Vyformuj sa za 28 dní v Supershape LETNEJ VÝZVE!

Vybavte svoju domácnosť tak, aby ste zvýšili vašu chuť do cvičenia

Advertoriál

Cvičíme pre seba, nie pre iných. Na každom tele sa totiž nájdu nedostatky, ktoré treba nie potláčať, ale upravovať. Formovať postavu pravidelným tréningom je jedným z najlepších spôsobov, ako byť vo svojej koži spokojný. Priznajme sa k svojim chybičkám bližším nahliadnutím na ne. V domácej posilňovni na to využívame veľké zrkadlá, ale aj ďalšie moderné varianty.

Cvicenie_Zena_Zrkadlo
Zdroj: PR, Seocentrum
17. AUG 2022

Prečo cvičiť pred zrkadlom?

Cvičiť tak, aby sme videli celú postavu nie je žiadnym prejavom intenzívneho záujmu o vlastné telo, ale veľmi efektívnym prvkom spätnej komunikačnej väzby. Cvičenie na doma vymedzuje stiesnenejší priestor než v posilňovni a zároveň nás v ňom len zriedkavo koriguje osobný tréner. Preto po tom, ako nám poslúžia menšie zrkadláv modernom minimalistickom dizajne, zameriame sa na oveľa väčšie modely. Zatiaľ, čo kúpeľňové zväčša nepresahujú rozmery 50 cm (výška) x 60 cm (šírka)s osadením na laminovanej drevotrieske, zrkadlá k cvičeniu montujeme na stenu, alebo uprednostňujeme viacfunkčné riešenia na skrini - výbornou pomôckou k cvičeniu sú šatníkové skrine s veľkými zrkadlami, pred ktorými môžeme cvičiť.

Cvičenie sa stáva efektívnejším 

S dôrazom na spätnú väzbu medzi koordináciou pohybu svalov a kĺbov s naším vlastným vnímaním trajektórie, stability a intenzity vystupuje zrkadlo pri cvičení ako psychologický, tak aj technický činiteľ. 

Viete, že zrkadlo pri cvičení umožňuje vidieť aj reálne nevídané? Je to napr. bolesť, ktorá nevytvára žiadny fyzický odraz, no zintenzívňuje sa, keď vnímame jej pôvodcu. V týchto situáciách si treba ozrejmiť, kedy cvičiť s privretými a kedy s otvorenými očami upriamenými na zrkadlo.

Motivácia, ktorá nevyrušuje  

Takýto efekt pri cvičení prinášajú nie klasické, ale veľké zrkadlá, resp. zostavy, ktoré môžu byť doplnené o vešiaky na stenu, prípadne iný policový a odkladací systém na uterák, oblečenie, topánky a doplnky. Cvičenie pred zrkadlom tak zefektívňujeme ďalším nevyhnutným „po ruke“. Môže ísť o športovú výživu, náhradný funkčný odev alebo motivačný, v ktorom chceme po úspešných tréningoch zažiariť.

Zdroj obrázku: GaudiLab / Shutterstock.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vybavte svoju domácnosť tak, aby ste zvýšili vašu chuť do cvičenia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.