TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

VIDEO TRÉNING: Obľúbené tabata cviky do 5 minút

redakcia

Ak nemáte veľa času na cvičenie, ale potrebujete posunúť vašu kondíciu o krok ďalej, skúste tabatu. A s ňou tieto obľúbené tabata cviky do 5 minút.

VIDEO TRÉNING: Obľúbené tabata cviky do 5 minút
Zdroj: Kristína Botlová pre Supershape
19. OKT 2021

Intervalové cvičenia sú dnes veľmi obľúbené, pretože nimi dokážete zlepšiť nielen kondíciu, ale aj vyformujete postavu. Nuž a spomedzi intervalových cvičení treba skúsiť aj tabatu. Toto zvláštne meno pochádza z Japonska, kde profesor Izumi Tabata exprimentoval s cvičebnými programami pre olympionikov.

Tabata, teda jeho forma intervalového tréningu, spočívala v 20 sekundách ultra intenzívneho cvičenia, po čom nasledovalo 10 sekúnd oddychu. A toto celé zopakujete 8x, teda presne štyri minúty. Profesor prišiel na zaujímavú vec, že v skupine športovcov, ktorí cvičili tabatu, teda len 4 minúty denne, bolo aeróbne zlepšenie porovnateľné s tou skupinou, ktorá cvičila hodinu denne.

Tabatu si môžete vyskladať podľa seba. Môžete opakovať jeden cvik, alebo v každom intenzívnom bloku si zvolíte iný cvik. Pre inšpiráciu si v nasledujúcom videu môžete pozrieť obľúbené cviky na tabatu. Predvedie vám ich skúsená trénerka Veronika Hanáková.

Chcete cvičiť viac? Nestačí vám táto video ukážka? Cvičebný program  WOMAN TABATA.  obsahuje 7x dynamické online cvičenia do 30 min. zamerané na spaľovanie tukov, rysovanie svalov a kondíciu.

WOMAN TABATA


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Obľúbené tabata cviky do 5 minút

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.