Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Rýchly a účinný tréning na spálenie tuku

Redakcia

Túžite sa zbaviť tuku? Mali by ste staviť na efektívny tréningový plán. Ktoré typy cvičení vám zaručene pomôžu?

Rýchly a účinný tréning na spálenie tuku
Zdroj: AdobeStock
30. APR 2024

Vysoko-intenzívny intervalový tréning – „hiitko“

HIIT je skvelou metódou na spálenie tukov, pretože kombinuje krátke, intenzívne intervaly cvičenia s krátkymi obdobiami odpočinku. HIIT zvyšuje metabolizmus a spaľuje kalórie aj po skončení cvičenia.

Kruhový tréning s váhami

Tento tréning kombinuje silové cvičenia s krátkymi pauzami medzi jednotlivými cvikmi. Bonusom je, že tento typ cvičenia zvyšuje svalovú hmotu a tým aj metabolizmus.

Bežecký intervalový tréning

Radi beháte? Vyskúšajte intervalový bežecký tréning. Bežte minútu pri maximálnom úsilí, potom nasledujúce 2 minúty zvoľte pomalší beh alebo chôdzu. Opakujte 5-10 krát. Tento spôsob tréningu je veľmi účinný pri spaľovaní tukov.

Prečítajte si aj: Spaľujte kalórie efektívne – stačí vám 30 minút denne!

Plank a stabilizačné cvičenia

Cviky zamerané na posilňovanie jadra sú skvelým doplnkom každého tréningového plánu. Silné jadro podporuje celkovú stabilitu a prispieva tiež k lepšej kompozícii tela.

Zacvičte si efektívny tréning zameraný na spaľovanie!

Správnu výživou a disciplínou k lepším výsledkom

Okrem pravidelného tréningu venujte pozornosť aj strave. Snažte sa jesť vyvážené jedlá s dostatočným množstvom bielkovín, zdravých tukov a komplexných sacharidov. Ak sa budete stravovať vyvážene, tukov sa zbavíte o niečo ľahšie. Je to však proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť a vytrvalosť. Dôležité je pravidelne cvičiť a postupne zvyšovať intenzitu tréningov.

Viac účinných tréningov nájdete v našom novom programe Supershape HOT 15! Vysokointenzívne cvičenia pre spaľovanie a svaly vám pomôžu docieliť výsledky za kratší čas. Pripravili sme si pre vás 7 efektívnych tréningov pod vedením skúsenej trénerky. Poďte si s nami dať do tela! Tento účinný tréningový program je tiež súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov.

HOT 15 banner


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Rýchly a účinný tréning na spálenie tuku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.