Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

Zuzka Braun vďaka Supershape výzvam stratila 14 cm v páse aj bokoch

redakcia

Mladá mamička Zuzka Braun sa pridala k dvom výzvam od Supershape, ktoré v spolupráci s odborníkmi pomáhajú nastaviť nové tréningové a stravovacie návyky. Podarilo sa jej nielen schudnúť a stratiť centimetre v problematických partiách, ale tiež namotivovať k zmene svoje kamarátky a okolie. Porozprávali sme sa o jej skúsenostiach, motivácii aj o tom, či jej výzvy zmenili život dlhodobo.

Zuzana Braun: Motivovala som veľa báb, keď na mne videli výsledky
Zdroj: Archív Zuzany Braun
28. APR 2022

Pripojili ste sa k dvom výzvam od Supershape - Bikini a Reštart. Čo bolo motiváciou?

K výzvam od Supershape som sa pripojila vďaka mojej kamarátke Ivke Gajdošovej, ktorá s nimi cvičí už dlho, videla som na nej krásne výsledky a povedala som si, že je načase niečo so sebou po dvoch pôrodoch urobiť a chcela som si vyskúšať, či to dám aj ja. Moje odhodlanie nebolo nikdy silnejšie ako pri Reštart výzve, ktorá ma zaujala či už stravou alebo navrhnutými cvičeniami.

Takže to išlo ľahko? Alebo ste museli aj s niečím bojovať?

Najťažšie na celej výzve bolo upratať si v hlave priority pri dvoch malých deťoch, povedať si, čo od toho očakávam a ísť do toho naplno, hlavne to nevzdať a vytrvať, keďže to chcelo novú organizáciu varenia (pre seba, deti, niečo aj manžela - keďže mäso v Reštart výzve nebolo). Nebolo to ľahké, keďže som si všetky jedlá varila naozaj poctivo sama, niekedy som mala pocit, že to nedám - medzitým sme dostali aj covid, no prekonala som sa a varila aj cez chorobu a musím povedať, že aj vďaka tejto strave som sa každým dňom cítila lepšie, a že mi pomohla rýchlejšie sa z toho dostať.

Najťažšie na celej výzve bolo upratať si v hlave priority pri dvoch malých deťoch, povedať si, čo od toho očakávam a ísť do toho naplno, hlavne to nevzdať a vytrvať.

Čo si vyžadovalo väčšiu pevnú vôľu - strava, alebo cvičenie?

Jednoznačne strava - všetci z môjho okolia vedia, že moja pevná voľa nie je 100-percentná, no neviem ako, ale v tejto výzve mi to išlo akosi samé, nenapadlo mi ani raz počas celého reštartu "zhrešiť", telo si to nežiadalo. Cvičievala som vždy, keď som mohla popri deťoch, alebo keď mali obedný spánok. Každopádne musím naozaj povedať, že strava je kľúčová, mne sa to ukázalo aj počas covidu, kedy som necvičila, ale telo už bolo "nakopnuté" spaľovať aj bez pohybu. Musím ale pochváliť nápad dovozu jedla na každý týždeň, ktorý som využívala a všetko som si objednávala cez Freshbox, aby som sa nemusela starať s nakupovaním surovín po rôznych reťazcoch.

Čo považujete za najväčší úspech?

Za najväčší úspech považujem moju motiváciu nevzdať to a dokázať samej sebe, že to dám, že pri dvoch malých aktívnych deťoch som si vždy našla čas navariť a myslieť na seba, cvičiť a ukázať aj okoliu, že to ide.

A čo naopak sa vám až tak veľmi nedarilo?

Budem skromná, ale v rámci výzvy sa mi podarilo asi všetko. :) Možno ma mrzí, že som necvičila viac, akoby som mohla - kvôli chorobe, výsledok by bol ešte lepší, ale ak sa na to pozerám celkovo tak som s výsledkom nadmieru spokojná.

Zuzana Braun

Ak to zhodnotíte spätne, je niečo, v čom vám výzvy zmenili život dlhodobo?

Výzvy ma zmenili od základov - jednoznačne v stravovaní. Reštart výzva mi ukázala iný pohľad na stravovanie, na kombináciu jedál, chutí, dala mi vnútornú motiváciu nevzdávať sa, chcieť vidieť výsledky a chcieť viac, dokonca aj po reštarte som verná jej knihe Ľahký reštart, z ktorej, myslím, že varím najviac, lebo mi tie jedlá a celkovo to stravovanie veľmi sadlo. Som veľmi vďačná, že som sa na to dala. :) Chce to len trošička odhodlania, vytrvalosti a bojovnosti!

Chce to len trošička odhodlania, vytrvalosti a bojovnosti!

Ako na vaše aktivity zareagovala rodina a známi? Pridali sa?

Moja rodina a známi mi spočiatku neverili, že to vydržím. Manžel to pochopil po pár dňoch, keď mi povedal, že mi už z toho začína "šibať". :) Ja som sa naozaj do výzvy vžila, úplne som sa tomu oddala a robila všetko preto, aby som dosiahla výsledky. Bola to moja najväčšia výzva, ktorú som si v hlave dala a sľúbila som si, že ju dám! Som na seba nesmierne hrdá, že som to dokázala a že v tom pokračujem ďalej, lebo sa cítim skvelo. Motivovala som veľa báb v mojom okolí, nakoľko na mne videli reálne výsledky a veľa z nich mi povedalo, že som pre ne motivácia. :) Inšpirujem hlavne rodinu k zdravšiemu životnému štýlu (knihu Ľahký reštart má už polovica rodiny) a hodlám v tom pokračovať aj ďalej a teším sa na ďalšie výzvy, ktoré Supershape pre nás pripraví! :)

Ak chcete dosiahnuť podobné pozitívne výsledky ako Zuzka, zapojte sa do najbližšej Supershape BIKINI VÝZVY. Čaká vás v nej 28 dní formovania a rysovania do plaviek s dôrazom na brucho, pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych trénerov. 

Banner_Bikini vyzva 2022_1200x900


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zuzka Braun vďaka Supershape výzvam stratila 14 cm v páse aj bokoch

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2563
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.