Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Tréning na hornú časť tela: Tieto cviky spevnia paže a dajú zabrať brušku!

Redakcia

Kto by nechcel pevné ruky bez nepekných tukových vankúšikov a k tomu aj silný stred tela? Vyskúšajte náš tréning zameraný na hornú časť a pravidelným cvičením si vyformujete štíhlejší vrch tela. 

Tréning na hornú časť tela: Tieto cviky spevnia paže a dajú zabrať brušku!
Zdroj: AdobeStock
26. MAR 2024

Formovanie hornej časti tela je dôležité nielen z estetického hľadiska, ale aj z hľadiska zdravia a funkčnosti. Tu sú niektoré kľúčové cviky a princípy, ktoré vám pomôžu vybudovať silnú, definovanú hornú časť tela.

1. Ako cvičiť vrch tela?

Progresívne zaťažovanie: Postupne zvyšujte záťaž, aby sa vaše telo prispôsobovalo a vyvíjalo. Dôležitá je správna technika, ktorá minimalizuje riziko zranenia a maximalizuje výsledky. Mali by ste si vyberať cviky ako sú kľuky, planky, mŕtvy ťah a iné, ktoré posilňujú prsné, ramenné svaly a svaly chrbta, avšak, účinne spevňujú aj core. 

Prečítajte si aj: Tréning na sixpack: Účinné formovanie bruška bez brušákov

2. Ako často trénovať? 

Frekvencia: Cvičte hornú časť tela 2-3 krát týždenne, dávajte pozor na dostatočnú regeneráciu. Môžete si cvičenie rozdeliť na dni určené pre prsia a tricepsy, ramená a chrbát, alebo môžete zvoliť celkový tréning hornej časti tela a doplniť aj cvičenie zamerané na core.

3. Ako docieliť progres?

Dodržiavajte vyvážený jedálniček s dostatočným množstvom bielkovín na podporu svalového rastu a zabezpečte svojmu telu kvalitný spánok, aby sa mohlo zotaviť a regenerovať. Zaznamenávajte si pokrok pomocou aplikácií. Vždy prispôsobte tréning svojim cieľom a sledujte, ako na zaťaženie reaguje.

Zacvičte si s nami účinný tréning na spevnenie core!

Cvičenie na zaručené spevnenie paží

Nielen bruško a ruky, celé telo dokážete účinne vyformovať vďaka našim cvičeniam. Ak ešte nemáte naše Premium členstvo, prichádzate o mnohé výhody, ktoré vás môžu posunúť bližšie k vašim cieľom. Všetci naši členovia majú prístup k stovkám účinných video tréningov, chutným jedálničkom z pera odborníkov na výživu i všetkým výzvam od Supershape. Zaregistrujte sa ešte dnes a začnite pracovať na svojej životnej zmene!

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tréning na hornú časť tela: Tieto cviky spevnia paže a dajú zabrať brušku!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.