Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

VIDEO: Tréning na okrúhly zadok, po ktorom túži každá

Redakcia

Túžite po pevnom, okrúhlom pozadí, ktoré zvýrazní vašu ženskosť a krivky? Vytvarujte si ho s nami, máme pre vás návod, vďaka ktorému sa budete môcť tešiť z vyformovaného zadku aj vy!

VIDEO: Tréning na okrúhly zadok, po ktorom túži každá
Zdroj: AdobeStock
15. AUG 2023

Pravidelné cvičenie má okrem zdravotných benefitov aj obrovský vplyv na našu postavu. Hľadáte „postup“ ako si vyformovať zadoček? Máme pre vás niekoľko overených tipov, s ktorými si vám to podarí tak, aby ste dosiahli pevné a pekné pozadie.

1. Pravidelné cvičenie je kľúčom

Pravidelný pohyb nielen posilní svaly, ale aj zlepší celkovú kondíciu a metabolizmus. Aeróbne cvičenia ako beh, chôdza, jazda na bicykli či tanec, podporujú spaľovanie kalórií a redukciu telesného tuku.

2. Stavte na precvičovanie dolnej časti tela

Existuje mnoho cvikov zameraných na spodnú časť tela a zadok. Jednými z najúčinnejších cvikov sú drepy. Zapájajú totiž svaly nôh, zadku a chrbta. Ak chcete vidieť výsledky, doplňte drepy o výpady a mostíky, ktoré ešte viac posilnia svaly zadku. Cviky ako drepy s výskokmi, hip thrust-y – dvíhanie panvy, glute bridges – mostíky a zakopávanie, sú skvelou voľbou. Ak budete používať okrem vlastnej váhy aj činky a gumy, dosiahnete lepšie výsledky.

Prečítajte si aj: 7 benefitov silového tréningu pre ženy: Dvíhať činky sa oplatí!

3. Doprajte telu výzvy a zmenu

Prekvapte telo čas od času cvičeniami, ktoré nepatria do vašej rutiny a nerobievate ich často. Zapojíte vďaka nim iné svaly a dosiahnete progres. Vyskúšajte cvičenia s TRX pásmi, kettlebellom alebo fit loptou.

4. Nepodceňujte správnu techniku

Tá je pri cvičení kľúčová a pre dosiahnutie maximálnych výsledkov a minimalizáciu rizík zranení takmer nevyhnutná. Dôkladne sa oboznámte s každým cvikom a dbajte na prevedenie. 

5. Cvičenie kombinujte s vyváženou stravou

Asi dobre viete, cvičenie na dosiahnutie pekného pozadia nestačí. Dôležité je aj správne stravovanie. Kombinujte cvičenie s vyváženou stravou bohatou na bielkoviny, zdravé tuky, ovocie a zeleninu. Dbajte na dostatočný pitný režim, ktorý je nevyhnutný pre správne fungovanie organizmu.

Pekný zadok chce čas a pravidelný tréning

Na to, aby ste si vytvarovali pekný, pevný a okrúhly zadok, je potrebné pravidelné cvičenie, posilňovanie a zdravé stravovanie. Ak sa pri tréningoch zameriate na zadok, konzistentným cvičením dosiahnete požadované výsledky. Pravidelná fyzická aktivita a zdravý životný štýl vám pomôžu nielen dosiahnuť pekné pozadie, ale aj zlepšiť celkovú kvalitu života. Poďte si s nami zacvičiť účinný tréning na zadok!

Cviky na zadok s vlastnou váhou

Vyformujte si zadok v pohodlí domova! Staňte sa Supershape Premium členkou a cvičte online neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek chcete. Získate tak prístup k desiatkam hodín video tréningov na domáce cvičenia, obľúbeným vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov. Pridajte sa k nám aj vy a získajte štíhle, pevné a zdravé telo!

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Tréning na okrúhly zadok, po ktorom túži každá

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.