Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

VIDEO TRÉNING pre štíhle a pevné nohy: Vytvarujte si vnútorné stehná špeciálnymi cvikmi!

Redakcia

Poďte si s nami vyformovať stehná! Pripravili sme si pre vás dynamické, špeciálne cviky na vnútorné stehná, ktoré vás budú baviť.

VIDEO TRÉNING pre štíhle a pevné nohy: Vytvarujte si vnútorné stehná špeciálnymi cvikmi!
Zdroj: AdobeStock
24. OKT 2023

Cvičenie vnútorných stehien je dôležité pre celkovú silu a stabilitu nôh, ako aj pre prevenciu poranení a zlepšenie flexibility. Vnútorné stehenné svaly, konkrétne svaly adduktory, pomáhajú pri pohyboch nôh a chrbtice, ako aj pri udržiavaní rovnováhy. Oplatí sa ich udržiavať v kondícii!

Prečo cvičiť vnútorné stehenné svaly?

1. Posilníte nohy celkovo

Cvičenie vnútorných stehenných svalov prispieva ku komplexnému posilneniu svalov nôh, čím zvyšuje ich silu a stabilitu.

2. Prevencia poranení

Silné vnútorné stehenné svaly prispievajú k lepšej kontrole pohybu, preto pomáhajú predchádzať poraneniam v oblasti bedrového kĺbu a kolena.

3. Zlepšenie flexibility

Cvičením vnútorných stehenných svalov zlepšíte flexibilitu a rozsah pohybu v nohách, čo oceníte nielen pri cvičení, ale aj v bežnom živote.

Pozrite si aj: Tréning pre stehná a core v ohni: Spevnite problematické partie za 5 minút!

Sú vnútorné stehenné svaly vašou problematickou partiou, ktorú by ste chceli vyformovať? Máme pre vás účinný video tréning a niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu k dosiahnutiu výsledkov.

Cvičte komplexne

Pri cvičení je dôležité udržiavať rovnováhu v rámci zaťaženia rôznych svalových skupín vašich nôh. Zamerajte sa na posilnenie vnútornej strany stehien, no zároveň nezanedbávajte ani svaly na vonkajšej strane stehien, stredné svaly a hamstringy. Celková rovnováha v rámci svalového rozvoja pomôže zlepšiť celkový tvar nôh.

Doprajte si v cvičení variabilitu

Experimentujte s rôznymi cvičeniami na posilnenie vnútorných stehenných svalov. Okrem stehenných abdukcií a addukcií môžete zahrnúť cvičenia ako sú drepy, výpady či rôzne kardio ako beh alebo cyklistika.

Pravidelný tréning je základ

Konzistencia je kľúčová nielen pri riešení problémových partií. Stanovte si tréningový plán a dodržiavajte ho pravidelne, aby ste dosiahli viditeľné výsledky. V našich vedených výzvach máte k dispozícii tréningové a stravovacie plány z pera odborníkov, všetky nájdete v našom Supershape Premium členstve. Ak ste sa rozhodli vyformovať si stehná, poďte si zacvičiť účinný tréning zameraný na túto oblasť!

VIDEO: Špeciálne cviky na vnútorné stehná

Naučte svoje telo na bielkoviny

Výživa má veľký vplyv na vaše telo. Zabezpečte, aby vaša strava obsahovala dostatočné množstvo bielkovín a živín na podporu budovania svalovej hmoty a regeneráciu. Vaše telo sa vám odvďačí.

Optimalizujte kompozíciu tela

Neznamená to nutne len chudnutie, ale skôr reguláciu hmotnosti a zníženie percenta telesného tuku. Ak máte nadváhu, strata prebytočných kilogramov sa odrazí aj na zlepšení tvaru stehien.

Nezabúdajte na strečing

Pravidelný strečing a masáže uvoľnia napätie v svaloch a zlepšia flexibilitu vnútorných stehenných svalov.

Vytvarujte si stehná a iné problematické partie rýchlo a účinne s novým programom Supershape TOTAL 20! Pripravili sme pre vás 7 efektívnych tréningov so skúsenou trénerkou Leou Grančič, vďaka ktorým si pravidelným cvičením vyformujete pevné, štíhle a zdravé telo. Tento účinný tréningový program je tiež súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov.

Banner_Total 20_1080x1080.jpg


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING pre štíhle a pevné nohy: Vytvarujte si vnútorné stehná špeciálnymi cvikmi!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.