Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

VIDEO TRÉNING: Ideálne krátke dynamické tréningy na leto

redakcia

Aj vy radi cvičíte v lete, ale prekážajú vám horúčavy? Potom si pozrite nasledujúce video cvičenia spolu s tipmi, prečo počas leta uprednostniť krátke a dynamické tréningy.

VIDEO TRÉNING: Ideálne krátke dynamické tréningy na leto
Zdroj: AdobeStock
2. AUG 2022

Krásne počasie, veľa dovoleniek a prázdnin. Koho by počas leta nelákalo cvičiť? Letné obdobie však má aj svoje negatíva a to sú extrémne vysoké teploty, počas ktorých nie je zvýšená telesná námaha vhodná. A keďže klimatická zmena napreduje a dá sa tento trend očakávať aj v nasledujúcich rokoch, je dobré si zhrnúť niekoľko praktických rád pre cvičenie počas leta.

1. Môžete cvičiť menej
V lete sú svaly prirodzene zohriate, preto úvodná rozcvička nezaberie toľko času. Tým sa prirodzene skracuje doba na cvičenie.

2. Cvičte menej a dynamicky
Najlepšie formy cvičení pre horúce letné dni sú intervalové tréningy, pri ktorých precvičíte celé telo počas krátkej doby. Napríklad pri tréningoch HIIT (High-intensity interval training - vysokointenzívny intervalový tréning) si zlepšíte kondíciu a výsledky dosiahnete aj pri cvičení do 20 minút.

3. Cvičte najmä ráno
Ráno nie sú teploty ešte také vysoké, ako na obed a večer. Preto je vhodné nastaviť si rytmus tak, aby ste mohli krátke a dynamické tréningy cvičiť ráno.

4. Veľa pite
Na túto univerzálnu radu netreba zabúdať nikdy, špeciálne počas horúcich dní, ktoré naviac obohatíte dobrým tréningom.

Aby ste mali predstavu, čo cvičiť počas leta, pripravili sme pre vás nasledujúce tréningy. Jednotlivé cviky vám v nich vysvetlia a predvedú profesionálne trénerky.

Chcete viac krátkych dynamických cvičení, ako aj dlhších komplexných tréningov? Pridajte sa medzi naše Supershape PREMIUM členky a získajte neobmedzený prístup k domácim cvičeniam s profesionálnymi slovenskými trénerkami, ako aj obľúbeným vedeným výzvam a jedálničkom od skúsených výživových špecialistov.

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Ideálne krátke dynamické tréningy na leto

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2558
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.