Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Dá sa schudnúť aj bez pohybu? Odpoveď odborníka vás prekvapí

Redakcia

Nechce sa vám hýbať? Máte plán jesť menej a dostať sa na vytúženú hmotnosť? Názor odborníka na výživu Michala Páleníka ponúka jasnú odpoveď.

Dá sa schudnúť aj bez pohybu? Odpoveď odborníka vás prekvapí
Zdroj: Natália Jakubcová pre Supershape
27. MAR 2023

Dá sa to? Odpoveď je áno. Ale! Je dôležité vedieť, čo schudnete. Bude to tuk, voda alebo svaly? „Čím viac svalov schudnete, tým horšie sa vám bude chudnúť neskôr, pretože budete musieť vykonať viac pohybovej aktivity na to, aby ste spálili to isté ako v prípade dostatku svalovej hmoty. Bez pohybu možno schudnete, ale dlhodobo si to nikdy neudržíte,“ dvíha varovný prst známy odborník, ktorý pomáhal desiatkam z vás v našej Supershape Reštart výzve osvojiť si zdravé stravovacie návyky. Chudnutie podľa Michala funguje len vtedy, keď to robíte s rozumom. Dôležité sú najmä tri aspekty – pohyb, strava a hlava – nastavenie.

Bez pohybu možno schudnete, ale dlhodobo si to nikdy neudržíte.

Viac sa dozviete v tomto článku: Chudnutie ovplyvňujú tri zásadné veci: Pohyb a stravu riešia všetci, čo však tento faktor?

Ktorý aspekt je pri chudnutí najdôležitejší?

Je to strava, hlava alebo pohyb? „Zapojenie všetkých troch zložiek vám prinesie najväčší úžitok. Spolu majú všetky tri synergický účinok, vďaka ktorému je vaša snaha znásobená a výsledky sa dostavujú rýchlejšie,“ vysvetľuje nutričný expert. Rozmenené na drobné, ideálnym riešením, ak ste sa rozhodli redukovať hmotnosť, je zapojiť do vyváženého jedálnička aj pravidelný pohyb. Aké sú benefity silového tréningu, kardia či správne nastaveného jedálnička? Odpovede vám dá výživový špecialista Michal Páleník v nasledujúcom videu. 

Presvedčil vás Michal? Máme pre vás ďalšie dôvody, prečo si nájsť vzťah k pohybu!

Budete šťastnejší

Pravidelný pohyb zlepšuje náladu, potláča stres a pocit depresie a úzkosti. To je spôsobené tým, že počas športu dochádza k vyplaveniu hormónov serotonínu, noradrenalínu a endorfínu.

Budete zdravší

Ak si doprajete šport i bielkoviny, preventívne predchádzate úbytku svalov i rednutiu kostí – osteoporóze. Pravidelný pohyb vám tiež zaistí väčší prísun krvi a kyslíka do mozgu, čo má pozitívny vplyv na myslenie a pamäť. Bolo preukázané, že cvičenie môže pôsobiť ako prevencia proti zmenám v mozgu, ktoré vedú k rozvoju Alzheimerovej choroby alebo schizofrénie. Odborné štúdie totiž naznačujú, že nedostatok fyzickej aktivity je prvotnou príčinou mnohých chronických chorôb. Pohyb kladne ovplyvňuje srdce a cievy, znižuje krvný tlak a množstvo tuku v krvi. Jeho nedostatok je spojený napríklad s obezitou, zvýšeným rizikom cukrovky, srdcových chorôb a náhlej smrti. Vyhnite sa im!

Koža sa vám poďakuje

Fyzická aktivita zvyšuje tvorbu prirodzených antioxidantov, látok, ktoré pôsobia proti škodlivým účinkom oxidačných procesov prebiehajúcich v organizme. Antioxidanty hrajú dôležitú úlohu v ochrane buniek. Pri pohybe sa zvyšuje prietok krvi kožou a pokožka sa lepšie prispôsobuje vonkajším zmenám, čím je možné oddialiť príznaky jej starnutia.

Zlepšíte kvalitu spánku i sexuálny život

Vďaka pohybu bude váš spánok dlhší a hlbší, ľudia, ktorí pravidelne cvičia, majú tiež preukázateľne viac energie. Pohyb má vplyv aj na srdce a cievy, zlepšuje krvný obeh, spevňuje svaly a zvyšuje ohybnosť. Fyzická aktivita zlepšuje sexuálne funkcie, posilňuje túžbu a u mužov pôsobí proti poruchám erekcie.

Pravidelné cvičenie má toľko benefitov! Okrem toho, že napomáha chudnutiu, stimuluje myseľ, zlepšuje produktivitu a udržuje vás aktívnych. V našom Supershape Premium členstve nájdete desiatky rýchlych a účinných tréningov, vďaka ktorým sa vám bude dariť dosahovať výsledky a stanovené fitnes ciele. Získajte prístup k stovkám tréningov s množstvom možností pre spaľovanie, spevňovanie a celkové formovanie tela!  

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dá sa schudnúť aj bez pohybu? Odpoveď odborníka vás prekvapí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.