Ivana zhodila viac ako 20 kíl, aj keď jej okolie príliš neverilo

S outdoor tréningami začala v lete 2014. Vtedy mala 86 kilogramov. Dnes má o 22 kíl menej. Ako sa jej to podarilo? 

Ivana zhodila viac ako 20 kíl, aj keď jej okolie príliš neverilo
6. MAR 2015

Aj Ivana patrila medzi tých, ktorí sa snažili schudnúť rozličnými diétami. Skúšala a experimentovala. Ak sa jej aj hmotnosť podarilo znížiť, potom prišiel jojo efekt. Neskôr nastalo obdobie, keď si naplno uvedomila, že sa vo svojom tele vôbec necíti dobre a potrebuje zmenu. Vďaka kamarátke sa dostala do skupiny žien s názvom Plážovka, ktoré sa venovali outdoorovým tréningom a tabate na pláži pod vedením trénera Wiliama Letta z Body Energy Clubu v Bratislave. Do Plážovky sa pridala ako posledná a mala nadváhu, možno aj preto jej tréner veril najmenej. No ona dokázala sebe i jemu, že všetko sa dá. „Ivke som neveril, lebo prišla do skupiny ako posledná v poradí. Mala nadváhu a vzhľadom na to, že dievčatá mali za sebou už zopár tréningov, boli o krok vpred. Iva vo všetkom zaostávala: v intenzite, náročnosti a aj komplexné zaťaženie tela jej robilo problémy. Lenže postupom času a s každým jedným tréningom mi Ivka dokazovala, že som sa veľmi mýlil, keď som jej neveril. Každým dňom sa zlepšovala vo všetkých fázach tréningového procesu,“ spomína tréner Wilo z Body Energy Clubu v Bratislave. Ivka napokon dosiahla zo skupiny najlepšie výsledky.

Outdoor tréningy a tabata

Ivana sa zbavila nadbytočných kilogramov vďaka outdoorovým tréningom a tabate. Chcelo to aj odvahu, pretože pre začiatočníkov sú tieto tréningy náročné. Lenže Ivka to jednoducho vyskúšala a už neprestala. Cvičenie prebiehalo počas leta 2-3 razy týždenne za každého počasia.

Ako vyzerajú tréningy pod holým nebom pod vedením Wiliama Letta? Hodina sa skladá z niekoľkých častí. Nechýba úvodné rozohriatie a strečing a potom nasleduje hlavný tréning. „Moje skupinové outdoor tréningy sú zmiešané z kondičného, atletického a hlavne funkčného tréningu. Zväčša ich skupina absolvuje s vlastnou váhou alebo s minimálnym závažím. Zameriavame sa na jednoduchosť, intenzitu, náročnosť, komplexné zaťaženie tela a intervalový tréning. Postupne sa zvyšujú kondičné a silové schopnosti, tvaruje sa svalstvo a znižuje podiel tukových zásob,“ vysvetľuje tréner z Body Energy Clubu v Bratislave.

Ivana sa venuje tréningom pod vedením Wila aj teraz a má ich neskutočne rada. „Neviem si predstaviť, že by som netrénovala. Cvičenie ma nabíja energiou a prospieva môjmu zdraviu, telu a hlavne psychike. Je to najlepšia vec, akú som mohla urobiť. Môj život pred tým, ako so začala cvičiť a teraz sa nedá porovnať. Cvičím preto, lebo to zbožňujem,“ hovorí s nadšením Ivana.

Bez zmeny jedálnička by to nešlo

Samotné cvičenie k zmene nepovedie. Potrebné je upraviť stravovacie návyky. „Poradenstvo ohľadom stravovania medzi trénerom a zverenkyňou je dôležitý faktor k úspešnému dosiahnutiu čo najlepšieho výsledku v chudnutí. Každá moja zverenkyňa má mnou upravenú stravu, ktorú musí prísne dodržiavať. Bez toho by sa výsledok nedostavil,“ vysvetľuje Wiliam Letto.

V Ivaninom prípade to však také jednoduché nebolo. Predchádzajúci životný štýl a to hlavne diéty sa podpísali na tom, že mala výrazne spomalený metabolizmus. Nakopnúť ho bola spočiatku fuška. „Mala som spomalený metabolizmus, takže Wila som dosť potrápila, kým sme prišli na to, čo na moje telo funguje a ako látkovú premenu naštartujeme. Bolo to ťažké a stále to nie je jednoduché. Ale keď vidím, že to ide a prináša to výsledky, tak mi pohľad na jedlo, ktoré nemôžem jesť, už nič nerobí,“ priznáva Ivana.

Tip od trénera Wiliama Letta: Ako cvičiť, keď chcete schudnúť

Ak má niekto nadváhu, odporúča venovať sa aeróbnemu tréningu v správnej frekvencii, intenzite a trvaní. Čo sa týka frekvencie, vhodné je cvičiť 3-4 razy týždenne. Odporúčaná intenzita je 50-70 percent maximálnej pulzovej frekvencie v trvaní 20-40 minút. 

William letto

Odporúčame prečítať: Príbeh manželov, ktorí zmenili život na zdravý a aktívny


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ivana zhodila viac ako 20 kíl, aj keď jej okolie príliš neverilo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2251
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.