Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Tréning pre stehná a core v ohni: Spevnite problematické partie za 5 minút!

Redakcia

Stehná a bruško – dve oblasti, na ktorých túži popracovať takmer každá z nás. Dobrou správou je, že máme pre vás tréning z programu TOTAL 20, ktorý je zameraný presne na tieto problematické partie. Poďte si zacvičiť s Leou Grančič!

Tréning pre stehná a core v ohni: Pripravte sa na totálne spevnenie problémových partií!
Zdroj: AdobeStock
17. OKT 2023

Silovo-kondičný tréning má mnoho benefitov, a to nielen z hľadiska fyzickej kondície, ale aj z hľadiska celkového zdravia a pohody. V programe Supershape TOTAL 20 sme sa zamerali na účinné spevnenie problematických partií, aby ste za kratší čas dosiahli viditeľné výsledky a progres.

Prečítajte si aj: Na zmenu vám stačí polhodina denne: Prečo môžu byť kratšie cvičenia efektívnejšie?

Pevné stehná? Pomôže vám silový tréning!

Silové cvičenia ako sú drepy, výpady a výstupy na stoličku, sú veľmi účinné na posilnenie stehenných svalov. Tieto cviky zväčšujú svalovú hmotu a priamo pôsobia na pevnosť stehien. Silový tréning zameraný na nohy zlepšuje tiež stabilitu v oblasti bedrových kĺbov, čo môže pomôcť predchádzať zraneniam a bolestiam.

Prečítajte si aj: 7 benefitov silového tréningu pre ženy: Dvíhať činky sa oplatí!

Stred tela posilníte funkčným cvičením

Silový tréning jadra nielenže spevňuje brušné svaly, tiež účinne zabraňuje vzniku bolestí chrbta – silné brušné svaly totiž pomáhajú udržiavať chrbticu v správnej polohe. Ak stavíte na silový tréning core, posilníte nielen svaly v oblasti brucha, ale pracujete aj na správnej pozícii chrbta a panvového dna, čo zlepšuje stabilitu a rovnováhu tela. Rozmenené na drobné, silné brucho je kľúčové pre správny prenos sily medzi hornou a dolnou časťou tela, čo je dôležité nielen pri cvičeniach, ale aj v bežnom živote. Poď si zacvičiť s Leou Grančič účinný tréning!

VIDEO TRÉNING: 5-minútovka pre stehná a core v ohni

Čo je pri cvičení zásadné?

Pri cvičení s váhami alebo pri funkčnom cvičení, ktoré zaťažuje stehná a core, je dôležité dodržiavať pravidelnosť cvičenia, správnu techniku a postupne zvyšovať zaťaženie. Nezabudnite na strečing po cvičení, aby ste udržali pružnosť svalov a predišli zraneniam. Pamätajte, že viditeľné výsledky neprídu cez noc. Trpezlivosť a konzistentnosť sú kľúčové, preto trénujte múdro a postupne, aby ste predišli zraneniam a dosiahli dlhodobé výsledky.

Vytvarujte si problematické partie rýchlo a účinne s novým programom Supershape TOTAL 20! Pripravili sme pre vás 7 efektívnych tréningov so skúsenou trénerkou Leou Grančič, vďaka ktorým si pravidelným cvičením vyformujete pevné, štíhle a zdravé telo. Tento účinný tréningový program je tiež súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov.

Banner_Total 20_1080x1080.jpg


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tréning pre stehná a core v ohni: Spevnite problematické partie za 5 minút!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.