Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

7 outdoorových aktivít, pri ktorých spálite najviac kalórií

Redakcia

Ak hľadáte spôsob, ako efektívne spáliť kalórie a zároveň sa tešiť z pobytu vonku, existuje niekoľko skvelých možností. Vybrali sme pre vás najúčinnejšie vonkajšie aktivity na spaľovanie kalórií. Na ktoré sa zamerať? 

7 outdoorových aktivít, pri ktorých spálite najviac kalórií
Zdroj: AdobeStock
23. APR 2024

Pri výbere akejkoľvek aktivity je dôležité zvoliť takú, ktorá vás bude baviť, aby ste sa cítili motivovaní a mali radosť z cvičenia. Ktorý typ pohybu vám pomôže spáliť kalórie? 

1. Beh

Beh je skvelý spôsob, ako rýchlo spáliť kalórie. Hľadajte trasy v blízkosti vášho domova a postupne zvyšujte svoju vzdialenosť a rýchlosť.

2. Turistika

Turistika je nielen ideálna na spaľovanie kalórií, tiež je skvelým spôsobom ako preskúmať nové miesta a užívať si čerstvý vzduch.

3. Cyklistika

Jazda na bicykli je vynikajúca na posilnenie svalov a spaľovanie kalórií. Choďte na dlhšie jazdy a objavujte okolité regióny.

Prečítajte si aj: Na zmenu vám stačí polhodina denne: Prečo môžu byť kratšie cvičenia efektívnejšie?

4. Plávanie

Ak máte prístup k jazeru alebo bazénu, plávanie je skvelou voľbou na celkové posilnenie tela a spaľovanie kalórií.

5. Pádlovanie

Kajakovanie alebo veslovanie na paddleboarde je výborný spôsob, ako pracovať s hornou časťou tela a zároveň spaľovať kalórie.

6. Horolezectvo

Tento typ pohybu si vyžaduje intenzívne úsilie a je fantastickou formou cvičenia pre posilnenie svalov a zlepšenie vytrvalosti.

7. Letné športy

Volejbal, tenis, bedminton či korčuľovanie sú vynikajúce aktivity na spaľovanie kalórií a zábavu na čerstvom vzduchu.

Keď sa už budete hýbať, nezabudnite na dôležitosť vyváženej stravy a pitný režim, najmä po intenzívnych aktivitách. S aktivitami z nášho zoznamu spálite nielen slušné množstvo kalórií, ale získate tiež kondíciu a radosť z pohybu v prírode.

Či už vonku alebo vnútri, pravidelné cvičenie má mnoho benefitov! Okrem toho, že napomáha chudnutiu, stimuluje myseľ, zlepšuje produktivitu a udržuje vás aktívnych. V našom Supershape Premium členstve nájdete desiatky rýchlych a účinných tréningov, vďaka ktorým sa vám bude dariť dosahovať výsledky a stanovené fitnes ciele. Získajte prístup k stovkám tréningov s množstvom možností pre spaľovanie, spevňovanie a celkové formovanie tela!  

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 7 outdoorových aktivít, pri ktorých spálite najviac kalórií

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.