Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Makačka na brušné svaly: Takto dostane core zabrať!

Redakcia

Po tehličkách či kockách na bruchu túžime takmer všetky. Recept je jednoduchý – vhodne zvolená strava a pravidelné cvičenie stredu tela vám vyformujú bruško. Nemenej dôležitý je však aj zdravotný benefit pevného stredu tela, ktorým je celkové zlepšenie stability. Poradíme vám ako core účinne precvičiť a na aké cviky sa zamerať.

Sixpack-brusne-svaly
Zdroj: AdobeStock
5. SEP 2023

Chcete efektívne precvičiť brušné svaly? Dôležité je správne prevedenie a technika jednotlivých cvikov, aby ste minimalizovali riziko zranení a zabezpečili efektívne zaťaženie brušných svalov. Ak ste Premium členkou, v programe Sixpack sa dôkladne venujeme správnemu prevedeniu jednotlivých cvikov i postupnému zaťaženiu brušných svalov. Stavte pri cvičení na rozmanitosť. Rozličné typy cvičení sú potrebné na to, aby ste zasiahli rôzne časti brušných svalov. Zahrňte cviky, ktoré sú zamerané na hornú, strednú a dolnú časť brucha, ako aj na boky. Ak chcete vidieť výsledky, postupne zvyšujte intenzitu cvičenia – či už pridávaním váhy, zvýšením počtu opakovaní alebo predĺžením doby cvičenia. Nezabudnite, vaše svaly potrebujú dostatočnú výzvu, aby zosilneli!

Prečítajte si aj: Pravda o vyrysovanom bruchu: Čo na „kocky“ zaručene (ne)funguje?

Dôležitá je pravidelnosť a trpezlivosť

Ako pri všetkom, aj pri brušných svaloch platí, že kľúčom k úspechu je pravidelnosť. Cvičte aspoň 2-3 krát týždenne, ale nezabúdajte ani na čas, ktorý je potrebný na regeneráciu. Posilnenie brušných svalov nie je len o cvičení, ale aj o celkovej kondícii a o strave. Zdravá výživa a dostatok spánku sú pre úspech a formovanie bruška nemenej dôležité. Aj správne dýchanie je počas cvičenia kľúčové. Nadýchnite sa pri pred cvikom a vydýchnite počas neho. Nezabudnite, že je lepšie urobiť menej opakovaní správnou technikou, než množstvo opakovaní nesprávne. Posilnenie brušných svalov je proces, preto nečakajte okamžité výsledky. Dajte svojmu telu čas na adaptáciu a zlepšenie.

Ktoré cviky vám pomôžu ku vyformovanému brušku?

Brušáky vo svete športu už dávno nedržia prvú priečku v rámci formovania brušných svalov. Za účinné sa považujú plank, horolezec, bicyklovanie v ľahu, nožnice, hádzanie medicinbalu o zem alebo zdvíhanie nôh na rebrine. Vďaka rozmanitosti cvičení budete zapájať rôzne svaly brucha. Pri cvičení počúvajte svoje telo a rešpektujte jeho limity. Ak patríte medzi začiatočníkov, začnite s menej intenzívnymi cvičeniami a postupne zvyšujte náročnosť. Zacvičte si s nami účinný tréning na brucho!

Pozrite si aj: VIDEO TRÉNING: Ako si vytvarovať sixpack bez brušákov?

Efektívny tréning na core a brušné svaly

Ďalšie účinné cviky nájdete v programe na domáce cvičenie Supershape Sixpack, zameraného pre štíhle, pevné a zdravé brucho. Pripravili sme v ňom pre vás 15 účinných online tréningov do 15 minút od 5 skúsených slovenských tréneriek. Tento obľúbený program je tiež súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, obľúbeným vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov. Pridajte sa k nám aj vy a získajte štíhle, pevné a zdravé telo!

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Makačka na brušné svaly: Takto dostane core zabrať!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.