Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Absolútne spaľovanie? Stačí pár minút tohto cvičenia!

Redakcia

Rýchly & účinný! Presne taký je tréning z programu HOT 15 s Dianou Kláskovou, pri ktorom sa poriadne zapotíte. Spaľovanie zaručené, poďte si dať do tela. 

plank
3. OKT 2023

V dnešnom hektickom svete hľadáme stále efektívnejšie spôsoby ako spáliť čo najväčšie množstvo kalórií v čo možno najkratšom čase. Riešením je HIIT alebo High-Intensity Interval Training, ktorý kombinuje krátke, intenzívne intervaly cvičenia s krátkymi prestávkami na odpočinok. 

HIIT šetrí váš čas

Ako? Spaľuje kalórie efektívnejšie ako tradičné tréningové metódy. Počas krátkych intervalov intenzívneho cvičenia sa váš organizmus dostáva do stavu zvýšeného energetického výdaja, čo vedie k výraznému spaľovaniu kalórií aj niekoľko hodín po skončení tréningu.

Čo všetko „hiitko“ dokáže?

HIIT má niekoľko výhod, pokiaľ ide o spaľovanie kalórií:

1. Zrýchľuje metabolizmus

Počas intenzívnych intervalov HIIT sa váš metabolizmus zvyšuje. To znamená, že váš organizmus spaľuje viac kalórií na udržanie energie aj počas odpočinkových období. Tento efekt sa nazýva EPOC (Excess Post-Exercise Oxygen Consumption) a je kľúčový pre spaľovanie tukov.

2. Je krátky a efektívny

HIIT tréningy sú krátke a intenzívne, čo znamená, že nemusíte tráviť hodiny na bežnom tréningu. Toto je obzvlášť vhodné pre tých, ktorí nemajú času nazvyš.

Prečítajte si aj: Na zmenu vám stačí polhodina denne: Prečo môžu byť kratšie cvičenia efektívnejšie?

3. Variabilita tréningov

HIIT tréningy sú obvykle rôznorodé, vďaka čomu zapájate rôzne svalové skupiny a spaľujete ešte o niečo viac kalórií ako obvykle. Čím viac svalových skupín je zapojených, tým viac kalórií je spálených. Jednoduché!

HIIT je silný nástroj na spaľovanie kalórií a zlepšenie kondície. Jeho efektivita spočíva v kombinácii krátkych, intenzívnych intervalov a zvýšeného metabolizmu počas a po tréningu. Ak chcete „hiitkom“ vyformovať telo, doprajte si ho minimálne trikrát do týždňa. Vďaka pravidelnému cvičeniu, vyváženému jedálničku a dostatočnému pitnému režimu v kombinácii s kvalitnou regeneráciou dosiahnete štíhle, pevné a zdravé telo. Poďte si s nami zacvičiť účinný tréning s Dianou Kláskovou z programu Supershape HOT 15!

Totálne spaľovanie za 6 minút!

Viac účinných tréningov nájdete v našom novom programe Supershape HOT 15! Vysokointenzívne cvičenia pre spaľovanie a svaly vám pomôžu docieliť výsledky za kratší čas. Pripravili sme si pre vás 7 efektívnych tréningov pod vedením skúsenej trénerky. Poďte si s nami dať do tela! Tento účinný tréningový program je tiež súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov.

HOT 15 banner


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Absolútne spaľovanie? Stačí pár minút tohto cvičenia!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.