Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Zo 106 kíl na 61: 3-násobná mamička schudla 45 kíl a vyzerá úžasne!

Barbora Volná

Boli Vianoce, každú chvíľu som niečo vyjedala. Na Silvestra, keď som držala v ruke tanier so šalátom a rezňom a v druhej tanier s koláčmi, ktoré mi už ani nechutili a plakala nad sebou, že nie je cesta von, som sa rozhodla, že stačilo,“ začína svoje rozprávanie Katka Bányi, ktorá pohyb celý život neznášala, no rozhodla sa schudnúť a dať samu seba na prvé miesto. Oplatilo sa, dnes jej ručička na váhe ukazuje o 45 kilogramov menej!

Katarína Bányiová
Zdroj: Archív Kataríny B.
10. JAN 2024

Katka, tebe sa podarilo schudnúť viac ako 40 kíl, čo je naozaj úctyhodné číslo. Aká to bola cesta?

Áno v podstate za celý čas od môjho začiatku, kedy som si povedala dosť, je to veľa kíl. Začínala som na váhe 106 kíl. Akoby som to zhrnula dnes a s odstupom času ? Už nikdy nechcem byt tá Katka čo mala 90-100 kíl, bola nešťastná, lenivá a stále unavená. Dnes som úplne iná ako som bola vtedy!

Katarína Bányi

Aká je Katka dnes?

Začala som na sebe pracovať, robím si rôzne kurzy v oblasti výživy a trénerstva. Veľa žien sa ma pýta, ako sa to dá s tromi deťmi a ja nechcem radiť len na základe skúseností ale aj vedomostí. Všetko sa dá! Doma som nemala ideálne podmienky, ale robila som si ich. Každý deň som vstávala o pól piatej – piatej, aby som všetko stihla navariť a upratať. Je jasné, že keď človek pol dňa kočíkuje, nedá sa inak.

Vráťme sa ešte do obdobia, keď si so zmenou ešte len začínala...

Boli Vianoce, každú chvíľu som niečo vyjedala. Na Silvestra, keď som držala v ruke tanier so šalátom a rezňom a v druhej tanier s koláčmi, ktoré mi už ani nechutili a plakala nad sebou, že nie je cesta von, som sa rozhodla, že stačilo. A tak som na nový rok začala cvičiť online, čo bolo moje najlepšie rozhodnutie, vďaka ktorému som asi dnes tam, kde som. Schudla som do apríla na 86 kíl.

Katarína Bányi

Ako sa ti podarilo behom takého krátkeho času schudnúť 20 kíl?

Cvičila som 5x do týždňa, upravila som stravu a kilá šli dole. Asi by som schudla ten rok aj viac, no podstupovala som umelé oplodnenie, kedy som necvičila a potom som otehotnela a pribrala naspäť 10 kíl. Behom tehotenstva som mala nenormálne silné nevoľnosti, ktoré sa postarali o to, že som schudla z 96 kíl na 84. Hneď po pôrode som opäť schudla na 80. V podstate môj deň bol nonstop na nohách, keďže deti spali len v kočíku. Denne som spravila aj 25000 krokov a pohyb som si osvojila na maximum. Dokonca až tak, že teraz, keď už ani zďaleka nerobím toľko krokov, mám bez neho depresie. (úsmev) Vynahrádzam si ho cvičením. Ak rátam od pôrodu, kedy som mala 84 kíl, som schudla ďalších 24.  A to všetko upravenou stravou a najprirodzenejším pohybom na svete – chôdzou.

Vždy som hľadala spôsoby, nie výhovorky. 

Cvičiť popri dvojičkách chce určite dobrý time manažment.

Aj keď mi v noci jedna z dvojičiek stále plakávala a nespala, a keď konečne spala, vstala druhá, boli noci kedy som spala hodinu, vždy som hľadala som spôsoby, nie výhovorky. Aj teraz si zvyknem zvrtnúť popri dievčatách jeden tréning doobeda doma s nimi, kedy sa pri mne hrajú. Nie je nikde napísané, že som dobrá mama len ak 15 hodín z dňa sedím pri dieťati a hráme sa s hračkami. Spoločný čas je predsa tiež venovanie a nastavila som sa, že je to takto v poriadku. To, že mám tri deti neznamená, že nemôžem robiť niečo pre seba.

Katarína Bányi

Ako je to s prípravou jedla?

Varím každému varím zvlášť, no vždy myslím na seba. Reálne je pohodlnejšie vyjedať hlúposti a tváriť sa, že nemám čas 10 minút na to, aby som si uvarila rýchle a zdravé jedlo. Mám doma všetky kuchárky od Supershape, ktoré sú plné skvelých fit receptov. Je to voľba a ja som si vybrala.

Reálne je pohodlnejšie vyjedať hlúposti a tváriť sa, že nemám čas na to, aby som si uvarila zdravé jedlo. Je to voľba.

Detičky rastú, máš viac času na seba, ako funguješ teraz?

Skončili mi dlhé prechádzky a počet krokov veľakrát nedosahuje ani 10000. Začala som cvičiť vo fitku 3x do týždňa, ale cítim, že je to málo, a tak pridávam cvičenie aj doma. Som typ mamy, čo od deti nerada odchádza, ale musela som sa naučiť, že je úplne v poriadku, keď idem na hodinu cvičiť. Aby som bola v pohode, potrebujem pohyb.

Katarína Bányi

Ako si riešila sviatky? Pociťovala si stres z možného pribratia?

Úprimne zo sviatkov stres nemám. Vianoce boli v štýle, že som sa neprejedala a pripravila som si to,  čo som bola zvyknutá jesť. Držím sa toho, že keď je pohyb, troška sladkého neuškodí. Rozdiel je, že dnes sa už viem ovládať. Kedysi by som zjedla celý tanier, teraz si dám dva – tri kúsky a stačí. To som sa však musela naučiť.

Chystáš sa zapojiť do našej Supershape Reštart výzvy, ktorej mottom je – bez stresu a hlúpych diét?

Keďže som začala cvičiť aj doma, myslím, že vyskúšam aj výzvu. Určite sa však naučím pomocou vašej Bežeckej výzvy behať. Hrozne ma to láka! Behom si vynahradím chôdzu, ktorá mi chýba, ale nemám na ňu už toľko priestoru. Paradoxne, beh som vždy nenávidela, ale to kedysi aj cvičenie (smiech). Dnes je mojou súčasťou.

Aj vy môžete schudnúť a zmeniť svoje telo i život podobne ako Katka! V našej novoročnej Supershape Reštart výzve vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod ako to dosiahnuť. Tento program pod vedením skúsených špecialistov je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner restart vyzva 2024


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zo 106 kíl na 61: 3-násobná mamička schudla 45 kíl a vyzerá úžasne!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.