TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

Z bacuľky a mamy dvoch detí sa stala sexy a sebavedomá žena

Deti potrebujú sebavedomú a spokojnú mamu. Ak je šťastná ona, sú zdravé a spokojné aj jej ratolesti. To by si mala uvedomiť každá z nás a nájsť si popri starostlivosti o rodinu či prácu aj dostatok času na samú seba.

Z bacuľky sa popri starostlivosti o deti stala sexy a sebavedomá mamička
Zdroj: Denisa Svitková
8. APR 2019

Skvelým príkladom je aj Denisa Svitková, mamička dvoch detí, ktorá sa nielen skvelo cíti, ale aj božsky vyzerá. Pokiaľ  vám prekážajú kilá navyše, neznášate záhyby na bruchu či celulitídu na zadku a zároveň sa necítite dobre fyzicky ani psychicky, prečítajte si inšpirujúci príbeh ženy, manželky a mamy, ktorej cvičenie zmenilo život.

Ako to celé začalo?

Denisa začala mať problém s nadváhou už na vysokej škole, pretože v tom období stretla svojho terajšieho manžela a naplno si užívali spoločné leňošenie či neskoré večere v podobe pizze. Okrem toho Denise jedlo pomáhalo upokojiť sa v náročných skúškových obdobiach. Nejaké kilá pribudli aj v čase, keď sa mladej žene nedarilo otehotnieť. Po narodení vytúženej prvej dcérky na váhe blikalo číslo 90. „Cítila som sa hrozne. Mala som veľmi veľké prsia a boľavú chrbticu. Vďaka tomu som nemohla vôbec spávať a cítila som sa neskutočne unavená. Trápilo ma to, ale nevedela som ako začať,“ spomína na neľahké obdobie Denisa. Po niekoľkých neúspešných pokusoch začať cvičiť, zistila, že je opäť tehotná. Ani druhé tehotenstvo ju neprinútilo začať zdravšie jesť, pretože po celý deň sa krútila okolo malej dcérky. Jednoducho celý deň poriadne nejedla a večer doháňala zameškané. Najjednoduchšou voľbou bolo pečivo a sladkosti. „Bolo to odo mňa neskutočne sebecké, pretože som čakala druhé dieťa, ktoré potrebovalo zdravú stravu. Neskôr som si to uvedomila a denne do seba pchala smoothie s veľkým obsahom vitamínov. Žiaľ, okrem toho po každom zdravom jedle nasledoval keksík, niekedy dokonca dva. Každé jedlo som zajedla sladkosťou,“ spomína sympatická mamička.

Denisa svitkova pribeh

 

Túžba schudnúť bola neustále väčšia

Po druhom pôrode jej túžba schudnúť zosilnela. Avšak pri dvoch deťoch to jednoduché nebolo. Zlom nastal asi štyri mesiace po pôrode, keď sa s manželom dohodli, že bude viac času tráviť s deťmi a ona sa prvýkrát vyberie do fitcentra. Ako sa ukázalo neskôr, bola to skvelá voľba. Prvý mesiac sa Denisa venovala každodenne kardio cvičeniu na bežeckom páse. „Zistila som, že keď na tú malú chvíľočku vybehnem do fitcentra medzi ľudí, som bez detí, je všetko veselšie a nabíja ma to energiou,“ hovorí Denisa, čo potvrdzuje odporúčania odborníkov, že mamy by si mali každý deň vyhradiť aspoň chvíľku iba pre seba. Dodržiavať je to, doslova, nutné v prípade, že chcú byť naozaj dobrými partnerkami a pohodovými mamami.

Čo bolo ďalej? Denisa sa po mesiaci na bežeckom páse rozhodla pre individuálne tréningy, dala si zostaviť jedálny lístok. V tom období zároveň skvalitnila pitný režim a začala jesť 5-krát denne zdravú stravu. Kilá išli dolu jedna radosť – týždenne sa zbavila 2,5 – 3 kíl, čo je naozaj motivujúce. „ Zamilovala som si to, pretože ma všetko prestávalo bolieť a cítila som sa neskutočne skvelo. Bonus bola skvelá priateľka, trénerka a pochvala od okolia. Začala som cvičiť aj mimo fitka a to tak, že som každý deň doma skúšala nové cviky z webu a opakovala som si cviky z fitka. Od marca do leta som mala 20 kíl dole, takisto veľkú silu, odhodlanie a to najdôležitejšie, teda SEBAVEDOMIE,“ priznáva Denisa.

Každá prekonaná prekážka robí človeka silnejším

Mnoho žien s cvičením či zdravým stravovaním začne, no má problém vytrvať. Ako to bolo u Denisy? „Myslím si, že najhoršie je začať. Mojou motiváciou bol manžel, ale aj to, ako sa telo menilo, čo si všímalo aj okolie. Nemala som odvahu prestať a vlastne ani chuť znovu zlenivieť. Cvičenie sa stalo mojou veľkou záľubou. Zistila som, že dovtedy som sa iba vyhovárala,“ priznáva sebakriticky milovníčka cvičenia. 

Samozrejme, aj Denisa sa počas cesty k vysnívanej postave a pevnému zdraviu, stretla s prekážkami. Avšak nevzdala sa. Každá kríza ju posunula ďalej, pretože jej telo sa menilo a sebavedomie rástlo.

Denisa Svitková

 

Ako si nájsť čas na cvičenie a zdravú stravu popri deťoch?

Túto otázku si kladú mnohé mamy. Odpoveď znie, keď človek naozaj chce, všetko sa dá. Ostatné sú len výhovorky! Avšak treba priznať, že veľmi dôležitá je aj podpora a pomoc okolia. „Deti boli a ešte aj sú veľmi maličké. Predtým som im venovala 100 % svojho času a na môj voľný čas nezostával priestor. Vďaka cvičeniu a psychickému oddychu, ktorý mám, keď cvičím, som pochopila, že to potrebuje každá žena. A pochopila som najmä to, že naše deti majú aj otca. Všetko sa zlepšilo. Deti otca veľmi ľúbia, lebo aj on s nimi trávi čas. Kopec vecí okolo detí sa naučil a nemá problém ma zastúpiť,“ vraví zo skúseností sympatická mamička.

Ako vyzerá Denisin jedálny lístok a tréningový plán? Denisa konzumuje 5 jedál denne, ktoré si spočiatku vážila. Mnohé pokrmy môžu jesť aj deti, takže v tom nie je žiadny problém. V prípade, že dané jedlo nie je vhodné pre jej ratolesti, bez problémov sebe navarí zvlášť. Sladkostí a pečiva sa na niekoľko mesiacov vzdala úplne. Aktuálne si dopraje pečivo iba na raňajky. Čo sa týka cvičenia, ešte stále si občas dopraje tréning s trénerkou, ale keďže už dokonale ovláda techniku cvikov a stále skúša nové, nemá problém zacvičiť si aj doma s deťmi.

Najdôležitejšie je vydržať

Na otázku, čo je pri chudnutí dôležité, odpovedala Denisa nasledovne: „Vydržať!!! Ostatné potom príde samé. Dôležité je nastaviť si hlavu, že je to tá správna cesta, úžasný pocit. Že toto je môj priestor, oddych, moja zábava. Dôležité je robiť to s chuťou, vypnúť mobil, ani si ho vôbec nebrať, sústrediť sa na samú seba a užívať si to,“ konštatuje na záver.

Denisa Svitková

Túžite po štíhlom a pevnom tele? Vyskúšajte videotréningy SUPER BODY určené na cvičenie doma a cvičte vtedy, kedy chcete z pohodlia domova.

Super Body_On-line_DVD_1920x1080px


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Z bacuľky a mamy dvoch detí sa stala sexy a sebavedomá žena

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.