Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Najlepší spaľovač tuku sú svaly: Poďte si dať do tela poriadnym silovým tréningom!

Redakcia

Ak túžite spaľovať tuk, riešenie je jednoduché. Nehľadajte medzi množstvom diét, cvičení a doplnkov stravy – spoľahnúť sa môžete na vlastné svaly. Ako ich budovanie zlepší váš celkový životný štýl?  

Najlepší spaľovač tuku sú svaly: Poďte si dať do tela poriadnym silovým tréningom!
Zdroj: AdobeStock
5. DEC 2023

Nie je žiadnym tajomstvom, že svaly sú energeticky náročné tkanivá. Každý kilogram svalov má za následok pálenie kalórií aj vtedy, keď odpočívate. To znamená, že čím viac svalov máte, tým viac kalórií váš organizmus spaľuje pri každodenných aktivitách. Svaly tak pôsobia ako prírodný spaľovač tuku, ktorý vám pomáha udržiavať si zdravú hmotnosť bez nadmerného úsilia.

Prečítajte si aj: Silový tréning: Cvičenie, ktoré je prospešné v každom veku

Svalmi sa vám zvyšuje metabolizmus

Cvičenie na budovanie svalov dokážu zvýšiť váš bazálny metabolizmus. Tým sa zvyšuje schopnosť vášho tela spaľovať kalórie aj počas odpočinku. Vo výsledku to znamená, že svaly vám pomáhajú dosiahnuť a udržať si optimálnu telesnú hmotnosť.

Svalová hmota pozitívne vplýva na zdravie

V našom Supershape Premium členstve máme na budovanie svalov rôzne cvičebné programy. Ak sa chcete zamerať na rast svalovej hmoty, určite do svojho tréningového plánu pridajte k silovému tréningu aj aeróbne cvičenie a strečing. Pri budovaní svalov je dôležitá komplexnosť a pravidelnosť. Okrem toho, že budovanie svalov pozitívne ovplyvňuje telesnú hmotnosť, tiež má aj mnoho ďalších výhod pre zdravie vrátane zlepšenia srdcového zdravia, metabolizmu cukrovky a celkovej kondície.

Ako podporiť rast svalov?

Svaly sú účinným spaľovačom tuku, a to nielen vzhľadom na ich schopnosť spaľovať kalórie, ale aj vplyv na celkové zdravie. Budovanie svalov je kľúčovým prvkom pre tých, ktorí hľadajú udržateľný spôsob ako docieliť zdravú telesnú hmotnosť a zároveň pestovať zdravý životný štýl. Kým cvičenie je pri budovaní svalov kľúčovým prvkom, správna výživa je rovnako dôležitá. Jedálniček bohatý na bielkoviny, zdravé tuky a komplexné sacharidy poskytne telu potrebné živiny na rast a udržiavanie svalovej hmoty.

Poďte si s nami zacvičiť obľúbený tréning z programu Power woman 1!

Vytvarujte si telo rýchlo a účinne s novým programom Power woman 2, ktorý je zameraný na systematické budovanie a rysovanie svalovej hmoty. Pripravili sme pre vás 9 efektívnych tréningov so skúsenou trénerkou Jull Zaukolec, vďaka ktorým si pravidelným cvičením vyformujete pevné, štíhle a zdravé telo. Tento účinný tréningový program je tiež súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov.

Banner Power woman 2


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Najlepší spaľovač tuku sú svaly: Poďte si dať do tela poriadnym silovým tréningom!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.