíciou pridávať. Jednotlivé cviky sú prispôsobené pre začiatočníkov, mierne pokročilých i pokročilých. Pozitívom bootcampu je i motivácia, ktorou sú aj ľudia okolo vás.

Ľahké to rozhodne nie je

Hodina pozostáva z klasického rozohriatia sa a po ňom nasleduje hlavná časť, ktorá sa skladá z niekoľkých stanovíšť, na ktorých sa cvičí vždy iný cvik, zameraný na inú časť tela v intervaloch od 30 do 50 sekúnd s 10-sekundovou prestávkou pred ďalším stanovišťom. Medzi najčastejšie využívané náradia patria veľké pneumatiky, kettlebelly, činky, TRX či medicinbaly, ale pri mnohých cvikoch, najmä pre začiatočníkov, vám bohato postačí aj váha vlastného tela.

Záplava endorfínov vás neminie

Bootcamp sa zvykne väčšinou cvičiť vonku na čerstvom vzduchu, no počas letných horúčav určite oceníte aj krásne vychladené priestory klimatizovaného fitnes centra a v zime zasa strechu nad hlavou.

Takže, či už chcete rýchlo schudnúť, vyrysovať telo, zlepšiť si kondičku, alebo zvýšiť silu, určite vyskúšajte bootcamp. Prekvapíte samých seba, čoho je vaše telo schopné. Nehovoriac o tom, že dobrému pocitu po tréningu a úsmevu na tvári sa dokáže vyrovnať len máločo.

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

4 top cviky na sexi a pevný zadok4 top cviky na sexi a pevný zadok

Ako dosiahnuť sexi a pevný zadok? Odpoveď je jednoduchá – tréning svalov v plnom rozsahu z každého možného uhla. 

 

cviky na chrbatCviky na chrbát a posilnenie chrbtového svalstva

Bolieva vás chrbát? Zrejme by ste mali začať posilňovať chrbtové svalstvo. 

 

10-minútový tréning na celé telo, keď máme naponáhlo10-minútový tréning na celé telo, keď máme naponáhlo

V dnešnej dobe sa veľa ľudí vyhovára, že nemá čas na cvičenie. Dôvodov je veľmi veľa, ale neverím, že by si niekto nevedel nájsť pre seba aspoň 10 minút.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Bootcamp – drina, ktorá prináša úžasné výsledky

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.