Izometrický tréning sa postará o vašu štíhlu postavu

Izometrický tréning je pre ženy niečo, čo im pomôže vyriešiť veľa problémov so ženskou postavou a to veľmi rýchlo. Okrem toho, sú jeho výhodou aj dlhodobé zdravotné výhody. 

Izometrický tréning sa postará o vašu štíhlu postavu
25. SEP 2014

Veľa žien má z takéhoto tréningu strach. Boja sa veľkého nárastu svalov, čo, samozrejme, nie je pravda, pretože ženské telo nie je stavané na takýto veľký nárast. Pomocou tohto tréningu si môžete hlavne vytvoriť štíhlejšiu postavu, ktorá sa dostane do pozornosti každého.

Pri tvorbe izometrického tréningu, by ste si mali vybrať také cviky, pri ktorých sa zapájajú najväčšie svalové skupiny a dokáže sa pri nich zapojiť čo najväčšie množstvo svalov naraz.

Odporúčame prečítať: Vyskúšajte supertréning. Plyometrické cviky zlepšia vašu kondíciu a silu

Ako funguje izometrický tréning

Pri tomto type tréningu pôsobí proti pevnému odporu buď jednotlivý sval, alebo celá svalová sústava. Ide o statické napínanie svalov, ktoré sa môže cvičiť kdekoľvek a bez akéhokoľvek náradia a náčinia, pričom však umožňuje zapájať do činnosti maximum svalových vlákien! Ako izometrický môžete cvičiť vlastne každý cvik z bežného tréningu. Ako? Jednotlivé cviky si rozložíte na tri, prípadne dve alebo jednu fázu bežného pohybu, v ktorých zatínate svaly bez náčinia.

Návrh jednoduchého tréningu na precvičenie celého tela

Drep

Cvičte ho v troch polohách: s nohami minimálne ohnutými, ohnutými v 90-stupňovom uhle a maximálne pokrčenými. Silový nápor, pri ktorom prekonávate odpor má trvať 6-10 sekúnd.

Panvový most

Pohyb panvového mostu si rozdelíte na dve časti. Prvá: minimálne pozdvihnutie zadku a druhá maximálne zdvihnutie zadku tak, aby sa vytvorila priamka od kolien ku krku. V uvedených polohách zotrváte 6-10 sekúnd. 

Kľuk

Spustite sa v pozícií kľuku s rukami natiahnutými asi v polovici nad zemou. Túto polohu držte 6-10 sekúnd, samozrejme, nezabúdajte dýchať.

Odporúčame prečítať: Účinnosť a správne prevedenie kľukov

Uvedené cviky vykonávajte v troch polohách, ako je uvedené vyššie. Po vykonaní všetkých cvikov si dajte prestávku 60 sekúnd a opakujte ešte 3-krát. Takýto izometrický tréning, vrátane prestávok a relaxácie, netrvá dlhšie ako 10-15 minút.

Aj keď ma izometrické posilňovanie veľké množstvo výhod, kladie zvýšené nároky tak na kĺbový aparát, ako i na obehový systém. Preto pri jeho vykonávaní odporúčam postupovať opatrne, s ohľadom na váš vek a aktuálnu trénovanosť organizmu.

Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (photostock)

Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Izometrický tréning sa postará o vašu štíhlu postavu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.