Dievča z malého Slovenska dobýja veľký svet fitnes

Veronika Shoebridge

Mladá, krásna, talentovaná a mimoriadne úspešná. Adela Ondrejovičová  už v mladom veku stihla dosiahnuť viac, než si jej rovesníci dokážu predstaviť.

Dievča z malého Slovenska dobíja veľký svet fitnes
11. OKT 2016

Je vyštudovanou fyzioterapeutkou. Už v mladom veku stihla byť majsterkou Slovenska a to dokonca 6-krát. V roku 2011 vyhrala juniorský titul na európskych majstrovstvách v body fitnes a o 2 roky neskôr sa jej toto ocenenie podarilo vyhrať znova, tento raz v kategórii žien. Tam to s jej titulmi ani zďaleka nekončí. Stala sa aj najúspešnejšou športovkyňou na Slovensku v neolympijských športoch. Momentálne okrem toho, že sa aktívne zúčastňuje na rôznych súťažiach, pôsobí ako osobná trénerka. Špecializuje sa najmä na zdravé stravovanie a formovanie postavy.

Začalo to už v detstve

Na našu otázku, kedy s cvičením začala a prečo, Adela odpovedala takto: „Navštevovala som 8. ročné športové gymnázium v Trenčíne, kde som sa venovala ľahkej atletike. Keďže som sa zranila a nemohla som sa naďalej venovať ľahkej atletike, chcela som vyskúšať niečo nové. Tak som začala s body fitnes, ktorému sa venujem už 9. rok.”

Ako prebiehala príprava na profesionálnu kariéru?

Príprava na profesionálnu fitnes kariéru nie je záležitosťou niekoľkých týždňov či mesiacov. Sú to mnohokrát dlhé a tvrdé roky driny, tisícky hodín tréningov, množstvo odriekania a mimoriadne pevná vôľa. Adela bol vždy športovo nadaná. A keďže už zo školských čias mala vďaka atletike celkom slušný základ, netrvalo dlho, aby sa dostala do profesionálneho súťažného kolotoča. Konkrétne u Adely to bola záležitosť len niekoľkých mesiacov, čo je v porovnaní s inými ľuďmi, u ktorých to môže byť aj niekoľko rokov, samo o sebe veľmi obdivuhodné.

Adela ondrejovičová
Zdroj foto: FB/Adela Ondrejovičová 

Ako dlho sa venuje cvičeniu na profesionálnej úrovni?

„Ako som už spomínala, začala som s ľahkou atletikou, kde sme v zime v príprave často navštevovali posilňovňu. Najskôr som začala s body fitnes. Po niekoľkých rokoch som sa dostala do slovenskej reprezentácie, a po siedmich rokoch som sa dostala medzi profíkov.”

Bez práce nie sú medaily

O profesionálnych športovcoch sa vie, že tam, kde sú teraz, sa dostali najmä vďaka hodinám tréningov a skalopevnej vôli niečo dosiahnuť, resp. niekam to dotiahnuť. Inak to, samozrejme, nebolo ani u Adely. Na profesionálne súťaže sa treba dôsledne pripraviť a táto príprava začína už niekoľko mesiacov vopred. Bežne, mimo súťaž, Adela cvičí 4 až 5-krát do týždňa, no počas predsúťažnej prípravy sa toto číslo razom zvýši na 7 dní, čiže trénuje každý deň. Mesiac pred samotnou súťažou je to už dokonca 2-krát denne, vždy ráno a večer. Kombinuje posilňovanie s kardiom. Aj vďaka takejto drine sa dnes pýši množstvom rôznych vzácnych ocenení.

Adela ondrejovičová
Zdroj foto: FB/Adela Ondrejovičová 

Ktorý svoj úspech považuje za svoj doteraz najväčší a prečo?

„Za svoj najväčší úspech považujem, že som mohla stáť s najlepšími pretekárkami sveta na najprestížnejšej súťaži Olympia v Las Vegas a to už po druhýkrát,” dodáva.

Zdroj foto: FB/Adela Ondrejovičová 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Akčný hiit tréning zložený z výkopov a výpadovAkčný HIIT tréning zložený z výkopov a výpadov

Ak sa vám už teraz v jeseni nechce ísť po príchode z práce cvičiť von, veľmi dobrou formou cvičenia je HIIT. 

 

Ako začať s posilňovaním a neublížiť si?Ako začať s posilňovaním a neublížiť si?

Prebiehajú vám mysľou otázky, ako napríklad, či nie ste veľmi tučný, alebo chudý, alebo slabý, alebo či sa vám nebudú kvôli tomu smiať? 

 

10 cvikov s vlastnou váhou na spálenie tuku10 cvikov s vlastnou váhou na spálenie tuku

Spáliť tuky a vyrysovať svaly môžete zvýšením vášho metabolizmu – možností je viacero. 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dievča z malého Slovenska dobýja veľký svet fitnes

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.