Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

VIDEO TRÉNING, ktorým precvičíte celé telo: Intenzívne HIT cviky na chudnutie

Redakcia

Intenzívne cviky vo vysokom tempe sú efektívnym spôsobom ako schudnúť a pritom si zlepšiť celkové zdravie. Máme pre vás hneď niekoľko dôvodov, prečo tréning vo vysokej intenzite zaradiť do svojho tréningového plánu.  

VIDEO TRÉNING, ktorým precvičíte celé telo: Intenzívne HIT cviky na chudnutie
Zdroj: AdobeStock
23. JAN 2024

Máte radi dynamický, vysoko intenzívny tréning? Potom je pre vás HIT ako stvorený. Je obľúbenou formou cvičenia aj z dôvodu, že spôsobuje vysoký energetický dopyt, čo vedie k efektívnemu spaľovaniu kalórií. Týmto spôsobom podporíte chudnutie, najmä ak pohyb spojíte s nutrične vyváženým jedálničkom. Čo je však najlepšie, po tomto type cvičenia váš organizmus pokračuje v spaľovaní kalórií aj po skončení tréningu, ide o takzvaný „afterburn“ efekt.

HIT-kom proti obezite

Zlepšená citlivosť na inzulín a zrýchlenie metabolizmu sú ďalšie výhody spojené s HIT. Tieto faktory môžu prispieť k lepšej kontrole hmotnosti a prevencii ochorení spojených s obezitou. To však nie je všetko, tréning HIT vám šetrí čas, nakoľko výsledky týmto cvičením dosiahnete za kratší čas ako pri tradičnom cvičení.

Prečítajte si aj: „Pálenie tuku“ má viac než len estetický benefit: Ako vplýva na naše zdravie?

Zdravšie srdce ako bonus

Intenzívne cvičenie preukázateľne zlepšuje kardiovaskulárne zdravie a prispieva k nárastu svalovej hmoty. HIT-ko viete cvičiť naozaj rôznymi spôsobmi. Táto variabilita môže zvýšiť vašu motiváciu a prispieť tak k dlhodobejšiemu dodržiavaniu cvičebného plánu. Celkovo môže byť tréning HIT efektívnym prostriedkom na schudnutie a udržiavanie fyzickej aktivity. V našom Premium členstve máte k dispozícii desiatky intenzívnych tréningov na formovanie tela. Vyberte si ten svoj. Malú ochutnávku vám prinášame v podobe tohto dynamického video cvičenia.

Intenzívne HIT cviky na chudnutie

V našej Supershape Reštart výzve pre vás máme kompletné tréningové plány na dva mesiace spolu s prepracovaným návodom na dosiahnutie zdravého a pevného tela. Tento program pod vedením skúsených špecialistov je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner restart vyzva 2024


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING, ktorým precvičíte celé telo: Intenzívne HIT cviky na chudnutie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.