TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

Zoznámte sa s fitnes trendmi tohto roku!

Veronika Shoebridge

Rok 2019 je tu a spolu s ním aj nová nádej, energia, motivácia a, samozrejme, i novoročné predsavzatia. Čo nás bude motivovať tento rok k aktívnemu životnému štýlu? 

 

Zoznámte sa s fitnes trendmi tohto roku!
Zdroj: Photo by bruce mars on Unsplash
11. JAN 2019

Nový rok, nová energia, nové ciele, nové trendy

Január je v plnom prúde, a keďže sa tento mesiac už tradične spája s novou energiou a pozitívnym myslením, tak sme si povedali, že sa pridáme a pomôžeme vám naštartovať sa. Tak, aby ste boli čo najlepšie pripravení a s vedomosťami, ktoré by mal mať každý, kto vyznáva zdravý a aktívny štýl života. Ako to teda bude tento rok s trendmi v cvičení vyzerať?

Cvičenie bude kratšie

Podľa Petea McCalla, certifikovaného trénera na silové a kondičné tréningy, sa HIIT tréningy budú v roku 2019 výrazne skracovať. Je to skvelá správa pre všetkých, ktorí tvrdia, že nemajú čas cvičiť. Pokiaľ budete cvičiť v tej správnej intenzite, úplne vám postačí aj 15 minút, prípadne tri krátke, ale intenzívne desaťminútovky počas dňa.

Dôraz na strečing a regeneráciu

Po kvalitnom športovom výkone si treba kvalitne oddýchnuť a dopriať svalstvu patričný oddych a strečing. Športové a kompresné masáže a používanie penových valcov na masáž svalstva po tréningu budú v tomto roku populárnejšie než kedykoľvek predtým.

strečing, joga

Cvičenie dostupné vtedy, keď chcete vy

Ľudia sú stále viac zaneprázdnení, síce chcú cvičiť, ale nestíhajú prísť do fitcentra na ich obľúbenú hodinu alebo im nevyhovujú časy tréningov. Preto sa mnoho fitnescentier v USA rozhodlo, že začnú ponúkať tréningy online. Tým pádom si ľudia môžu vychutnať ten istý tréning, aký by mali vo fitcentre spolu s trénerom, akurát v pohodlí svojich domovov a v čase, ktorý vyhovuje im.

Personalizované tréningy

Jedná sa o tréningy, ktoré budú určené iba pre vás. Dosiahnutiu vašich cieľov a zostaveniu tréningového plánu bude predchádzať dôkladne urobená osobná fitnes a zdravotná analýza. Môže sa stať, že tieto typy tréningov budú drahšie, ale budú nastavené individuálne, teda prispôsobené vašim zdravotným potrebám, výkonnostnej schopnosti a zostavené tak, aby ste predišli akémukoľvek zraneniu.

Nositeľné fitnes technológie

Podobne, ako v predošlom roku, aj v roku 2019 budú in fitnes technológie. Dôraz bude kladený na správnosť meraných údajov. Ľudia chcú totiž presne vedieť, koľko kalórií spália, aký je ich pulz, chcú poznať analýzu spánkového režimu, úroveň hydratácie, čas či intenzitu tréningov. Zdá sa, že i fitnescentrá začnú do ponúk služieb klientom zahŕňať aj balíky s takýmito meraniami.

fitnes náramok

Fitnes štúdiá namiesto klasických fitnescentier

I keď fitnescentrá budú využívané i v tomto roku, ľudia začnú preferovať skôr menšie, intímnejšie a osobnejšie prostredie fitnes štúdií a ich individuálnejší prístup. Ďalšou výhodou fitnes štúdií je to, že často ponúkajú iné, či menej masovo rozšírené, typy tréningov ako klasické fitcentrá.

Byť fit je trendom samým o sebe

Stačí sa pozrieť na Instagram. Profilov s cvičením, o cvičení alebo takých, ktoré ponúkajú cvičenie, je viac ako kedykoľvek predtým. Pekne vyrysované, nie príliš vychudnuté a zdravo vyzerajúce, telo bude vždy vyzerať dobre, a preto aj mnohí známi či menej známi fitnes influenceri kladú dôraz na to, aby ich profily zdôrazňovali tento trend a boli tak pozitívnym príkladom pre svojich sledovateľov.

Trendom tohto roku bude okrem vždy populárnej jogy, napríklad aj cvičenie pre starších a viac osobných tréningov.

Zdroj:https://www.healthline.com/health-news/fitness-trends-to-know-for-2019#Boxing


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zoznámte sa s fitnes trendmi tohto roku!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.