TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

6 faktorov, ktoré rozhodujú o sixpack-u!

Redakcia

„Tehličky“, inak povedané viditeľné svaly v oblasti bruška, závisia od niekoľkých faktorov. Ktoré ovplyvňujú či máte alebo nemáte sixpack?

sixpack program
Zdroj: Natália Jakubcová pre Supershape
20. SEP 2023

O tom, že je potrebné mať silný stred tela, niet pochýb. A nehovoríme o estetických dôvodoch, ale o tom, že „core“ je nesmierne dôležitý, avšak skôr zo zdravotného, či výkonového pohľadu. Od stredu tela závisí, ako sme pružní, silní, stabilní, ako rýchlo a ako uvoľnene sa vieme pohybovať. To, že pravidelným tréningom naše bruško aj spevnie, je príjemný bonus. 

1. Telesný tuk

Kocky na bruchu sú viditeľné iba vtedy, ak máte nízke percento telesného tuku. Ten pokrýva svaly, a ak je ho priveľa, brušné svaly nebudú viditeľné. U mužov je obvykle sixpack viditeľný, ak majú percento telesného tuku pod 10-12 %, u žien pod 18-20 %.

2. Strava

Hrá kľúčovú úlohu. Na to, aby ste budovali sixpack, je potrebné dodávať telu dostatok bielkovín na rast svalov a minimalizovať príjem nadbytočných kalórií, aby sa znížilo percento telesného tuku. Zdravá a vyvážená strava s dostatočným množstvom vlákniny, ovocia a zeleniny pomáha udržiavať nízke percento telesného tuku.

3. Tréning

Intenzívny tréning brušných svalov je pre vyformované bruško kľúčový. Oplatia sa vám robiť izometrické cvičenia pre brušné svaly, planky, účinná je aj farmárska chôdza zo závažiami, zdvíhanie nôh a mnoho ďalších. Dôležité je však vykonávať tieto cvičenia správne a pravidelne. Návod krok za krokom vám ponúka náš program Sixpack, v ktorom nájdete krátke a efektívne tréningy na posilnenie brušných svalov.

Prečítajte si aj: 3 účinné tréningy na brucho: S týmito zaručene uvidíte výsledky

4. Genetika

Genetické faktory môžu ovplyvniť, ako sa vaše brušné svaly vyvíjajú a ako rýchlo viditeľné svaly v tejto oblasti dosiahnete. Niektorí ľudia majú prirodzene nízke percento telesného tuku a rýchlejší metabolizmus, čo im môže uľahčiť dosiahnutie sixpacku.

5. Dostatočný spánok a regenerácia

Tieto dva faktory sú zásadné pre obnovenie svalov po tréningu a udržanie hormonálnej rovnováhy, ktorá ovplyvňuje rast svalov a spaľovanie tuku.

6. Stres a hormonálne zmeny

Tieto faktory môžu ovplyvniť množstvo telesného tuku a spôsobiť jeho nahromadenie v oblasti brucha. Aj preto je mimoriadne dôležitý manažment stresu a kvalitný odpočinok.

Vyskúšajte: Makačka na brušné svaly: Takto dostane core zabrať!

Je dôležité uvedomiť si, že niektorí ľudia môžu dosiahnuť viditeľné svaly v oblasti brucha ľahšie ako iní, preto je potrebné mať na svojej ceste reálne očakávania. Zdravý a vyvážený životný štýl by mal byť pre vás prioritou a dosiahnutie estetických cieľov zas príjemným bonusom.

Poďte si zacvičiť účinný tréning na sixpack!

Ďalšie účinné cviky nájdete v programe na domáce cvičenie Supershape Sixpack, zameraného na štíhle, pevné a zdravé brucho. Pripravili sme v ňom pre vás 15 účinných online tréningov do 15 minút od 5 skúsených slovenských tréneriek. Tento obľúbený program je tiež súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, obľúbeným vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov. Pridajte sa k nám aj vy a získajte štíhle, pevné a zdravé telo!

Banner_Sixpack_1080x1080


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 6 faktorov, ktoré rozhodujú o sixpack-u!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.