Odľahči telo a nakopni spaľovanie za 28 dní v REŠTART VÝZVE

Ženy, nebojte sa dvíhania závaží!

redakcia

Mnoho žien stále verí mýtu, že dvíhanie činiek z nich urobí mužatku. 

Ženy, nebojte sa dvíhania závaží!
12. AUG 2016

Je to práve naopak. Silový tréning má pre ženy veľa pozitív. Prejaví sa priaznivo na zdraví, kondícii a samozrejme, aj na postave. Posilňovanie pomáha budovať svalovú hmotu a platí, že čím viac jej máte, tým viac tuku spálite. Takisto skvelo formuje postavu, posilňuje kardiovaskulárny systém i kostný aparát, zlepšuje koordináciu a prináša veľa radosti.

Aké činky si vybrať na cvičenie?

Ak patríte medzi začiatočníčky, cvičte s ľahšími závažiami väčší počet opakovaní. Pre dámy je veľmi prospešné posilňovanie s jednoručkami, vďaka ktorému si môžu skvelo posilniť svaly rúk, ramien i chrbta. Veď žiadnej z nás nepristane ovädnutý triceps a ochabnuté ramená. Určite nevynechajte nasledovné cviky s jednoručkami – tricepsové kľuky na lavičke, bicepsové zdvihy, rozpažovanie, kladivové zdvihy a tlaky.

Prospešné činky pre ženy v podobe jednoručiek či rozličných posilňovacích zostáv nájdete v športových alebo internetových obchodoch. Popri hľadaní tých správnych závaží venujte pozornosť aj voľbe správnej obuvi, ktorá je pri cvičení veľmi dôležitá, pretože poskytuje telu primeranú stabilitu, je prevenciou zranenia a zárukou pohodlia pri cvičení. Pohodlné dámske tenisky sú teda neodmysliteľnou súčasťou výbavy každej športujúcej ženy. Pri ich kúpe však vždy zohľadnite, na aký účel ich potrebujete, pretože iné sa hodia na beh, iné do fitcentra.

Chcete prekvapiť aj svojho partnera, ktorý sa venuje silovému tréningu? Skvelým darčekom môže byť opasok na cvičenie. Fitnes opasky na cvičenie majú svoje opodstatnenie a využívajú sa hlavne pri vzpieraní, aby spevnili svaly telesného jadra a pôsobia aj ako prevencia pred niektorými typmi zranení. Táto pomôcka na cvičenie je určená pre pokročilejších, ktorí cvičia s ťažkými závažiami. Využijú ju napríklad pri mŕtvych ťahoch či drepoch s činkami.  

Zdroj foto: unsplash.com

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ženy, nebojte sa dvíhania závaží!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2538
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.