Zapoj sa s nami do BEŽECKEJ VÝZVY 2 spojenej s otužovaním!

Zdravá strava nestačí, treba aj cvičiť!

O tejto pravde sa presvedčila aj Zuzana Frešo, optimistická milovníčka života a dobrého jedla, zakladateľka raw značky BeFresh. Čo ju inšpirovalo začať nielen zdravo jesť, ale sa aj hýbať?

Zdravá strava nestačí, treba aj cvičiť!
Zdroj: Zuzana Frešo BeFresh.sk
30. NOV 2018

Poznáme sa 20 rokov. Typický športovec nie si, ale teraz sa to otočilo. Aká je tvoja motivácia?

Zrazu neexistoval priestor na výhovorky. Fitko je pri škole, kam chodia deti. To znamená, že ráno tak či tak idem z domu a zaparkujem auto. Nemusím sa opäť niekam presúvať. Tam ma čaká tréner, ktorého poznám z divadelného kurzu, teda máme spoločné témy, je to dobrý chalan a ako bonus je pekný a má veľké svaly. Všetko mi vie vysvetliť tak, aby som to pochopila a to cvičenie s ním ma baví. Ale motivácia je stále tá istá. Aby som bola fit babka.

freso

Venuješ sa zdravému jedlu, tvoja značka BeFresh je za tie roky známa. Prečo si sa vôbec rozhodla žiť zdravo?

Pretože počas tehotenstva som pochopila, že telo a zdravie máme len jedno a nehodno sa s ním zahrávať. Čo mu dáme, čím ho nakŕmime, tým sa nám oplatí na staré kolená. Je to moja investícia do budúcna, ale aj do budúcna mojich detí. Keďže všetko nasávajú ako špongie.

Hovorí sa, že strava je 80% a zvyšok tvorí pohyb. Žiješ teda fit na všetkých frontoch?

Robím, čo sa dá. Podľa mňa tam ale chýba aj veľké percento starostlivosti o duševné zdravie a pohodu. Na toto sa v dnešnej dobe zabúda. Snažím sa preto chodiť aj na jogu na Indické veľvyslanectvo. Lektorka, ktorá tam vyučuje, je zázračná a po jej hodine odchádzam kľudná a “vo svojom strede”. K pohode mi pridáva aj dramatický kurz, ktorý mi zas pomáha prejsť si rôznymi štádiami pomocou postáv, ktoré mi režisér priradí. Nemenej dôležitou súčasťou je spievanie mantier. To ma robí šťastnou.

feso

Ktorý pohyb alebo šport ti učaroval a prečo?

Skúsila som čokoľvek od pilatesu, jogy, SM systému, behu, plávania, bosu... Asi všetko okrem crossfitu a vzpierania. Z mojich skúseností je pre mňa na chrbticu najlepší SM system a nordic walking. Ale nie som človek, čo sa dokáže sám namotivovať na naozajstné výkony. Ostanem zatiaľ pri tom, čo sa mi osvedčilo. Týždenne 1x joga a 2x tréning vo fitku. Ak sa mi podarí aj jeden nordic walking, som spokojná.

Myslíš si, že človeka to dobehne, ak nezačne po tridsiatke niečo robiť?

Záleží od každého jednotlivca. Ale prikláňam sa k tomu, že áno. Veľa sedavého zamestnania a žúrky… No neviem neviem. :)

freso

Strhla si so sebou aj iné ženy, alebo si sa nechala skôr ty inšpirovať?

Do lenivých hláv som už určite navŕtala zopár červíkov. Najviac verím, že jeden červík skončil aj v hlave môjho muža. Ale napríklad dcérka Nataška sa hrala v škôlke na lektorku jogy. Mala aj troch študentov. :)

Ako si popri dvoch deťoch dokážeš zorganizovať čas a deň, aby to všetko klapalo?

Najväčšia výhoda je, že deti hodím do školy a idem cvičiť. Jedno parkovanie a dve muchy jednou ranou. Potom fičím pracovať. Snažím sa ísť skoro spať, aby som nebola nervózna a keď vidím na tele a váhe výsledky, viac mi netreba. Ide to potom samé.

freso a trener

Daj múdrosť na záver a nejaké vyhliadky do budúcna. Máš nejaký cieľ, kam sa chceš posunúť? Napríklad zabehnúť maratón?

Nechcem zabehnúť maratón, nechcem byť miss fitness ani nič podobné. Chcem byť sama so sebou spokojná, šťastná a vyrovnaná žena. Nielen raw kráľovná, ale kráľovná všeobecne. Nech vyžarovaním dokážem pohladiť a ukázať ženám, dievčatám a možno aj mužom, že všetko sa dá, keď sa chce. Možno to teraz bude znieť príliš slniečkársky, ale usmejte sa a buďte k sebe aj okoliu láskaví.


Autor článku

aktivna matka

Adela Jasenovcova

Redaktorka Cvičte.sk. Akreditovaná inštruktorka aerobiku, držiteľka certifikátu z jogy a zumby. Rada beháva, robí jogu a v voľnom čase sa venuje literárnej tvorbe. Pracuje ako redaktorka pre online, aj printové médiá, miluje knihy a svoju rodinu.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zdravá strava nestačí, treba aj cvičiť!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2530
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.