Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

5 cvikov, ktoré vám zaručene spevnia core

Redakcia

Na ceste za štíhlym a pevným bruškom vám pomôžu cielené cviky! V kombinácii so zdravým jedálničkom, kardiom, dostatkom spánku a správnym pitným režimom, dokážete spevniť váš stred tela behom niekoľkých týždňov.

5 cvikov, ktoré vám zaručene spevnia core
Zdroj: AdobeStock
26. SEP 2023

Aké sú benefity cvičenia zameraného na stred tela? Cvičenie na bruško svojimi výhodami ďaleko presahuje samotný vzhľad. Existujú veľmi dôležité dôvody na posilnenie „jadra“. S čím všetkým vám cvičenie stredu tela pomôže?

  • Chránite si spodnú časť chrbta počas každodenných aktivít a cvičení
  • Zlepšujete svoju celkovú koordináciu a stabilitu
  • Chránite vnútorné orgány a centrálny nervový systém
  • Zdokonaľujete si držanie tela

5 efektívnych cvikov zameraných na bruško

1. Horolezec

Pri tomto cviku sa zapotíte, no stojí za to! Horolezec je typ cvičenia, ktorý sa zameriava na celú oblasť core a zvyšuje pri tom srdcovú frekvenciu. Tiež budete jeho účinok cítiť aj na ramenách, chrbte a bokoch. Zamerajte sa na vtiahnutie pupka smerom dnu a pri každom pritiahnutí kolena k hrudníku zhlboka vydýchnite.

2. Dvojité „brušáky“

Sú oveľa efektívnejšie, takže ich môžete urobiť menej a dosiahnuť lepšie výsledky. Dvojité skracovačky sa zameriavajú na takmer každý centimeter vášho jadra. Pre ešte lepší výsledok pridajte k tomuto cviku odpor držaním závažia v rukách.

3. Zdvíhanie nôh v ľahu

Toto cvičenie rozpáli vaše spodné brušné svaly. Pokiaľ dbáte na to, aby ste mali spodnú časť chrbta po celý čas na podložke a nohy spúšťate tak ďaleko, ako to len dokážete, vaše spodné brušné svaly nebudú mať inú možnosť, len sa zapojiť. Zamerajte sa na vtiahnutie pupku smerom do chrbtice.

Vyskúšajte: Makačka na brušné svaly: Takto dostane core zabrať!

4. Angličáky

Cvičenie, ktoré patrí k najneobľúbenejším, no patrí medzi najúčinnejšie. Toto výbušné cvičenie spaľuje veľké množstvo kalórií a zameriava sa na takmer každý sval v tele, aby vám pomohlo zbaviť sa nechceného tuku. Zapájate pri ňom priečne svaly – vaše najhlbšie svaly v dolnej časti brucha.

5. Nožnice

Zameriavajú sa na dolný priamy brušný sval, čím vám pomáhajú spevniť dolné bruško. Dbajte na to, aby vaše kríže zostali po celý čas spojené so zemou. Ak s tým máte problém, skúste si dať ruky pod boky. Cítite pri tomto cviku viac nohy ako brucho? Zatiahnite pupok, aby ste sa uistili, že zapájate svoje jadro.

Prečítajte si aj: 3 účinné tréningy na brucho: S týmito zaručene uvidíte výsledky

Udržujte brušné svaly aktívne

Pokiaľ ide o cvičenie na brucho, doprajte si ho aspoň trikrát týždenne a myslite tiež na zapájanie brušných svalov počas všetkých vašich tréningov i každodenných aktivít. Zapájaním brušných svalov docielite silnú a zdravú spodnú časť chrbta, vďaka čomu budete môcť pokračovať aj naďalej vo všetkých svojich tréningoch a žiť aktívny život!

Ako správne zapájať bruško?

Ďalšie účinné cviky nájdete v programe na domáce cvičenie Supershape Sixpack, zameraného na štíhle, pevné a zdravé brucho. Pripravili sme v ňom pre vás 15 účinných online tréningov do 15 minút od 5 skúsených slovenských tréneriek. Tento obľúbený program je tiež súčasťou Premium členstva, s ktorým máte prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenie, vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov.

Banner_Sixpack_1080x1080


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 cvikov, ktoré vám zaručene spevnia core

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.