Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Spaľovanie a rysovanie: 5 najlepších tréningov roka 2023

Redakcia

Koniec roka je tu a preto vám ponúkame účinné tréningy, ktoré sa vám v tomto roku páčili najviac. V hre bolo spaľovanie vo forme kardia i silovo-kondičné tréningy s efektom rysovania. Poďte si pozrieť, čo zaberá a dajte si s nami do tela!

Spaľovanie a rysovanie: 5 najlepších tréningov roka 2023
Zdroj: AdobeStock
19. DEC 2023

Tento rok, podobne ako aj po iné roky, rezonovalo kardio. Ide o jednu z foriem cvičenia, ktorá je špeciálne navrhnutá na posilnenie srdcového a dýchacieho systému. S čím všetkým pomôže, mnohí viete, no ak by nie, máme tu malú rekapituláciu.

1. Kardio spaľuje tuky a posilňuje srdce

Počas fyzickej aktivity sa telo začne spoliehať na zásoby energie, pričom tuky sú jedným z hlavných zdrojov. Keď sú zásoby glykogénu (uloženého cukru) vyčerpané, telo začne rozkladať tuky na energiu. Ak si kardio doprajete vo vyššej intenzite, tá zvyšuje tempo spaľovania tukov, pretože vyžaduje viac energie. Aké sú jeho benefity? Posilňuje srdcový sval, zlepšuje cirkuláciu krvi  a zvyšuje celkovú vytrvalosť. Pomáha pri chudnutí tým, že spaľuje kalórie a podporuje metabolizmus a má pozitívny vplyv na psychické zdravie a môže znižovať stres a úzkosť.

Skúste aj: 3 dynamické tréningy pre intenzívne spaľovanie

Ako na účinné kardio?

Vhodné sú najmä aktivity, ktoré zvyšujú srdcový rytmus a dýchanie. Napríklad beh, plávanie, cyklistika alebo skákanie cez švihadlo.

Vybrali sme pre vás tri účinné tréningy na spaľovanie!

Nasledujúci tréning z programu HOT 15 pod taktovkou Diany Kláskovej vám zaručí totálne spaľovanie!

Spaľuj za 6 minút!

Ak rýchlovka, ktorou si dáte do tela, jednoznačne z programu Woman tabata!

Intenzívka s vlastnou váhou

Ak spaľovanie, tak rozhodne HIT tréningom pod vedením Olgy Bartalskej.

Intenzívny HIT tréning do 10 minút

2. Silový tréning formuje telo a znižuje riziko osteoporózy

Silový tréning, často nazývaný aj odporový tréning alebo cvičenie s činkami, je dôležitou súčasťou komplexného cvičebného režimu. Okrem budovania svalovej hmoty a sily má silový tréning mnoho ďalších pozitívnych vplyvov na telo. Napríklad zvyšuje hustotu kostí i bazálny metabolizmus –  telo pokračuje v spaľovaní kalórií aj po ukončení tréningu. Silový tréning tiež ovplyvňuje celkové držanie a stabilitu tela. Posilnenie svalov a väzov znižuje tiež riziko zranení pri športových aktivitách a v bežnom živote. Výsledky silového tréningu nie sú len fyzické, ale aj psychické. Dosahovanie cieľov a zlepšenie výkonu prispievajú k vyššiemu sebavedomiu.

Prečítajte si aj: 10 spôsobov ako spáliť viac kalórií počas tréningov

Ako na účinný silový tréning?

Stavte na cvičenie s činkami, vlastnou váhou, odporovými gumičkami alebo skúste tréning pomocou strojov v posilňovni. Účinný je aj funkčný alebo kruhový tréning.

Vybrali sme pre vás dva účinné silovo-kondičné tréningy!

Silový tréning na posilnenie svalov celého tela? Skúste účinné cvičenie s činkami, ktoré nájdete v programe Power woman 2.

Silový tréning pre celé telo

Pekné stehná a pevný stred tela k tomu? Vyskúšajte online tréning zo Supershape TOTAL 20 programu.

5-minútovka pre stehná a core v ohni

Doprajte si oba typy cvičení

Kombinovanie kardio cvičenia s odporovým tréningom pozitívne vplýva na celkové zdravie a fyzickú kondíciu. Doprajte si silové i kardio cvičenia spojené so strečingom, vyváženým jedálničkom a dostatočnou regeneráciou, je to kľúč k dosiahnutiu optimálneho spaľovania tukov a udržaniu celkového zdravia.

Všetky trénigy, ktorými tvarujete telo rýchlo a účinne, zamerané na spaľovanie i systematické budovanie a rysovanie svalovej hmoty, sú súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov. Účinné tréningy na spaľovanie tuku a spevnenie tela, taktiež všetky programy na domáce cvičenie, máte k dispozícii v online fitku Supershape, už od 6,50 € mesačne!

premium-členstvo


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Spaľovanie a rysovanie: 5 najlepších tréningov roka 2023

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.