Vďaka športu dokázala skoncovať s alkoholom

Mirka

Rochelle Moncourtois bola na tlak zvyknutá. Na strednej škole bola tanečníčkou a roztlieskavačkou. Zlom prišiel v období dospievania. 

Vďaka športu dokázala skoncovať s alkoholom
10. DEC 2014

Mladá žena počas štúdia tancovala aj dvanásť hodín týždenne. Tvrdú drinu i tlak, ako byť čo najúspešnejšou, zvládala. Všetko sa však zmenilo, keď mala osemnásť. Stala sa z nej tínedžerka, ktorá svoju frustráciu začala riešiť alkoholom.

Hoci mala okolo seba rodinu a priateľov netrvalo dlho a stala sa závislou. Najprv to bolo tak, že počas týždňa dokázala fungovať normálne. Víkendy však prežívala v alkoholovom opojení. Bohužiaľ, aj v jej prípade sa potvrdilo, že s alkoholom nie sú žarty a je ťažké nepodľahnúť mu. A tiež si na vlastnej koži vyskúšala, že zatemňuje myseľ. Nevyhla sa ani problémom so zákonom. Napokon jej nezostalo nič iné, ako nastúpiť na liečenie. Bola úspešná? Chvíľu. Kvapky alkoholu sa nedotkla celých sedem mesiacov a dokonca sa stala inštruktorkou aerobiku.

Závislosť ju zo svojich pazúrov len tak ľahko nepustila

Lenže zvyk je železná košeľa a opäť chytila do rúk fľašku. V roku 2011 sa znovu vrátila na liečenie. Dobrovoľne. A práve vtedy jej položili otázku, ktorá sa stala kľúčovou pre ďalšie smerovanie jej života. Vtedy z nej vyšlo, že chce byť „Ironman“. Ide o športovú súťaž, ktorá je extrémnou previerkou vytrvalosti. Skladá sa z troch disciplín (plávanie, beh a maratónsky beh), ktoré musia účastníci zvládnuť počas 24 hodín.

Rochelle si uvedomila, že ak to chce dokázať, musí sa nielenže rozlúčiť s fľaškou, ale musí úplne zmeniť svoj životný štýl. Po troch mesiacoch bez alkoholu sa prihlásila na prvé preteky Ironman v  Sonome. Od tej chvíle dala každé ráno prednosť tréningu pred alkoholom. V júli roku 2012 dokázala to, čo sa jej možno pred niekoľkými rokmi zdalo neuskutočniteľné. Prekročila cieľovú čiaru na vysnívaných pretekoch. V tej chvíli si naplno uvedomila, že jej poslaním je byť športovkyňou a nie alkoholičkou.

Nové a nové ciele jej pomáhajú vytrvať

Postupne prišli nové ciele, veď práve tie posúvajú človeka ďalej a nedovolia mu utápať sa v sebaľútosti či v deštruktívnych pocitoch. Rochelle pracovala na sebe ďalej a prišli úspechy na ďalších podujatiach (napríklad 5K preteky).

Po troch rokoch bez alkoholu skonštatovala, že jej život sa výrazne zlepšil. Má skvelé vzťahy so svojou rodinou, priateľom i kamarátmi. Navyše sa jej podarilo zhodiť pár kíl a cíti sa výborne. Snaží sa myslieť hlavne na svoje ciele a spôsob, ako ich dosiahnuť. To je najlepšia cesta, ako už nikdy nesiahnuť po alkohole a žiť plnohodnotný život.

Odporúčame prečítať: Fitnes tréner premenil kotolňu fitcentra na miesto funkčného tréningu

Zdroj foto: https://www.facebook.com/rochelle.moncourtois

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vďaka športu dokázala skoncovať s alkoholom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.