Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

4 jednoduché recepty, ktoré prinesú úľavu pri nádche

Hovorí sa, že neliečená nádcha trvá 7 dní a liečená týždeň. Pravdou však je, že príjemná nie je. Ako si pomôcť?  

4 jednoduché recepty, ktoré prinesú úľavu pri nádche
20. NOV 2015

Niekedy môžete robiť čokoľvek a aj tak vás prechladnutie neobíde. Ak máte neustále plný nos a bez vreckovky sa nepohnete ani na krok, zamerajte sa predovšetkým na prirodzené posilnenie imunity. Jedzte veľa ovocia, zeleniny a pite veľa tekutín. Úľavu od upchatého nosa či bolesti dutín vám prinesú aj nasledovné tipy. Čo sa oplatí vyskúšať?

Vyskúšajte silu cibuľovej arómy

Čo sa stane, keď krájate cibuľu? Nejedenkrát si pri nej poriadne „poplačete“. Tento babský recept môžete využiť aj pri nádche. Domácu cibuľu nakrájajte nadrobno a dajte do vrecka zhotoveného z plátna alebo bavlny. Pred spánkom to umiestnite blízko vás. Ideálne je, keď vrecúško zavesíte. Cibuľová aróma uvoľní upchatý nos, teda sa vám bude v spánku lepšie dýchať a tiež upokojí podráždenú sliznicu.

Odporúčame: Das gesunde Plus sprej na uvoľnenie horných dýchacích ciest pri nádche, 20 ml: sprej proti nádche sa postará o uvoľnenie upchatého nosa. Používa sa na zvlhčenie slizníc, na čistenie nosnej dutiny a na podporné ošetrenie pri nádche. Obsahuje prírodný tymianový, mentolový a eukalyptový olej. Sprej neobsahuje žiadne konzervačné látky ani alkohol. Zakúpite v sieti dm drogerie markt.

dm sprej

Zaobstarajte si zvlhčovač

Počas jesenných a zimných mesiacov je vzduch v miestnostiach veľmi suchý. Dôsledky môžete vidieť nielen na svojej pokožke, ale aj na vlasoch a tiež slizniciach. Suchý vzduch upchanej a vysušenej sliznici nosa rozhodne nepomôže. Úľavu prinesie zvlhčovať vzduchu, do ktorého môžete pokojne pridať morskú soľ alebo aj bylinkovú silicu.

Vypláchnite si nos morskou soľou

Výplach nosa morskou soľou má viacero pozitívnych účinkov. Spriechodní dutiny, zbaví ich hlienov, baktérií a zvlhčí podráždenú sliznicu. Soľný roztok zoženiete bez problémov v lekárni alebo si ho môžete pripraviť doma. Zásadne však využite morskú alebo himalájsku soľ. Pri akútnych stavoch si nos vyplachujte 2-4 razy denne.

Odporúčame: Das gesunde Plus sprej do nosa s morskou  vodou, 20 ml: sprej do nosa s morskou vodou sa používa na vyčistenie a zvlhčenie sliznice nosa. Uvoľňuje nos a môže sa použiť aj na podporu pri liečení nádchy a upchatého nosa. Je určený pre dospelých a deti od 1 roku. Zakúpite v sieti dm drogerie markt. 

dm sprej

Naparujte sa

Upchatý nos vám pomôže uvoľniť para. Do nádoby dajte 5-10 kvapiek esenciálneho oleja z mäty, čajovníka austrálskeho, harmančeka alebo eukalyptu, ktoré majú protizápalové vlastnosti. Potom do nej nalejte vriacu vodu a v primeranej vzdialenosti sa nad nádobu nakloňte. Hlavu si môžete zakryť osuškou. Dýchajte zhlboka a nos si pravidelne vysmrkajte. Inhalácia by nemala trvať dlhšie ako 10 minút. Ideálne je, ak sa naparujete pred spaním a potom sa uložíte rovno do postele. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Aj športovci trpia deficitom vitamínu a. odnesie si to aj imunitaAj športovci trpia deficitom vitamínu A. Odnesie si to i imunita

Športový výkon závisí nielen od kvality tréningov, ale aj dostatku živín v organizme. Nesmie chýbať ani vitamín A.

 

Kto behá v jeseni, podporuje svoju obranyschopnosťKto behá v jeseni, podporuje svoju obranyschopnosť

Pravidelný beh v primeranej intenzite posilňuje imunitu a zabraňuje vzniku chrípky či prechladnutia. 

 

Silný imunitný systém bez športu? nemožné!Silný imunitný systém bez športu? Nemožné!

Vírusy, baktérie, plesne... Nielen s nimi musí ľudský organizmus dennodenne bojovať. Zvládne to iba vtedy, keď spoľahlivo funguje imunitný systém.


Anketa

Posilňujete svoju imunitu v jeseni?

Áno, jem viac ovocia a zeleniny.
Áno, užívam výživové doplnky.
Jem zdravo a cvičím po celý rok.
Nie, nerobím pre to nič výnimočné.

Celkom hlasovalo: 89

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 4 jednoduché recepty, ktoré prinesú úľavu pri nádche

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.