Za jeden rok premenil sen na skutočnosť

Mirka

Dany sa ako tínedžer nevyhol obdobiu spojenému s jedlom z fast foodu, vysedávaním pri počítači, diskotékami a alkoholom. Teraz je jeho vášňou cvičenie a k zdravému životnému štýlu chce viesť aj ostatných. 

Za jeden rok premenil sen na skutočnosť
11. MAR 2015

Od útleho veku mu bol šport blízky. Hral futbal, basketbal, reprezentoval školu v atletike a na strednej škole ho uchvátili zmiešané bojové umenia (MMA). Potom však so športom na určité obdobie skončil. „Ako mladý tínedžer som si chcel užívať, behal som po diskotékach, nepravidelne a nezdravo som sa stravoval vo fast foodoch a aj vysedával pri počítači,“ prezrádza Dany Pokorný. Ako prišla zmena v jeho prípade? Ešte na Silvestra 2013 sa dostal k videám Christiana Guzmana z Texasu, tie ho neuveriteľne motivovali a bol zvedavý, čo dokáže on sám. Neváhal a začal na sebe tvrdo pracovať.  

Dany

Skúsil to bez pomoci osobného trénera

Mnohí, ktorí sa rozhodnú zmeniť svoje telo, požiadajú o pomoc fitnes trénera alebo odborníka na výživu. Dany sa do toho pustil na vlastnú päsť. Určitý čas však trvalo, kým prišiel na to, ako jeho telo reaguje na tréning a zmeny v jedálničku. No jediný pohľad na jeho telo hovorí o tom, že sa mu za krátky čas podarilo to, o čom mnohí len snívajú.

Pre Danyho však nie je fitnes a zdravý životný štýl len o vypracovanom tele. Riadi sa výrokom starogréckeho filozofa Sokratesa: „Muž nemá právo byť amatérom v rovine fyzického tréningu. Je jeho hanbou zostarnúť bez toho, aby zazrel krásu a silu, ktorej je jeho telo schopné.“  Danyho veľkou túžbou je pomáhať ostatným ľuďom zmeniť svoj životný štýl. Nedávno získal certifikát trénera 1. stupňa a jeho cieľom je venovať sa fitnes kariére naplno. „Nie je nič lepšie, ako keď je vaša práca aj vaším koníčkom. Rád by som teda poskytoval ľuďom trénerské služby a zároveň vybudoval komunitu ľudí, ktorí sa venujú športu,“ prezrádza svoje ciele mladý muž. Momentálne sa snaží propagovať zdravý životný štýl aj cez sociálne siete. „Na sociálnej sieti som si vytvoril vlastnú stránku a pomocou nej sa snažím ľuďom poradiť a  pridávať fotky ako motiváciu. Nechýbajú ani recepty, aby ľudia vedeli, že sa dá najesť zdravo a pritom chutne,“ hovorí Dany, ktorý sa v oblasti zdravého stravovania a cvičenia stále vzdeláva. V budúcnosti nevylučuje ani účasť na fitnes súťažiach, ako napríklad Men᾿s Physique.

Danyho tréningový plán

Pri pohľade na Danyho telo je jasné, že bez tvrdého tréningu by to nedosiahol. Trénuje princípom 3+1, čiže 3 dni cvičí a 1 deň má vyhradený na odpočinok a regeneráciu, ktoré sú veľmi dôležité. „Výhodou tohto tréningu je, že môžem precvičiť celé telo 2-krát do týždňa,“ dopĺňa Dany. Tréningové dni má rozdelené nasledovne:

  • PUSH (prsia, ramená, triceps)
  • PULL (chrbát, biceps, trapézy)
  • LEGS (nohy, lýtka), brucho cvičí väčšinou po tréningu

Dany

Za jeho úspechom je aj počítanie kalórií

Počítanie kalórií je pre mnohých chudnúcich doslova postrachom. To však neplatí pre Danyho, ktorý si prijaté kalórie starostlivo počíta. Používa na to mobilnú aplikáciu „MyFitnessPal“, ale možné je použiť aj iné nutričné tabuľky či etikety, ktoré sa nachádzajú na väčšine potravín. Ako na to? „1 gram sacharidov obsahuje 4 kalórie, 1 gram bielkovín 4 kalórie a 1 gram tukov 9 kalórií,“ vysvetľuje Dany.

Hoci mladému ambicióznemu mužovi počítanie kalórií vyhovuje, nepovažuje to za nutnosť. „Nechcem, aby si ľudia mysleli, že ak si počítam kalórie ja, tak to musia robiť aj oni, pretože inak sa im nepodarí schudnúť a zmeniť svoju postavu. Výhodou počítania kalórií je to, že si môžem dať aj nejaké menej zdravé jedlo alebo sladkosť, ak sa vmestí do denného kalorického príjmu,“ hovorí Dany, ktorého jedálny lístok je zložený hlavne z kvalitných proteínov živočíšneho i rastlinného pôvodu, komplexných sacharidov (ovsené vločky, celozrnné cestoviny) a zdravých tukov (kokosový olej, orechy, ryby, olivový olej). 

Odporúčame prečítať: Ivana zhodila viac ako 20 kíl, hoci jej okolie neverilo

Zdroj foto: Dany Pokorný

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Za jeden rok premenil sen na skutočnosť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.