Postava sa nezmení zázrakom, odkazuje Timea Trajteľová

 „Pokiaľ mi v živote naozaj na niečom záležalo, svedomito som k tomu pristupovala a snažila sa to dosiahnuť.“

Postava sa nezmení zázrakom, odkazuje Timea Trajteľová
17. FEB 2016

Sympatická mladá žena sa do fitcentra dostala po prvýkrát v šestnástich, ale k športu mala vždy veľmi blízko. O dva roky neskôr sa zúčastnila prvej súťaže v bikini fitnes. Už teraz má za sebou niekoľko úspechov. Najviac si cení práve ten posledný, teda absolútny titul juniorskej majsterky sveta, ktorý získala v El Salvádore.

Úspech je pre každého človeka, ktorý sa snaží dať do toho, čo robí, maximum, tým najlepším ocenením. Ako to vníma Timea? „Nesúťažím len kvôli úspechom. V prvom rade to robím pre seba, lebo milujem celý priebeh prípravy a skutočne si ju užívam. Dnes môžem povedať, že som dostala viac, ako som očakávala.“

Cesta k úspechu nie je ľahká

Prípravy na fitnes súťaže sú často aj o fyzickom i psychickom vyčerpaní. Dvadsaťročná fitneska sa však doteraz nikdy nedostala do bodu, že by uvažovala nad tým, že s fitnes skončí. Keď sa do niečoho pustila, dala do toho maximum. „Nič, čo za niečo v živote stojí, nie je ľahké. To, že sa človeku nedarí jeden deň, neznamená, že to tak bude stále. Vždy som si hovorila, že všetko je len na mne. Pokiaľ mi v živote na niečom záležalo, pristupovala som k tomu svedomito a snažila sa to dosiahnuť,“ prezrádza Timea. 

Timea
Zdroj foto: Facebook/Timea Trajtelova

Bez čoho si nevie predstaviť svoj tréning a jedálny lístok?  

Timea trénuje pod odborným vedením, a keď je v súťažnom období, nedovolí si žiadne výnimky. Je si vedomá toho, že iba prísnym dodržiavaním jedálnička i tréningového plánu dosiahne skvelé výsledky. Čo sa týka cvikov, jednotkou na posilnenie zadných partií sú podľa Timey staré dobré drepy. Neodmysliteľnou súčasťou jej tréningového plánu sú aj mŕtve ťahy, zhyby na hrazde a tlaky na ramená s jednoručnými činkami.

Bez ktorých potravín si fitneska nevie predstaviť život? V jej stravovacom programe nesmú chýbať vločky, mäso a ryby, ryža, syr a ani kvalitná čokoláda.

Timea
Zdroj foto: Facebook/Timea Trajtelova

Základom je cieľ a trpezlivosť

Mnoho žien túži po vyšportovanom tele, pustí sa do diéty a cvičenia, ale vo svojich predsavzatiach nevytrvá. Na vine môže byť aj nevhodne stanovený cieľ. „Ak chcete sexy postavu, mali by ste si stanoviť presné ciele a krok po kroku sa k nim snažiť približovať. Nemali by ste chcieť robiť zmeny životného štýlu zo dňa na deň. Netreba s myslieť, že postava sa zmení zázrakom. Kľúčom k úspechu je nevzdať sa hneď, keď to nejde podľa predstáv,“ radí Timea a dodáva, že ak budete svedomité a trpezlivé, a podarí sa vám zamilovať do toho, čo robíte, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Zdroj foto: Zdroj foto: Facebook/Timea Trajtelova

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ich životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudíIch životy spojilo fitnes a dnes sú motiváciou pre tisíce ľudí

Patris a Stanley zo Žiliny majú spoločnú vášeň a tou je fitnes. Výnimoční sú v tom, že cvičia vo dvojici a niektoré kúsky naozaj stoja za to.

 

Fitneska tina: cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudíFitneska Tina: Cvičenie mení postavu, ale aj myslenie ľudí

Trénerka Tina prezradí aj to, ako schudnúť natrvalo. 

 

Jana earl: malé zmeny robia veľké rozdielyJana Earl: Malé zmeny robia veľké rozdiely

„Mojím cieľom je vysvetliť ľuďom, že nezáleží na ich práci, na tom, kde žijú, či majú možnosť ísť do fitcentra alebo majú dostatok financií."


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Postava sa nezmení zázrakom, odkazuje Timea Trajteľová

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.