Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

VIDEO TRÉNING: Rozcvičte sa ráno power jogou

redakcia

30 minút power jogy stačí na to, aby ste sa pozitívne naladili. Zacvičte si s nami zostavu jogy na ráno.

VIDEO TRÉNING: Rozcvičte sa ráno power jogou
3. FEB 2020

Na joge ja fascinujúce to, že je naozaj pre každého – existuje množstvo rozličných štýlov jogy. Na svoje si prídu aj tí, ktorým nie je príliš pochuti ezoterika, teda filozofická a náboženská idea jogy. Stačí si zvoliť napríklad power jogu, ktorá je zameraná v prvom rade na získanie pevnejšieho a pružnejšieho tela. Duchovná stránka je pri tomto type jogy skôr v úzadí.

Môžeme smelo povedať, že sa jedná o štýl jogy prispôsobený potrebám ľudí moderného sveta. Power joga je skvelým štartovacím mostíkom k získaniu zdravého, štíhleho a pevného tela. Zároveň pomáha lepšie zvládať stres a upokojiť sa, podporuje koncentráciu. Vďaka nej môžeme nezáväzne nahliadnuť do sveta jogy a možno s pribúdajúcim časom vyskúšať iné typy tohto body and mind cvičenia. 

Pozitíva power jogy

Power joga vychádza z tradičných pozícií jogy, ktoré sú však zjednodušené. Celé cvičenie je dynamické a predstavuje účinný silový tréning pre svaly, ktorým dodáva pevnosť a pružnosť. Pri cvičení sa, samozrejme, zapája aj hlboké svalstvo (core, čiže hlboký stabilizačný systém). 

Pravidelným cvičením power jogy môžeme schudnúť a vyformovať si figúru, odstrániť nepríjemné bolesti chrbta, posilniť imunitný systém, zlepšiť kvalitu spánku, vyrovnať hladinu hormónov, prostredníctvom hlbokého dýchania si zlepšiť kapacitu pľúc, napraviť si nesprávne držanie tela, podporiť detoxikáciu organizmu, posilniť kosti a stimulovať správne fungovanie niektorých vnútorných orgánov.

Power joga je zaujímavá aj tým, že počas cvičenia sa jednoducho musíme sústrediť na meniace sa polohy, hlboké dýchanie a správne držanie tela. To vedie k odbúraniu stresu a uvoľňovaniu hormónov dobrej nálady.

Hoci je power joga prispôsobená potrebám západného sveta, stále sa jedná o jogu. To znamená, že jednotlivé pozície pôsobia priaznivo nielen na telo, ale aj na našu psychickú stránku.

Tak napríklad vykonávaním pozícií v záklone sa uvoľňujú emočné bloky a stávame sa otvorenejšími. Pri cvičení pozícií v predklone sa učíme byť pokornými. Ďalšími asánami si môžeme zlepšiť sebadôveru, koncentráciu, motiváciu a tak ďalej.

Tip redakcie: Pozitívne účinky jogy na telo i psychiku môžete znásobiť aj vhodným výživovým doplnkom. Výbornou voľbou je ASHWGANDHA, teda indický ženšen. Patrí medzi adaptogény, ktoré prispievajú k tomu, aby boli telo a myseľ v rovnováhe – potom lepšie zvládame stres i problémy bežného života. Z mnohých pozitívnych účinkov stojí za zmienku napríklad i to, že ashwgandha napomáha budovaniu svalovej hmoty, dodáva energiu a podporuje výkonnosť pri cvičení. Má tiež silné antioxidačné účinky a spomaľuje starnutie.

aswagandha

Power joga sa dá cvičiť aj doma. Skúsite to spolu s nami? 

Radi by ste si vyskúšali power jogu v pohodlí domova? Máme tu pre vás tréning trvajúci do 30 minút, ktorý vám pomôže ráno sa poriadne ponaťahovať, aj trochu posilniť a dobre sa naladiť. Ak sa vám zapáči, môžete si ho pokojne dopriať každý deň. Čo vy na to? 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Rozcvičte sa ráno power jogou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.