Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Spaľujte kalórie efektívne – stačí vám 30 minút denne!

Redakcia

Hľadáte najlepší spôsob ako spáliť kalórie? Kratšie tréningy môžu byť efektívnejšie! Možno ste si mysleli, že na spaľovanie tuku je potrebné cvičiť minimálne hodinu denne, ale opak je pravdou: už 30-minútový tréning môže byť všetko, čo potrebujete!

Spaľujte kalórie efektívne – stačí vám 30 minút denne!
Zdroj: AdobeStock
24. APR 2024

Hľadáte najlepší spôsob ako spáliť kalórie? Kratšie tréningy môžu byť efektívnejšie! Možno ste si mysleli, že na spaľovanie tuku je potrebné cvičiť minimálne 60 minút denne, ale opak je pravdou: už 30-minútový tréning môže byť všetko, čo potrebujete!

Štúdia publikovaná v American Journal of Physiology jasne ukázala, že 30-minútové cvičenie denne môže byť efektívnejšie na spaľovanie kalórií a chudnutie než hodinové tréningy. Takže výhovorka, že nemáte dosť času na cvičenie, už neplatí - stačí len pol hodinka z vášho dňa.

30-minútový tréning môže byť efektívnejší ako hodinový

Štúdia zistila, že účastníci cvičiaci len 30 minút denne schudli asi o 30 % viac ako tí, ktorí cvičili hodinu denne. Prečo je to tak? Tí, čo cvičili kratšie, vynaložili počas dňa viac energie, neboli takí unavení a mali viac energie. Dlhšie tréningy môžu spôsobiť, že sa budete cítiť hladnejší a prijmete oveľa viac kalórií, ako ste spálili. Polhodinové tréningy sú ľahšie na time management, môžete ich cvičiť aj počas rušných dní, čo zvyšuje pravdepodobnosť pravidelného cvičenia – čo je pri chudnutí kľúčové.

5 stratégií ako nevynechať svojich 30 minút cvičenia

Naplánujte si tréningy do kalendára

Meeting alebo stretnutie nebudete na poslednú chvíľu odvolávať, však? Takým istým spôsobom by ste mali pristupovať k svojim cvičeniam. Na konci týždňa si vyhraďte čas na naplánovanie tréningov do svojho diára. Ak sa váš plán zmení, nájdite si iný vhodný čas. Dôslednosť a pravidelnosť sú kľúčom k úspešnému chudnutiu.

Vytvorte si návyk

Pripravte si dopredu tréningové oblečenie i fitnes tašku. Tieto drobnosti pomáhajú trénovať váš mozog, aby si vytvoril návyky. Pripravené oblečenie na cvičenie vám tiež ušetrí čas pri hľadaní vecí pred tréningom.

Cvičenie by vás malo baviť

Ak nie ste nadšencom športu, hľadajte typ pohybu, ktorý vás bude baviť. Existuje mnoho spôsobov, ako spáliť kalórie, budovať svalovú hmotu alebo si len oddýchnuť a zlepšiť ohybnosť. Cvičenie by malo byť zábavné a potešujúce, nemalo by byť len povinnosťou.

Nechce sa vám? Rozdeľte si tréning

Ak sa vám nechce cvičiť pol hodinu naraz, rozdeľte si tréning na dva kratšie bloky, napríklad na dve 15-minútové časti. V jednom sa môžete sústrediť na silové cvičenia a v druhom na kardio. Dôležité je do týchto krátkych blokov cvičenia vložiť maximum úsilia.

Motivujte sa odmenou!

Po cvičení si doprajte obľúbené zdravé jedlo alebo si kúpte niečo, čo vám spríjemní náladu, napríklad nové oblečenie na cvičenie.

Aj keď máte málo času, snažte sa zostať aktívnymi aj počas zaneprázdnených dní. Vyhnite sa výťahu, choďte viac pešo a využívajte každú príležitosť na pohyb, aj počas pracovných telefonátov či prestávok. Dôležité je byť v pohybe!

Pravidelné cvičenie má toľko benefitov! Okrem toho, že napomáha chudnutiu, stimuluje myseľ, zlepšuje produktivitu a udržuje vás aktívnych. V našom Supershape Premium členstve nájdete desiatky rýchlych a účinných tréningov, vďaka ktorým sa vám bude dariť dosahovať výsledky a stanovené fitnes ciele. Získajte prístup k stovkám tréningov s množstvom možností pre spaľovanie, spevňovanie a celkové formovanie tela!  

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Spaľujte kalórie efektívne – stačí vám 30 minút denne!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.