Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

VIDEO: HIIT tréning pre totálne spaľovanie

Redakcia

Viac spálených kalórií za menej času? Ide to! Zacvičte si účinný tréning vo vysokej intenzite a docieľte pravidelným cvičením výsledky za rýchlejší čas. 

hiit cviky pre účinné spaľovanie
Zdroj: AdobeStock
10. MÁJ 2023

HIIT alebo high intensity interval training je jeden z najúčinnejších spôsobov, ako chudnúť a spaľovať tuky. Do formy vás dostane rýchlo a plusom tiež je, že jednotlivé tréningy vám zaberú oveľa menej času. Dokáže tiež nakopnúť váš pokojový metabolizmus, takže kalórie spaľujete nielen počas cvičenia, ale aj niekoľko hodín neskôr. Jeho podstatou je striedanie intervalov maximálnej a nízkej záťaže. Podľa mnohých rôznych štúdií má na spaľovanie tukov oveľa lepšie účinky ako dlhé kardio cvičenia vykonávané v konštantnom tempe. Aj preto sme do dlhoočakávanej Supershape Letnej výzvy vybrali účinné cvičenia HOT 15 a TOTAL 20, ktoré vám urobia veľkú službu za krátky čas. 

Prečítajte si aj: Na zmenu vám stačí polhodina denne: Prečo môžu byť kratšie cvičenia efektívnejšie?

Spaľujete nielen počas ale aj po tréningu

Tento typ tréningu zvyšuje váš pokojový metabolizmus, takže nakopne váš energetický výdaj aj spaľovanie tukov na veľa hodín dopredu. Je to vďaka tzv. efektu EPOC (excess post-exercise oxygen consumption) alebo zvýšenej spotrebe kyslíka po cvičení. HIIT nestimuluje iba metabolizmus, ale aj hormonálny systém. Zvyšuje produkciu testosterónu, ktorý je pre rast svalov zásadný. Pozitívne účinky tak má nielen na chudnutie, ale aj na budovanie svalovej hmoty. 

Poďte si s nami dať do tela!

Nasledujúcim vysoko intenzívnym tréningom spálite viac kalórií za menej času. K cvičeniu naviac nepotrebujete žiadne pomôcky a cvičiť ho môžete doslova kdekoľvek. Tréningom vás prevedie skúsená trénerka Oľga Bartalská a vo videu si s vami zacvičí aj zakladateľka Cvičte.sk, Janka Šimkovičová.

Vyformujte si telo rýchlymi a účinnými tréningami zapojte sa do Supershape Letnej výzvy! Čaká vás v nej 28 dní formovania a rysovania s dôrazom na problematické partie, pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych tréneriek. Dostanete od nás k tomu všetky potrebné cvičenia, ako aj chutné jedálničky a fit recepty, tak aby ste dosiahli vytúžené štíhle, pevné a zdravé telo. Poďte s nami do toho!

Banner_Letna Vyzva 2023_1080x1080


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: HIIT tréning pre totálne spaľovanie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.