Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

VIDEO TRÉNING: Najlepšie cviky, ktoré odbúrajú tuk na stehnách

Redakcia

Výstavné nohy a stehná bez nepekného tuku sú snom mnohých žien. Ako sa dopracovať k pevným, štíhlym a atraktívnym nohám? Máme pre vás tréningy, ktoré vám pomôžu!

VIDEO TRÉNING: Najlepšie cviky, ktoré odbúrajú tuk na stehnách
Zdroj: AdobeStock
13. FEB 2024

Ak chcete zoštíhliť nohy a odbúrať tuk na stehnách, je dôležité kombinovať zdravú stravu s cvičením a celkovým zdravým životným štýlom. Tiež je kľúčové sledovať si kalorický príjem a udržiavať energetickú rovnováhu. Keď je reč o cvičení, staviť by ste mali na beh, chôdzu, cyklistiku alebo plávanie, ktoré pomáhajú spaľovať kalórie a tuk. Silové cvičenia zamerané na stehná a svaly dolnej časti tela vám výrazne pomôžu pri ich formovaní.

Nezabúdajte ani na pitný režim a regeneráciu

Pitný režim je dôležitý pre správne fungovanie metabolizmu a elimináciu toxínov z tela. Netreba zabúdať ani na odbúravanie stresu – pomôžu vám techniky zvládania stresu ako meditácia, joga alebo hlboké dýchanie. Nedostatok spánku môže ovplyvniť hladiny hormónov spojených s chuťou do jedla a metabolizmom, preto je vhodné nastaviť si večierku a budíček tak, aby ste spali aspoň sedem hodín denne.

Prečítajte si aj: 6 pravidiel pre okrúhly zadok a vytvarované boky + účinný video tréning

Aký pohyb je na stehná najlepší?

Máme pre vás niekoľko cvičení, ktoré sú najúčinnejšie pri odbúravaní tuku na stehnách:

Drepy

Drepy sú vynikajúcim cvičením na posilnenie svalov stehien, zadku a chrbta. Postavte sa nohami rozkročmo na šírku ramien, smerujte pritom chodidlami von a pozerajte sa rovno dopredu. Pokrčte kolená, ako by ste sa chceli posadiť na stoličku, a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte.

Výpady

 Výpady sú ďalším skvelým cvičením na posilnenie stehenných svalov. Postavte sa rovno. Urobte krok dopredu a pokrčte kolená, tak aby bolo predné koleno v pravom uhle. Vráťte sa do východiskovej polohy a opakujte s druhou nohou.

Zdvíhanie nôh

Toto cvičenie sa zameriava na vnútorné a vonkajšie stehenné svaly. Ležte na chrbte s rukami pod zadkom a nohy držte rovno. Pomaly zdvíhajte nohy smerom k stropu, pričom udržujte kontrolu nad pohybom. Potom ich pomaly spustite späť na zem. Tento cvik môžete robiť aj na boku – ležte na boku s rovno natiahnutými nohami. Pomaly zdvíhajte nohu smerom hore, potom ju pomaly spustite. Vymeňte nohy a opakujte.

Kardio

Ak chcete spaľovať tuk, je dôležité zahrnúť do cvičebného plánu aj aeróbne cvičenia – beh, cyklistiku, chôdzu alebo plávanie. Tieto aktivity zvýšia tepovú frekvenciu a pomôžu spaľovať tuk z celého tela vrátane stehien.

Ľahký beh po schodoch

Výborná forma cvičenia, ktorá precvičuje a posilňuje stehná. Beh po schodoch je výborný spôsob ako zvýšiť srdcovú frekvenciu a spaľovať kalórie.

Cyklistika

Cvičenie na bicykli je skvelým spôsobom ako posilniť stehná a spaľovať tuk. Vyberte si pohyb vonku alebo na stacionárnom bicykli. Je to na vás!

Je dôležité vybrať si cvičenia, ktoré vás budú baviť a doplnia váš tréningový plán! Vybrali sme pre vás niekoľko účinných Supershape tréningovz nášho Premia. Vyskúšajte!

Vyformujte si stehná do leta!

Jednoduché, a zároveň veľmi účinné cviky na stehná a zadok vám ukáže trénerka Helena Ballová.

Skúste špeciálne cviky na vnútorné stehná

Dynamické, špeciálne cviky na vnútorné stehná pod vedením Veroniky Hanákovej vás budú baviť.

 5-minútovka pre stehná a core v ohni

Zacvičte si tento rýchly a mimoriadne účinný tréning pod taktovkou Ley Grančič! 

Účinné tréningy nielen na stehná nájdete v našom Supershape Premium členstve! Získate v ňom prístup k viac než 300 online tréningom s profesionálnymi trénerkami, jedálničky od výživovej špecialistky a obľúbené vedené výzvy. Urobte ten správny krok k pozitívnej zmene ešte dnes!

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Najlepšie cviky, ktoré odbúrajú tuk na stehnách

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.