Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

3 tréningy pre pekné prsia: Takto si vyformujete výstavný dekolt

Redakcia

Ktorá z nás by nechcela mať pekný hrudník a pevné prsia, však? Poďte si s nami zacvičiť najlepšie tréningy zamerané na spevnenie pŕs.

3 tréningy pre pekné prsia: Takto si vyformujete výstavný dekolt
Zdroj: AdobeStock
16. APR 2024

Ako na účinné formovanie prsných svalov? Nielen kvalitný tréning, ale aj rôzne ďalšie aspekty vplývajú na to, či sa vám podarí tréningom docieliť pevnú hruď. Na ktoré sa zamerať?

Správny výber cvičení

Zvoľte cvičenia, ktoré stimulujú prsné svaly, efektívne ich zaťažujú a podporujú ich hypertrofiu. Stavte napríklad na kľuky alebo dvíhanie činiek.  

Dbajte na vhodnú intenzitu tréningu

Pomôžu vám ťažké váhy alebo odporové pásy. Po mesiaci zvyšujte váhu a silu odporu, aby ste dosiahli čo možno najlepšie výsledky a docielili progres.

Prečítajte si aj: 5 TOP tréningov na zaručené pálenie tuku

Dostatočný počet opakovaní a sérií

Na to, aby ste dosiahli svalovú hypertrofiu, potrebujete vykonávať dostatočný počet opakovaní a sérií každého cvičenia. Ideálny stav? Cieľ býva najčastejšie dosiahnutý použitím 3-4 sérií a 8-12 opakovaniami v každej z nich.

Variabilita cvičení hrá veľkú rolu

Cvičenia je potrebné meniť. Predídete tak adaptácii svalov na zaťaženie, rozmanitosť cvičení je tiež potrebná pre celkové posilnenie a formovanie prsného svalstva. Prispôsobte svoj tréning tak, aby zahŕňal rôzne variácie cvikov na posilnenie pŕs.

Nevyhnutný odpočinok a výživa

Prsné svaly potrebujú dostatok času na opravu a regeneráciu. Dajte svojim svalom aspoň 48 hodín na zotavenie medzi tréningmi. Dbajte tiež na vyváženú stravu s dostatočným príjmom bielkovín na podporu rastu svalov. Docieľte pekné, pevné a vyformované prsia – pomôžu vám naše 3 Supershape tréningy!

Vyformovať si pekné prsia i celé telo dokážete vďaka našim cvičeniam. Ak ešte nemáte naše Premium členstvo, prichádzate o mnohé výhody, ktoré vás môžu posunúť bližšie k vašim cieľom. Všetci naši členovia majú prístup k stovkám účinných video tréningov, chutným jedálničkom z pera odborníkov na výživu i všetkým výzvam od Supershape. Zaregistrujte sa ešte dnes a začnite pracovať na svojej životnej zmene!

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 3 tréningy pre pekné prsia: Takto si vyformujete výstavný dekolt

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.